Albinutze de Mai-Iunie 2009(63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

la multe lunite sanatoase micutelor noastre: SARA,MAYA TEODORA,MARIA IOANA sa cresteti mari si tot asa de frumoase

ioana:ma bucur k reby e mai bn,asteptam doar vesti bn si la urmatorul control.ma bucur sa aud ca sara papa mai bn.sanatate m si sa streaca repede dermatita..
lauraa:mmmm sanatate Mayei...
maria:ufffff,pupam bubu sa nu se mai repete..saracutul cine sh ce visa.muua sa doarma bn la np... deasemenea si la antonia...bb de miruta o pupacim pe bubu si acum k mama protejaza colturile sigur te vei plimba in voie
clody:u sh cum e mai bn..oricum cred ti-a prins bn putin asa k ai mai iesit si te-ai destins din notorietatea zilnica
andreea:a,ce dulce e N..nu sh d c crezi asta?nici vb e bn ca papa si mai tarziu o sa te rogi de el sa vina la masa de la joaca...
raluca:sper sa treaca repede mucusori si sa iasa si dintele sa nu mai supere fetita
coraly:iar febra,nu e cu rosu in gatut?mm sanatate si sa scada repede febra
otilia:uau,6?!felicitari
strunfita:nu sh care e treaba cu intarcatul iarna,dar eu am ales k e mai bn acum,pt mn si vad k ea nici nu simte.bn k mai poti alapta.te gandesti sa renunti?
ganesha:ce dulce e Stefan cu baticul pe capsi ce bn iti seamana
ana_micu:felicitari pt progrese
narcisa:off...nu vb asa ,se mai intampla si la case mai mari.m sanatate
flobaby:speram sa adoarma tot asa si in continuare.tinem pumni.cum esti cu sotul acum k v-ati mutat?
alex:uau,ce mare e david.felicitari pt masuratori si u arati f bn...[b]la multi ani si mm sanatate si fericire ,sa fii iubyta[b]
badriana:ce bn iti papa fata laptic,superb si eu mi-as dori macar 1 cutie pe saptam
mituta:si eu tot asa procedez la somnik,dupa ce doarme o pun in patut si asa bn doarme dupa pana cand o trezesc eu la papa de la 6..7..tin pumni sa tina mult asa.eu cred ca papa normal pt lunitele ei
alic:sper sa treaca repede raceala si naty sa nu o ia.
andata,ely,laura.o,nicutatze,magda,,cosminica,si restul fetelor pe care v-am omis nu cu intentie dar ma grabesc sa merg la nana


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

noi avem program cam stric din punctul meu de vedere si vad ca stefania coopereaza bn ink,nu se sh cat...ne trezim pe la 10 papam si dupa iesim afara si intram la 1:30 papam si dupa nana,cam 1h,2h...si mai baga o tura seara de 1h si o culc pe la 21...doarme fara trezire si ii ms la DD ca nu am avut treaba cu ea peste np niciodata..In oradea zilele astea a fost placut si bineinteles k am profitat,de maine vine mama acasa ca a fost la buni sa mai stea cu ea ....si abia astept sa o vedem asa k ne vom petrece tp cu ea mai mult...
mancam f bn,problemele ei sigur au demarat din cauza deficitului de Fe,sper sa se fi reglat asta vom sh doar pe 21 cand reluam recoltarea de sange..
kiralina:am vazut blogul e dragut si ada deasemenea.sh k Ada e vegetariana,ii dai si cruditati?fetelor cand se pot da cruditati precum salata verde sau ardeiul,rosie fara piele si samburi,pe mn ma tenteaza sa-i dau.
si 2.voi vinete le-ati dat bb?si cum?

va pe toate si toti


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

yioanna, eu i-0am dat lui N salata, castravete ba chiar si o gurita de rosie, ii plac toate si n-a avut probleme.
la multi ani sarbatoritelor! si un pupic special norei mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Ganesha nu pot sa ii dau apa ori altceva cu biberonul. Nici suzeta nu o mai vrea. Daca simte ceva de plastic la gurita tipa de trezeste tot cartierul si nu pot sa il las sa tipe ca il trezeste si pe Tudor. Plus ca se trezeste si apoi vrea joaca.
Nu l-am cantarit cu acelas cantar Maria. Tu ai dreptate nu m-am gandit la asta, poate cantarele nu sunt pe “aceasi pagina” si de asta diferenta. Tu ai mai gasit ceva de lucru? Noi avem rude si prieteni prin toata Europa si toti se plang ca nu gasesc joburi sau cei care inca au ceva de lucru au pierdut din beneficii. Multa bafta.
Si inca ceva, parca tu ai lucrat pe vas de croaziera sau ma insel? Te-ai gandit la varianta asta?
Laura imi pare rau ca treceti prin asa momente. Nu esti slaba , este normal sa simti asa cand iti vezi puiul suferind. Asa sunt si eu. Copii mei nu au facu otita dar stiu de la o alta mama a carei fetita facea otite regulat ca s-a rezolvat cu un tub pus in ureche. Nu stiu daca e cazul la voi poate nu strica sa intrebi un doctor. Multa, multa sanatate.
Ioana ma bucur ca Rebeca e mai bine. Sper sa aflati ce a determinat scaderea glicemiei. Tot fara dinti Sara? Gingiile ei sunt umflate?
Flobaby , Miruta

Ma bucur (desi suna cinic) ca nu sunt singura pesimista din stup. Si eu ma gandesc la cele mai sumbre scenarii cand mi se pare ca ceva nu e in regula cu copii. Ultima obsesie sunt vaccinurile. Curtea federala din SUA tocmai a recunoscut intr-un caz conexiunea dintre vaccin si autism. Au adaugat ca fetita in cauza avea o predispozitie la o astfel de boala si vaccinurile au grabit-o. Tot hoinarind pe net am aflat ca tot mai multi parinti refuza sa isi vaccineze copii. Un alt articol care m-a pus pe ganduri e ca nu sunt cazuri de autism in randurile copiilor amish (ei nu isi vaccineaza copii). Incidenta acastei boli a crescut la 1 din 150 de copii. Voi respectati schema de vaccinare sau faceti ce vaccinuri vreti/credeti voi?


mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinuza spune:

OANA, si eu am mari semne de intrebare in legatura cu vaccinurile. Si mai ales dupa ce baiatul meu Luca a facut vaccinul ROR la 1 an si 2 luni. Stiam ca e o combinatie controversata insa sigur ca toti mergem pe premiza "nu o sa patesc tocmai eu". Chestia e ca la cca o luna dupa vaccin Luca a inceput sa faca chestii ciudate: a inceput sa se invarta pe loc insa totdeauna inspre stanga (acum, nu stiu, poate era o achizitie recenta si era f incantat de realizare si de asta o repeta), a inceput sa-si lase capul intr-o parte, de fapt pe un umar, totdeauna spre aceeasi parte. Facea asta in mijlocul activitatii, fara motiv aparent. De multe ori intr-o zi. Si a inceput sa mearga cateodata pe varfuri. Acum, fiecare gest poate avea explicatii f normale, plauzibile. Chestia e ca erau mai multe si au inceput fix dupa vaccinul cu pricina. Am mers la 2 neurologi, unul mi-a spus sa-i fac tomografie altul ca copilul nu are nimic. E drept ca ei nici nu l-au vazut "in actiune", nu facea tot timpul ceva anormal. CE AM FACUT? NIMIC. S-a intamplat sa am o perioada ff ocupata, a fost musai sa ma ocup de ceva, treptat a inceput sa faca tot mai rar pana cand gesturile au disparut. Cam intr-o luna si ceva. Poate a fost ceva tranzitoriu, legat de vaccin, poate nu. Cine stie? Emotiile mele din zilele alea cu greu pot fi imaginate.Producatorii de vaccinuri enumera la reactii adverse o lista de juma' de pagina de afectiuni posibile inclusiv neurologice asa ca sunt acoperiti.
Ambii mei copii au vaccinurile la zi, La Iosef totusi o sa ma mai gandesc in legatura cu Rujeola-Oreion-Rubeola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Fetele, de ce a ajuns subiectul la acest topic????????/

Noi suntem mai bine cu febra, dar cu muci foarte multi si un pic de tuse.




Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna dimi fetele

va pup eu sunt acasa si tare mai e bine razvi e bine acum face nanita aseara mancam o para si cand m-a vazut a inceput sa tipe ca vrea si cand i-am dat nu stia cum sa pape mai repede niciodata nu a papat asa para dar astea chiar au fost dulci

"La multi ani!" pentru sarbatoritii nostri de azi si de zilele trecute sa cresteti mari si sanatosi

Sa aveti o zi frumoasa




mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

coraly la ce topic???





mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Buna dimineata!!!!!!! V-ati ascuns bine, nu gluma

Sara inca doarme, s-a trezit prima oara la 8 si am culcat-o mai departe,a cu' vad ca nu se mai trezeste Aseara a adormit greu, dupa ora 23, noi plecand la nani de la ora 21. Deh, fitze.
Hm... peste doua luni dam tonul petrecerilor pentru 1 anisor.

Multumim pentru urari, le intoarcem si noi si pupam sabatoritii zilei.

Yioanna, saru'mana pentru pm. Sara, precum spuneam, are zile si zile. Eu i-am dat si ardei si rosie pana acum. I-am pus si o foaie de salata in mana, cu aia nu a prea avut ce sa faca. Cand ne mai pui poze cu pitica?

Lauraa, ma bucur ca ati scapat de febra. Astazi cum se simte?

Coraly, voi cum sunteti?

Maria, pale lau ca a cazut Darius din pat. Eu am cules-o pe Sara de pe jos acum 2 sau 3 nopti, parca. Dormea cu mine in pat si a impins patutul (lipit de patul mare) pana a cazut. Eu am auzit doar partea de final, picioarele patutului scartaind pe parchet si apoi buf. Noroc ca nu a plans mult, am pus-o la tzitzi si a terminat repede.

Oana, tot fara dinti Sara, nu as putea spune ca are gingiile umflate. Nu mi se pare. Se vad doi dintisori jos, dar asta de cateva luni bune. Si nu ai sparg gingia... La treaba asta cu vaccinurile... nu stiu ce sa spun. Vom face vaccinurile din schema obligatorie si vom merge pe ideea ca nu ni se va intampla ceva tocmai noua.

Marcela, voi ce faceti?

Fug, s-a trezit

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Sa traiasca SARA, MAYA, STEFANIA si MARIA IOANA!!!

Madalinuta, cum sunteti?

Oana, frica mea de vaccinuri e veche. Eu o sa-i fac doar strictul necesar, fara optionale.

Clody, 'primele 365 de zile din viata unei comori', in loc de 'clubul scutecelor'

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput