Miresele anului 2006 (108)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy
Eu am fost ieri la eco din lipsa de simptome, dar din fericire bb e ok, are 1 cm

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 7+




adica sa inteleg ca te simti prea bine
multa sanatate in continuare si sa fiti bine toti 4

am reusit sa ajungem si noi la poze ieri...saptamana viitoare vor fi gata
pana atunci o mostra http://picasaweb.google.ro/iul.aug2010/Ooana#5475858776485824082

pup toate fetele


Oana 33+ AMR 6- Matei


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Oana super pozicile...ce mortale sunt...regret ca nu am ajuns si eu la fotograf.
si hainuteler pt. bb matei sunt bestiale. auzi...papuceii aiai ce marime au? nu stiu daca ajungi sa-l incalti cu ei.
Eu nu i-am luat pe timp de vara...doar sosete si picioare goale. din toamna i-am luat de la Z, H&M, sunt papucei moi, din material, dar imita super bine pe cei adevarati. doar dupa ce umbla in picioare i-am luat genul asta ce am vazut la tine. si Edi acum are 20 marimea.
Kitzy doamne ajuta sa mearga totul bine. ma bucur ca nu ai simtome, nici nu cred ca ti-e dor de asa ceva.
Botic ma bucur ca am nimerit-o cu ziua ta. Imi era groaza ca nu e asa.

Noi bine, stam mai mult pe-afara...deja m-am saturat de parc...trebuie sa fiu cu ochii pe amandoi...edi merge in 4 labe si aduna tot de pe jos...si baga in gura.

azi e a 3-a zi de dieta...nu se mai putea....sunt cat o milka...asa ca trebuiesc luate masuri.
sa vedem cat rezist, ca sa scap de cele 7-8 kg care imi stau pe cap.

am mai pus si eu poze aici:
http://www.dropshots.com/ioanapurdea
pt. cine doreste sa ne vada.
si numai bine.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Oana, multumesc pentru urari.

Gio, te iertam chiar daca o dadeai in bara, ca prea imi esti draga

Ma duc spre pat. Iar e tarziu si niciodata nu apuc sa dorm suficient.
Noapte buna!

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Hey, v-ati ascuns?????

--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Salutare!
Eu intru foarte rar pe net ca n-am vreme, nu-mi ajunge timpul la cate am de facut si seara cad lata odata cu Diana
Am fost marti la eco, bb e miscaret, deocamdata suntem ok, am un mic hematom dar a zis ca nu pune probleme c-o sa se resoarba, continui tratamentul,ufff, ca deja m-am saturat de injectii.........dar daca astea il ajuta pe bb, trec peste discomfort greturile au trecut aproape de tot, ma simt de parca nici n-as fi gravi, burtica se vede ff putin poate doar in imaginatia mea si o sa va mai tin la curent cu toate cele. In restul timpului, casa, servici, iesit cu diana afara si e gata ziua, Doamne ce repede trece timpul. Va pupacesc!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


pai stam la umbra...pe unde sa umlam mai Botic.
Kitzy super vesti! doamne ajuta sa ajungi la sf. celor 9 luni si sa-ti ti in brate mogaldeata miscacioasa.
Diana ce mai face? sta cu soacra ta? nu ii e dor de tine?

Noi binisor...cu treaba, pe afara, pe la umbra...nimic nou.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Hello

Ralu nu ne-am ascuns dar vorba Ioanei stam la umbra caldura asta ma termina, cel putin pe mine
Kitzy la cat mai multe saptamani de sarcina...
Ioana ce mai fac smecherasii tai? Marco a intrat in vacanta?



Oana 37+ Matei

AMR 19 zile

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


oana marco e la gradi privata si ei nu au vacanta, spre bucuria mea, caci nu ma descurcam cu amandoi.
ai intrat in linie dreapta...poate vine Matei de ziua lui Edi.
Kreliace mai zici? va mutati? am citit ceva la prietene la bine si la greu...dar n-am inteles nimic.
Tare scump rares. aveti dintisori?

fetelor ne dati un vot?
http://romtelecom.desprecopii.com/index.php/pic/index/49
multumim.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova


oana marco e la gradi privata si ei nu au vacanta, spre bucuria mea, caci nu ma descurcam cu amandoi.
ai intrat in linie dreapta...poate vine Matei de ziua lui Edi.
Kreliace mai zici? va mutati? am citit ceva la prietene la bine si la greu...dar n-am inteles nimic.
Tare scump rares. aveti dintisori?

fetelor ne dati un vot?
http://romtelecom.desprecopii.com/index.php/pic/index/49
multumim.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi


mda am intrat in linie dreapta
eu am dpn-ul pe 9.07 de ziua lui Marius ...sa vedem daca reusesc
tu cand aveai dpn-ul? Edi a venit mai repede sau mai tarziu...

bietul Marco nici un concediu ca tot omul dupa un an de munca
Krelia mai intra si pe la noi...


Oana 37+ Matei

AMR 16 zile

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

asa e...si mie imi pare rau ca nu-l tin acasa, sa simta si el ca e vacanta mare. dar nu reusesc sa ma descurc cu amandoi. Noroc cu concediile si deplasarile in Alba. atunci mai lipseste si el si in cel mai rau caz...cand e bolnavior.

Edi a venit la 37 sapt. Uite ca tu ai intrat in 38 deja. aveam DPN-ul pe 19 iulie.
In ultimul timp am vazut ca mai grabiti sunt baieteii decat fetitele...de aceea ma gandeam ca vine cu cateva zile mai repede.
Chiar sunt curioasa.
Oricum, ai nr. meu, te rog sa ne anunti, ca sa ne rugam si sa-ti facem galerie....hai ca mi-e dor de scos majoretele de la naftalina.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput