Miresele anului 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Felicitari mamico!
DOAMNE CE AI MAI CHINUIT! de ce nu te-au mai lasat 10 minute sa se nasca de ziua lui Marius?
apropo, scuze, dar am uitat sa-i urez un LMA SI SOTULUI tau!
sa fiti fericiti alaturi de mica mogaldeata!
deja cu colici? cum naiba?
tu cum esti? te refaci? nu ti-au indus nasterea de ai ajuns la cezariana?
doamne cate intrebari, te-am ametit de cap.
va si refacere rapida, mult laptic si sa ajungeti cat mai repede acasa.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Eh, am simtit je miros de cinste mare cinste..si am bagat asa, nasucul, la deruta

Asadar, ardeleanca mea de-acum fosta bortoasa

Sa-ti traiasca Mateiutul!!
Sa fie sanatos, cuminte si papacios.
Si cat mai curand sa dispara uraciosii de colici!


Sper ca v-am lamurit cu mutatul, da?

Chipintaci

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

salutare gagici!
pe unde umblati?
de oana si meti am aflat vesti, am vazut si poze cu frumosul brunetel.
Kitzy tu cum esti? Diana?
Botic nu ai mai trecut de un car de an pe aici.
Coana ne-ai linistit cu mutatul, dar mai zi ceva de albastrel.

Noi suntem binisor....am fost in Alba 10 zile, am sarbatorit gogoasha acolo, pe urma acasa...mi-a facut pojar, acum ne pregatim pt. mare, pe 2 august plecam la Eforie Nord. sper sa nu regretam, mergem vreo 6 familii cu kinderi.
cam atat despre noi, totul ok in rest.
la


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Salut!
Noi suntem bine, eu cu jobul si casa, Diana creste si vorbeste multe, acuma suntem in cautari de vacanta, am vrea in Turcia, dar e scump rau, inca nu suntem hotarati ce sa facem, avem o groaza de cheltuieli anul asta, sper totusi sa putem pleca undeva.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 16+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy felicitari pt. baietel. super sa ai pereche!
E scump tare in Turcia, si noi am ratat-o anul asta.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio, Kreliut saru'mana de urarile frumoase

noi suntem bine...incepem sa avem un programel cat de cat...si ne batem cu colicii pe care ii invingem cateodata

Gio vad ca deja sunteti la mare, concediu placut!
LMA pentru gogosica ta cea mica

pe scurt despre cum a decurs nasterea...in 8.07 la 5 dimineata mi s-au rupt membranele, dar fiindca nu pierdeam mult lichid am decis sa dorm in continuare ...speram sa fie doar fisurate...pe la ora 11 insa am inceput sa pierd mai mult lichid asa ca l-am sunat pe Marius sa vina si sa mergem la spital.
Am ajuns la spital pe la 12...control pe masa, membrane rupte si col lung, inchis, dilatatie 2 cm...contractii dureroase neregulate la 15-20 min.

pe la ora 15 din nou la control pe masa, acelasi rezultat dilatatie 2 cm iar contractie nu veneau...asa ca medicul a decis sa imi puna perfuzii pentru a induce contractiile

in scurt timp am inceput sa am contractii la 10 min dureroase iar in 2 ore contractiile erau la 2 min intensitate 100 ...am rezistat foarte bine cu respiratiile invatate ba chiar se mira moasa ca ma bucuram de fiecare contractiile crezand ca sunt din ce in ce mai aproape de momentul nasterii si de epidurala pe care mi-au spus ca o primesc la 4 cm dilatatie

controale pe masa din 2 in 2 ore...la ora 17...ora 19...ora 21
ora 23 ultimul control...dilatatia aceeasi de 2 cm asa cum sosisem la ora 12 la spital...colul lung si necopt

medicii mi-au spus ca pot sa mai astept daca doresc dar bebe ramane fara lichid...trecusera 17 ore de la ruperea membranelor...si cu siguranta nu mai puteam sta prea mult asa, poate 1-2 ore...plus riscul de infectii.

era ora 23.40...am vorbit cu Marius si am decis sa vina Matei in 8 iulie sa aiba ziua lui de nastere...sa nu trebuiasca sa o imparta in fiecare an cu tati care e nascut in 9 si la 23.50 a venit pe lume baietelul meu cu o greutate de 3.120 gr, 53 cm si Apgar 10

recuperarea a fost rapida, a doua zi ma plimbam cu el in brate...am nascut joi spre vineri noaptea iar luni am plecat acasa...asa ca pana la urma totul a fost bine

azi implinim 4 saptamani...iar duminica o luna...timpul zboara nici nu imi vine sa cred ca deja a trecut prima luna, ne-am ingrasat peste 1 kg si am crescut 1,5 cm.

...o sa revin cu poze ...pana atunci va pupam

PS primesc si chiar va rog, sa ma ajutati putin cu detalii despre organizarea botezului...aici sau pe e-mail


Oana mamica lui Matei 08.07.2010

Noi 2...si Matei
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetelor, ce mai faceti? Remember me? Am citit doar pagina asta, dar a fost suficient ca sa va pot felicita:La Multi Ani, Gio, pentru micutul Edi, cu scuzele de rigoare pentru intarziere!Felicitari, Ooana, pentru Matei, La multi Ani si pentru el, ca doar a facut deja o luna, si pana la un an trebuie sa il sarbatoriti lunar, nu? Kitzy, felicitari pentru bebe baietel din burtica! Te admir pentru curajul de a face bb2. Si eu imi doresc, sigur ca mi-ar placea sa fie baietel, dar imi lipseste curajul cu desavarsire!Va pup si va doresc o saptamana usoara in continuare!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Buna seara, dragutele mele miresici!

Oana, ma bucur sa aud vesti de la tine. Intreaba-ma ce vrei sa stii despre botez, cat inca mai am proaspata info in cap .

Gio, ce sa-ti spun de Albastrel? Busileaza la greu, in picioare merge tinut de manute, zice ma-ma, ta-ta, da-da, pfff, psss, ga-ga....si tot felul de combinatii ciudate, insotite de balutzele nelipsite ..ziceam eu mai demult ca in curand, parca-l vad ca-mi cere bani de disco si toate momentele astea vor fi niste amintiri indepartaaaateee...

Kitzy, ce face samburelu'? Trei -uri catre tine

Anamaria, back!

Ps. o mai tineti minte pe ginutza2002? Aveti salutari de la ea



_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai 05.11.2009

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Va salut si eu!

Cu o mareeeeeeeeee intarziere, draga Oana, te felicit si eu pentru puiut si va doresc sa fiti sanatosi cu totii, sa-l puteti vedea mare si la casa lui. Sa aiba o viata frumoasa si cu mult noroc!

Gio, la multi anisori si la voi!!! Sa cresteti mari si sanatosi!

Coano, va pupic si pe voi!

Si pe Ralu, si pe Diana, si pe bebe mic!

Si pe Alinuta si bebe!

Si pe restul

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Mai stiti ceva de Silvia si Crina?

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput