HAI CLAUDETZ, BRAVO FLORICEL! pufuleti (131)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iudita16 spune:

buna,
Mariucasara - de unde stii ca e expirat vaccinul cu care a fost vaccinat bb-ul tau? Nici fetita mea nu a avut nici o reactie la vaccin...
mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Buna



Revin si eu dupa o absenta de aproape 2 luni. V-am mai citit dar de scris nu am reusit ca matza asta mica a mea ma termina.
Eu dupa 1 saptamana de stat cu mama si o luna de stat cu soacra "m-am invatat sa fie cineva cu mine si cu bebelina. Dar de luni incoace suntem singure si eu cred ca o iau razna. Abia daca-mi doarme 2 ore....va rog spuneti-mi cum sa fac sa doarma ziua singura si repede cat de cat.


Mami de Diana
Poze
Bebe Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex
oani_2002, unde te-ai ascuns?
Haircut?
haideti fetelor, nu ne parasiti!
_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 38+ ....cu Bobitza



Sunt pe aici, tot incerc sa recuperez inainte de a scrie si voi mi-o tot luati in fata. Uite, acum am vazut mesajul de la tine si intre timp ati schimbat capitolul si ati mai scris si cateva pagini. Of. Promit ca maine dimineata scriu, si despre noi si va mai scriu si voua, ce-mi amintesc din ce-am tot recuperat :)

38 + Lucas + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Buna



Revin si eu dupa o absenta de aproape 2 luni. V-am mai citit dar de scris nu am reusit ca matza asta mica a mea ma termina.
Eu dupa 1 saptamana de stat cu mama si o luna de stat cu soacra "m-am invatat sa fie cineva cu mine si cu bebelina. Dar de luni incoace suntem singure si eu cred ca o iau razna. Abia daca-mi doarme 2 ore....va rog spuneti-mi cum sa fac sa doarma ziua singura si repede cat de cat.


Mami de Diana
Poze
Bebe Diana



bine ai revenit la noi
se pare ca intr-adevar te-ai invatat cu ajutoare, dar nu dispera, va veti descurca si singurele, ca sunteti fete mari
pai, cum probabil stii, nu exista reteta sigura de facut nik la bebei/copii. sunt fiecare cu stilul lui, da' tre sa-l gasesti...pe al tau/ei.
cum o adormi acum?


Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 8,5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina30

Buna Lorex,

sorry PM vad ca nu pot citi si deabia acuma m-am uitat in capitolul trecut; da, de obicei produsele homeopatice le poti gasi in orice farmacie, in orase e cate una la fiecare colt de strada in caz ca nu are sau le comanda repede pana maximal a doua zi; daca are cine sa-ti cumpere ar mai fi bine Chamomilla , sunt globuli D6 sau D12, sunt foarte bune cica pentru colici (eu atunci nu stiam de asta..) si pentru eruptie / dureri de dinti la bebelusi si nu numai; apoi Osanit asta e chiar special pentru dureri la iesitul dintilor la bebei/copii.
Si daca tot am inceput mai e o crema de toata ziua pentru copii de dat peste tot, eu am folosit la scutec de toata ziue, fara Zink, se numeste Kaufmanns Creme si se gaseste si in farmacie dar si in orice Drogerie ca DM, Schlecker sau Rossmann.
Sper ca te-am putut ajuta... ti-am trimis pe PM si adresa mea de email daca ma e ceva...


Cristina 35+ Ingrid Evelina si Magnus Tiberius (7.04.2006)


Nici eu nu am putut verifica azi PM, nu stiu ce-a avut!
Eram interesata chiar de remediul pt otita de care spuneai, pt nepotelul meu care a facut in repetate randuri otita!
Dar oricum mi-am notat si aceste informatii pt colici si iesitul dintzucilor!
Deocamdata nu are cine s ami le ia din Germania, in Austria nu se gasesc?
Se dau fara reteta?

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 38+ ....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui lorex

am un cadou pt BEA

Bea sa stii ca am cautat vreo ora mesajul asta al tau!
Ti-l amintesti?
L-ai lasat inainte sa pleci la spital!
Ne spui si noua ce reprezinta desenul ala cu majorete?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147164&whichpage=4

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 38+ ....cu Bobitza


ce tare esti .... m-am amuzat teribil atunci

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...




da, dar vad ca Bea nu reactioneaza nici intr-un fel.
Eu i-am mai adus vb despre asta da' n-a percutat!
Cred ca ma bate cand vede cu ce-o stresez eu, ea femeie serioasa are de crescut copil iar eu ma distrez pe seama ei!

Bea!

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 38+ ....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Ce bine e sa .Dupa o noapte fara am reusit sa vreo 2 ore .Bine ca au refacut forumu si merge bine acuma.Nici o veste de la cele 2 fete?Lorex a venit buretelul?

35+ Maria Alexandra



da, a venit buretelul si e fain!am si binus doi buretei mai mici de baie!
e roshu, da inca n-am avut pe cine sa-l probez
merita 15 lei. si am luat si lenjerie pt patut tot de pe saitul ala, lyla cu ursuleti!

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 38+ ....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Buna



Revin si eu dupa o absenta de aproape 2 luni. V-am mai citit dar de scris nu am reusit ca matza asta mica a mea ma termina.
Eu dupa 1 saptamana de stat cu mama si o luna de stat cu soacra "m-am invatat sa fie cineva cu mine si cu bebelina. Dar de luni incoace suntem singure si eu cred ca o iau razna. Abia daca-mi doarme 2 ore....va rog spuneti-mi cum sa fac sa doarma ziua singura si repede cat de cat.


Mami de Diana
Poze
Bebe Diana



bine ai revenit la noi
se pare ca intr-adevar te-ai invatat cu ajutoare, dar nu dispera, va veti descurca si singurele, ca sunteti fete mari
pai, cum probabil stii, nu exista reteta sigura de facut nik la bebei/copii. sunt fiecare cu stilul lui, da' tre sa-l gasesti...pe al tau/ei.
cum o adormi acum?


Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 8,5 kile!
poze

povestea noastra



Pai seara imi adoarme la san in cele mai multe cazuri si doarme 2-3 ore. Cateodata dupa ce papa o dau la tati si o adoarme la el in brate plimbandu-se prin casa.

Ziua am incercat toate metodele scrise pe net: cu suzi, pusa in pat pe jumatatea adormita, plimbata prin casa pe ritm de cantec de leagan, i-am pus melodia care o ascultam in timpul sarcinii..nimic nu merge.Ii dau ceai,tzitzi..si nimic...vad semnele de somn...dar nu reusesc sa o adorm.

Mami de Diana
Poze
Bebe Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Citat:
citat din mesajul lui lorex
oani_2002, unde te-ai ascuns?
Haircut?
haideti fetelor, nu ne parasiti!
_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 38+ ....cu Bobitza



Sunt pe aici, tot incerc sa recuperez inainte de a scrie si voi mi-o tot luati in fata. Uite, acum am vazut mesajul de la tine si intre timp ati schimbat capitolul si ati mai scris si cateva pagini. Of. Promit ca maine dimineata scriu, si despre noi si va mai scriu si voua, ce-mi amintesc din ce-am tot recuperat :)

38 + Lucas + André (30.01.2006)


Sa nu uiti ca ai promis!
Cum spuneam si lui Rox, lasa recuperatul daca nu e timp, imp e sa fii aici cu noi si daca e ceva iti povestim noi ce s-a mai intamplat!

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 38+ ....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Buna



Revin si eu dupa o absenta de aproape 2 luni. V-am mai citit dar de scris nu am reusit ca matza asta mica a mea ma termina.
Eu dupa 1 saptamana de stat cu mama si o luna de stat cu soacra "m-am invatat sa fie cineva cu mine si cu bebelina. Dar de luni incoace suntem singure si eu cred ca o iau razna. Abia daca-mi doarme 2 ore....va rog spuneti-mi cum sa fac sa doarma ziua singura si repede cat de cat.


Mami de Diana
Poze
Bebe Diana



Bine ai revenit Rox, daca nu poti recupera, nu-i bai, spune-ne ce mai faci si ramai cu noi aici!


_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 38+ ....cu Bobitza

Mergi la inceput