Bobocei de sept-oct 2008 (260)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

claudina mersic dar sa stii ca nu a mai zis cel putin nu inainte

Babytza si puiiValentina David


pana la urma vede el cum sta treaba


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

angelyna nu a stat inca pe olita Am zis doar ca daca incepe sa constientizeze ca fac kk o sa incerc sa il pun, poate va face mai usor El doar a spus ca face kk inainte sa inceapa sa faca . Adica si-a anuntat momentul

claudinna nu stiu de ce examen vb fetele , scuza o mamica aiurita Dar te felicit ca l-ai luat si ai scapat

ramo ma bucur ca ti-au iesit bine analizele

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

300, stai f bine!! si e uitasi?

Ange, cred ca e dulce foc! nora!!
si La multi ani, mamei tale pt ieri!!


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

MErci fetele
N-am mai fost azi ca sotz a ajuns abia la 2 jumate si noroc ca mi-a trecut prin cap sa dau un telefon la IOMC. Si dupa ce ca eram eu amarata m-a mai facut si dobitoaca de la capatul firului cu ou si cu otet ca ce sun la ora aia, ca bine ca n-am sunat la noapte etc... sincer cred ca e o gluma proasta tot ceea ce mi se intampa. Inca nu imi vine sa cred. Marog, m-au programat luni la ora 10.
DEspre Dragos nu stiu ce sa zic. E adevarat ca are ochi migdalati, nas carn, frunte bombata si mai scoate uneori limba. EU scosul limbii l-am asociat cu faptul ca-si curata limbuta incarcata iar ieri cand am fost la doc tocmai ce papase inainte. Iar cand l-am nascut glumeam mereu cu sotul ca e facut cu chinezul de la parter... acum nah nici noi nu suntem straluciti si cu ochii prea mari.
Oricum, sunteti niste dragute si va multumesc ca v-ati gandit la noi

By the way, prima pediatra m-a trimis cu el la neuro ca nu sta in fund. El nici nu a facut 6 luni inca. Ai vostrii au stat toti in fund la 6 luni??? CA de aici toata nebunia asta, ca nu sta in fund si nu se sprijina prea bine pe maini. IN rest, prinde jucariile, se intoarce de pe spate pe burta, isi muta jucariile dintr-o mana in alta, le studiaza, e fascinat de reclamele la tv , isi prinde si isi tine singur biberonul,isi prinde picioarele si le roade cu pofta, chiuie si vorbestegangureste de mi-a spart timpanele , da din maini si din picioare, se intoarce dupa o jucarie daca o pierde. Acum ziceti-mi si voi va rog, vi se pare ca ar putea sa aiba un retard de dezvoltare? Acum sincer va spun ca (virgula) cu statul in fund nici eu nu am insistat f mult si nici nu l-am stimulat foarte tare. L-am mai pus cand si cand sau l-am tinut la mine pe picioare, dar nu sa-l las sa stea singur sa se joace...

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Cristina sigur este si la voi Parmalat (real, kaufland, billa).E pus la raionul de copii langa laptele praf nu e la raionul de lactate.
Bitza cum mai sunteti???


Deci eu vreau sa intre FELI.Mi-e tare tare dor de ea.Pe unde o fi??
Feliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Moni ia sa spuna fetele de pe aici cati pitici am avut eu si cum ma linisteau ele de fiecare data si au avut dreptate.
Si acu sa iti zic Andrei al meu a stat in fund singur la 7 luni jumate si asta cred ca din cauza kg avea vreo 9 kg pe atunci pana atunci se rasturna dupa cateva secunde sprijinit pe perna statea de la 6 luni.De mers singur a mers la 1 an si 3 luni si 3 sapt(aici zic eu ca a contribuit si inaltimea lui el e aproape de 90 cm si e putin mai inalt decat normalul dar eu am o dr care ea mi-a explicat ca de asta nu merge din cauza inaltmii ca nu are echilibru bun si nu sa imi zica tampeni ca are copilul ceva, piticii ii aveam eu) si vrei sa iti zic ca acum la 1 an si 5 luni jumate alearga pe afara de trebuie sa ma intrebuintez sanatos sa nu il scap din ochi ca noah eu la kilele mele ma misc mai greu.Nasu carn nu il are dar nici nu stiu daca e asa relevant asta.
Acu cu vorbit el e mai ,,mutulica asa adica nu spune decat putine cuvinte inteligibile in rest doar silabe si de vreo 2 zile face ca si calu i hahha i haha in timp ce si topaie asa ca si calutul e tare simpatic dar cand avea 6 luni nici nu prea gangurea asa ca medicii astia mi se par nebuni.
Sa sti ca si mie de Craciun mi-a zsi o ruda binevoitoare ca sigur are copilul ceva la cap de nu merge inca singur la 1 an si 3 luni si ca sunt o mama inconstienta ca nu il duc la neurolog.Atunci fetele m-au incurajat si uite ca Andrei acum alearga.
Deci relax Dragos e cel mai perfect copil iti zic eu.O sa vezi tu luni ca e asa si atunci te astept sa dai ceva bun de baut si ceva dulce

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Moni, Razvan a stat in fundulet singur la 7 luni si un pic
stiu ca si eu am mers la ctrl de 7 luni si dr ma intreaba daca sta...i-am zis ca nu..."a, pai ar fi trebuit sa stea..." iti dai seama ca a cazut creul pe mine, insa la nici o saptamana, copilul meu statea in fundulet1
la fel si cu rotogolirile...s-a rostogolit de cateva ori l un moment dat, apoi nu a mai facut-o...

pur si simplu fiecare copil are ritmul lui si prin toate cartile despre bebelusi si copii mici scrie treaba asta!

Dya, bravo pt I ha!!!


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Moni nu iti fa griji, baiatul e perfect. In poze mi s a parut ca seamana cu tine la ochi, aveti aceasi privire Inisa a stat dupa 6 luni in fundic. Piticu tau e voinic e mai e greu sa stea, si nici macar nu e tarziu de abia acum o sa incerce sa inceapa. Limba scoasa e moda la bebelasi
Doctori astia te fac cu inima pe bune

Lumi ai facut ceva cu cresa, noi nemec . Cica la Titan II dorm cate 2 in pat, am ramas paf. Pi Biancu de abia doarme singura daca mai are unu in pat e razboi deja

300 ai ajuns la doctor pt PAP? Io am facut PAP ul in iunie( cred) si n am mai ajuns la doctor, vreau miine am si facut programarea , deci se poate si mai rau

nerantula asteptam vestile bune





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Doctora asta la care am fost ieri la fel mi-a zis, ca nu sta pt ca e grasan, are 9 kile si 72 cm, si ca ce pot sa-i cer grasanului. DOar ca sa-l mai stimulez, sa-i pun o patura pe jos cu perne si sa-l las acolo. De intors si el doar de vreo saptamana se intoarce de pe spate pe burta. A prins smecheria si acum il distreaza tare. VAd ca de ieri a inceput sa se intoarca si inapoi pe spate dar chinuit. SI toata lumea imi zice ca oricum baieteii sunt mai puturosi. EU ce sa-i fac daca-i ies suncile prin pampersi ? Si baga in el in continuare ca haplea, mi-e tare teama de obezitate. Dra mi-a zis sa nu-i tai portia, sa-l las sa pape cat vrea, dar el nu stie sa zica stop, el deschide gura ca berbecu pana nu-i mai dau si cand nu-i mai dau incepe si urla si-mi ia castronu si lingura sau biberonu si se lamureste ca nu mai e nimic acolo

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Monica fata mea a stat singurica in fund abia dupa 7 luni, s-a intors burta/spate pe la 8 luni iar biberonul si-l tinea sngurica dupa 1an...din cauza ca era grasuna, dr mea a zis sa o las in pace, ea singura le va face pe toate astea loa vremea ei, acum nu o mai pot opri din mers, din catarat, cu biberonul...ha, e o mare bucurie sa il arunce cat colo, tu stai linistita ca Dragos e un copilas dezvoltat normal , nici dr de la IOMC nu sunt super buni, am fost noi inainte de Craciun cu o zi..deje cel care encefalograma intra in concediu ...habar nu au cum sa se poarte cu un copil...daca vrei iti pot da un dr pediatru la Victor Babes insa la neuro nu am pe nimeni

Clau multam de urare



de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput