Nasterea a doua putze...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Super poveste Techiluto...tonica si amuzanta. Asa cum esti si tu...

Sa iti traiasca cele doua minuni...si sa te bucuri de "ditai" familia ta draga .

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Imi amintesc cum deja in ultimele saptamani nu mai rezista pielea burtii tale si erai toata rani, Vali te ingrijea cu creme si pudre si te ajuta la dush, tu te scarpinai cu tacamurile, dar si in conditiile astea tu le-ai amenajat singura camera balenilor. Imi amintesc cu mare drag cum te-ai aranjat inainte, ca sa vada puii ca au o mama frumoasa, cum ai intrat tu dimineata inainte sa mergi la clinica si ne-ai lasat cafeluta, ai initiat o traditie cu lasatul cafelei pentru fete inainte de a merge la nastere! Si cum ti-ai dus laptopul ca sa poti povesti cu noi, sa ne poti trimite poze, si cum te ajuta Vali si acolo ca in toata sarcina de altfel! Ma bucur mult ca vecinul v-a dat curent din generatorul lui ca sa poti tu azi sa scrii povestea asta minunata!

Ai fost super simpatica tu ca te-ai suparat ca ti-au acoperit tepii facuti cu dedicatie pentru puiuti! Si faza cu Vali si desenele animate super! O, si uite ca nu eram nebuna ca aveam eu dileme cum ii recunoasteti, deci asa, cu brataricile la inceput! Bine, acum nu se pune problema, ca e bebe cu falci si bebe cu ochi

Esti o mama eroina! Cum te descurci tu cu puii dragi, cu puii cu patru picioare (acum in numar de 3), cu casa voastra eco, cu zapada, cu generatoarele, cu tot! Si mai mult, nu numai ca le faci pe toate, dar le faci cu zambetul pe buze! Cand ai probleme mari, tu tot timpul le transpui intr-o poveste de noi ne prapadim de ras in loc sa fim triste. Un caracter si o personalitate de milioane!

Felicitari mamico pentru realizarea asta, si multumim mult ca ne-ai spus si noua povestea nasterii!




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

'da sa le povesteti, mami, ca tu aveai tzepi in cap, ca nu te-ai dus nearanjata Tu cred ca ai tinut povestea pana acum, ca vedetele..., mai la urma. Bravo, mami!

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

[emoticon care isi scoate palaria si se inchina]
Nu te-ai dezis,ai scris o poveste frumoasa cu stilul personal,inconfundabil.mamica curajoasa de putze!

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

techila daca citeam aceasta poveste undeva, fara sa stiu a cui este, as fi asociat-o instantaneu cu voi. Te felicit pentru stilul inconfundabil care ne agata cate-un zambet in coltul gurii ori de cate ori te citim, draga noastra.
Sa-ti traiasca putzele si...te asteptam cu urmatoarea poveste la fel de "inginereasca" despre nasterea unei "pasarici" sau...doua, ca acum aveti antrenament.



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


super ai povestit, techuiluto! ai un stil tare haios de a povesti ..

sa fie sanatoase putele si sa vina si bebelina!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Mami rasfatata de ditai familia.

Ma bucur tare ca am ramas insarcinate in aceeasi perioada si asa am ajuns sa te cunosc. Ai un stil inconfundabil si mereu tonic.

Tare mult mi-a placut cum ai scris si mai ales partea cu Vali care a fost dezamagit de el..... super super super.
Abia astept sa vina primavara sa te cunosc si in persoana si sa pun si voce pe posturi.

Felicitari mami si sotz iubitor pentru familia voastra frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

TECHILA foarte frumoasa si amuzanta,faza cu sot si desenele animate a fost super,facea antrenament pt mai tarziu cu putzele.Sa fiti fericiti si sa vina si pasarica cand vreti voi

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

multumesc, mi-a facut tare bine povestea ta - ca o veste buna. Felicitari si sa va bucurati de minunile voastre tot asa pana la adanci batraneti!

mamica de sef mic (08.09.2006)
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Felicitam mamica.

Mergi la inceput