Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Arturicii: felicitari pentru reusita de a deschide capitolul;)! Bine ca te-ai bagat aseara si ai pregatit fetelor front de lucru pentru dimineata! Eu ... nu am avut curajul sa pasesc in sfera asta:)!

Mary 25+ cu minune de

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Neata

O zi frumoasa tuturor
Azi si maine lucrez de acasa . Si eu trebuie sa o sun pe doctorita de familie sa ma treaca pe 6 ore ca nu mai pot sa stau pe scaun.

Pup,

Bia

Bia 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Uff.
Nana: Sper ca am reusit sa activez PM-ul.
De la servici nu a mers nici cu slujbe.

Multam,

Bia

Bia 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaMar spune:

Buna ziua fetelor.
Ma bag si eu in discutie cu voi.
Am vazut la postarile anterioare ca vb despre bone si despre indemnizatie.
Vreau si eu sa intreb cine s-a confruntat cu situatia in care ma aflu eu. Alex face 2 ani in iulie, deci atunci ar fi trebuit sa ma reintorc la servici, dar eu nasc pe bb 2 in mai...cum va fi oare?Ce bani voi lua pt bb 2?Va merge dosarul inainte, adica vor fi aceeasi bani?Nu pot sa cred ca as lua numai cei 600 lei...
Si alta disscutie referitoare la bona. Am cautat si eu bona pt ca imi era din ce in ce mai greu cu burtica si cu zvapaiatul de Alex. Am apelat la agentii, m-am cam socat de ceea ce am vazut , plus ca agentia s-a dovedit a fio neserioasa, lucru pt care am renuntat si am incercat a mia oara sa apelez prin cunostinte. BUUUNNN, gasesc in sfarsit, sotia unui coleg de-al mamei mele si zic...uau, macar o cunosc, mama lucreaza cu el de peste 15 ani si ma gandesc, m-am scos.
Copilul meu un fitos la mancare de nu se poate..nu mananca si pace,e un slabanog dar e sanatos. Vine bona, uau, copilum mananca tot, f bine orice.Hmmm, vb cu sotul meu si ne hotaram sa facem o investitie serioasa in camere de supraveghere. Nerabdatori, seara ne uitam pe inregistrare , bona dupa ce ca ii manca ea mancarea, inainte de a-i da ligurita cu mancare, o baga in gura (o modela asa) si dupa aii ii dadea lui alex. Cadea mancarea pe jos, o lua si i-o punea inapoi in lingurita. Am simtit ca inebunim...si eu ma gandeam ca sa o mai lasam o zi sa vedem daca mai face si alte lucruri, dar nu am rezistat si i-am spus pe loc..Si s-a rugat de noi cu cerul si cu pamantul sa o tinem ca nu mai face, ca asa are ea un obicei prost de linge mancarea copiilor si cu mancatul mancarii..a lasat-o in ceata.
Asa ca..daca prin cunostinte nu putem avea incredere, unde sa mai cautam??????A ramas in continuare la noi ca din pacate nu avem ce face, stie ca este urmarita peste tot si chiar este si vad ca nu a mai facut asa ceva.
Imi cer scuze ca m-am lungit atat, insa am vrut sa ma plang si eu la voi putin si sa va spun sa aveti maaaaree grija pe mana cui lasati copilasii.Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Buna dimineata si de la noi !

Nu mai avem nimic de raportat, asteptam cu sufletul la gura sa vina sapt. viitoare sa mergem la eco sa vedem puiutii, si daca au fost cuminti si papaciosi si cresc cum trebuie sa le comandam patuturile si leaganul electric de pe net

Pe cine mai asteptam zilele astea sa vina cu vesti bune de la eco ?
Sau e pauza totala ?



Ruxi 26 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Mie mi-a dat adeverinta de 6 ore ginecologu'. Daca scrie acolo risc de avort+....., el stie doar mai bine decat medicul de familie!

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

OanaMar-oribila experienta cu bona!

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Vai de mine Oanamar ce povestesti tu aici !

Dar tu fiind in CIC, cand erai acasa cum proceda cu mancarea ? Ca atunci nu putea sa o manance tot ea !

Si eu vreau sa imi iau bona , chiar daca nu merg la servici , deoarece o sa fie greu cu doi, plus gatit, curatenie, ...
Deci , se pare ca la noi nu merge traba pe incredere , trebuie sa stai ca politistu la inceput pana o cunosti, si vai ce nu imi plac chestiile astea, tot eu ma simt super prost !

Ruxi 26 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaMar spune:

Pai chiar daca eram acasa, asa cum spuneam Alex fiind f mofturos, ea imi spunea ca sa ii las pe amandoi, ca daca stau eu acolo el nu mai papa. Si eu ..dar de unde sa stiu eu ca ea e chiar asa.Bine ca am reusit sa ne punem camerele, ca altfel..cine stie ce mai era! Acum as vrea pe alta, dar unde sa mai caut???Si stau sa ma gandesc, sa o iau de la capat cu experiente urate?!sau poate daca spun din prima clipa ca sunt urmarite...poate asa isi vad de treaba..ufff chiar nu stiu ce sa spun. Durerea e cu atat mai mare cu cat eu am crescut singura copilul asta, fara ajutor din partea bunicilor si cat am suferit eu ca imi bag o straina in casa sa se ocupe de copilul meu. Ma gandeam ca va suferi ca se va simti abandonat.Uau! ce minte am si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Fetelor,imi spuneti va rog cat stiti voi ca se da la un medic pt. nastere cezariana in spital de stat ?

Bineinteles, cred ca la Bucuresti pretul e mai mare, dar oricum ma intereseaza si in Bucuresti si in provincie.

Merci!

Ruxi 26 + cu

Mergi la inceput