FIV Europa(28)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

cora - multumesc frumos.

anais - imi pare tare rau.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

pisucmic, multumesc! FSH meu este 6. Doza de Menopur primita a fost de 150 ui/zi....probabil prea slab....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Anais draga, pai FSH nu e prea rau, dar doza de Menopur intr-adevar e destul de mica. Cati foliculi crescusera?
Si in ce centru ai facut? Ei nu au crescut doza dupa eco sau rezultat estradiol?
Inteleg ca a fost primul FIV?
Curaj mult, cu drag

Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anais, chiar m-am gandit la tine zilele astea...
Imi pare rau ca nu ai raspuns bine la stimulare.
Eu am avut doze marisoare: Gonal F 300 IU + Menopur 150 IU, din prima zi de stimulare si pana in ultima; eu am AMHul la limita inferioara + un ovar 'mort' si stiu ca si pe asta s-au bazat cand mi-au facut protocolul.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragelor,
si inca o intrebare: a mai patit cineva efecte adverse de la Duphaston? Eu de cand il iau (48 ore) am greata, sunt balonata, ceea ce nu ajuta tinand cont ca ma doare un pic si burta dupa punctie (nu tare, asta ar fi OK). Nu am pofta de mancare, ieri abia am mancat niste peste cu cartofi fierti, niste chec, m-am straduit la oua si apa, dar hmhm. Acu abia daca am chef de mancare.
Eu am dedus ca e Duphastonul fiindca restul luam si inainte iar Utrogestan am mai pus si a fost OK.
Mi-e ciuda ca am primit asa sugestii faine de resto-uri vieneze si n-am chef de niciunul!!!
Va pup

Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Anais -imi pare rau...
Pisucmic-Duphaston am luat de fiecare data si n-a avut niciun simptom.Poate ca toate cumulate si cu Protegest si Utrogestan.Eu poate nu simt pt ca iau b6(combate greata)sper sa nu spun prostii dar asa am citit in prospect.Intreaba medicul si vei ce parere are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2bobocei spune:

Cor-Cora felicitari si sarcina usoara in continuare!
Avand in vedere ca si eu ma pregatesc pentru FET te-as ruga sa imi spui daca tu ai facut FET-ul pe ciclu natural sau ai avut tratament in prealabil. Ma intereseaza sa stiu daca in cazul unui FET pe ciclu natural se recomanda proginova ca tratament de sustinere post FET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

2bobocei-eu primul FET l-am facut pe ciclu natural.Am luat doar Duphaston 2/zi incepand cu ziua transferului.
De data aceasta am mers pe ciclu "pregatit". Din ziua 3 am inceput cu Cyclo-progynova (tb albe) 3/zi si cu Clexan 40mg (eu am MTHFR plus ca tot ce este estrogenic creste riscul de tromboza etc).IN ziua 11 am facut Pregnylul si mi-a fost redusa doza la 2 tb pe zi.Cu specificatia ca Cyclo -progynova este de 2mg(deci luam 6mg/zi) ,apoi am luat Progynova mite (1 mg ) adica 2mg /zi.Am inteles ca le voi lua pana in sapt 8.Multa bafta!!!
Fetelor se pare ca este bine, am repetat beta in dimineata asta si s-a dublat 808.Doamne ajuta!! Am rezolvat si prob tratamentului de sustinere Bryny multumesc de o mie de ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Cora felicitari pt bhcg. E foarte bine. cand mergi la eco? Sunt curioasa cate inimioare bat in burtica ta.

Fetele in focuri ceva vesti. Cati embrionasi aveti. cand faceti et-ul.

Haideti fetelor cu vesti bune.

Va pup si bafta multa



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Cor-Cora, ce vesti bune!
La ce beta ai nu e exclus sa fie gemenasi, chiar dintr-un embrion se pot forma gemeni monozigoti (cum se intampla fara FIV). Oricum, oricati ar fi, sa fie sanatosi si sa creasca mari!

Azi la pranz noi facem ET (peste 2 ore adica!). Tineti pumnii dragelor!


Pisuc Mic

Mergi la inceput