FIV Europa(28)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mizo40 spune:

Brunadria, multumesc pentru felicitari, iar tie MULTA BAFTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mizo fii optimista, bb arata mai mic pt ca si BHCG-ul nu se dubla cum tb. Va recupera el
Brunadria am citit in pag anterioare ca ai picioare/maini reci... ar fi fost bine sa faci anal de trombofilie inainte sa incepi FIV-ul. Dc ai astfel de pb de multe ori bb nu se poate implanta. Ar tb sa le ceri dr ac anal si dc e asa cum banuiesc eu tb sa-ti introduca in tratam heparina .
Elenada pt tine si pt pitici.


Miki Anul asta pun d'un pui...... 2010 e anul meu
MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Caut pregnyl........... ieftin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:
citat din mesajul lui mizo40

Buna fetelor,
Am facut azi prima ecografie: s-au vazut clar sacul gestational (care este foarte bine pozitionat) si sacul vitelin insa nu s-a vazut inca embrionul pentru ca dupa masuratori sarcina este de 5 saptamani si 5 zile si nu 6 s si 3 zile cum stiam eu. Pe 5 martie ma duc la o noua ecografie si sper sa auzim atunci si o inimioara.
Of, inca o saptamana de emotii mari!!

Bafta multa tuturor fetelor care intra in focuri!


Mizo lasa ca in curand se vede si embrionul...Inca putintica rabdare...Te cred ca esti plina de emotii, dar e bine cand ai pentru ce spera!!!

------------------------------------

Anul asta vreau un beta mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:
citat din mesajul lui brunadria

fetelor care si cand intrati in linie drapta?
eu luni am programare si sper sa incep tratamentul in curand...



Bruni eu ma mai anunt o data! Pe 7 incep inhibarea. Numai bine! draguta

------------------------------------

Anul asta vreau un beta mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Brunadria am citit in pag anterioare ca ai picioare/maini reci... ar fi fost bine sa faci anal de trombofilie inainte sa incepi FIV-ul. Dc ai astfel de pb de multe ori bb nu se poate implanta. Ar tb sa le ceri dr ac anal si dc e asa cum banuiesc eu tb sa-ti introduca in tratam heparina .


Miki Anul asta pun d'un pui...... 2010 e anul meu
MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Caut pregnyl........... ieftin


Miki sa inteleg ca heparina se da pentru circulatie? Sau pentru ce mai exact? Si eu ma confrunt cu problema mainilor si picioarelor reci si daca acesta e un remediu bun, o sa incerc si eu.

------------------------------------

Anul asta vreau un beta mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

anais74 am sunat azi la clinica si iam intrebat de E104 si ca asa imi spusese sora mea dar ei miau spus ca imi trebuie E106 simi fac reducere de 30%!am fost la casa de asiguarari si maine sar putea sami elibereze formularul!

Mizo
felicitari inca odata dar vad ca tot nu esti sigura,adica nuti vine nici tie sa carezi ce ti se intampla hai cai bn mai ai ptin si vezi si inimioara sper ca atunci sa fii sigura!
Brunadria
bn ai revenit hai ca se aduna gasca norocoasa de data asta ai sa vezi ca o sa ne mutam toate la odisee...
balanta_tm
fetele sambata incep protocolu fie ce o fi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

bryny bata multa si tie..
deci, maine incepi?
miki miki nu stiu daca am spus ca am mainile si picioarele reci , dar sa stii ca am sa propun doctorului sa vad ce zice de analizele de trombofilie...
in schimb e adevarat ca am mainile si picioarele reci mai mereu...tot m am gandit nu mi amintesc sa fi scris aici..
buburuza poate incep si eu cam in aceeasi perioada sa vad ce zice doctorul luni...
anul asta trebuie sa reusim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragelor
pai cred ca eu si Balanta suntem in linie tare dreapta, ca miercuri ne ducem la Viena ptr bebe
Eu am inceput stimularea de ieri si acum grija mea e sa nu ajung prea hiperstimulata (asa ca am de gand sa imi fac cu de la mine putere un estradiol sambata cum faceam la celelalte FIV-uri) - doza de Menopur e mai mare global decat aveam inainte.
Asa ca acum, ca am scapat de celelalte griji ma intreb si va intreb: cum e cu dieta minune pe perioada FIV-ului, ce sa mananc: tin minte ca multa apa si multe oua. Dar detalii? ouale cum sa fie preparate? Altceva decat apa si oua ce e bine sa mananc?
Uf, tineti pumnii ca mari emotii am! ca prima data!


Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

pisucmic - albus ou fiert, lichide multe, carne curcan, peste, seminte , tot ce este bogat in proteine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

bafta, fetelor, sa fie cu succes!

Mergi la inceput