**Zmeurici de iulie-august 2009 (28)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Giova! Multa sanatate si fericire alaturi de cei 3 baieti ai tai si daca vrei, sa iti aduca barza si o fetita, asa, ca sa ai si tu un aliat !

Corinna, da, e pufoasa si la ultimul cantar avea 9.250 kg. Din cauza asta nu papam cartof, cereale . In schimb e inca tare indragostita de tzitzi ( si eu de cum papa ea, iar acum ca am mai citit in stanga dreapta, parca regret ca nu am alaptat exclusiv pana la 8 luni; las, la urmatorul ).
Sara Amira multumim de complimente - si referitor la rochita - avem asa lucrusoare frumoase pe care abia le-a purtat, sau chiar deloc. Am zis ca macar sa avem poze cu ele .

O duminica frumoasa zmeuricilor!

www.picasaweb.com/gatarba

Nina & Iarina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Tanimi, e superba Iarina.
Giova, nici fetitele mele nu au prea pus in ultmele saptamani. E clar o perioada de stagnare. ma gandesc daca nu si din cauza alimentatiei solide. Cu ce sa se ingrase, cu legume si fructe?

Le-am dat fructele cu cereale si le-au mancat. Am zis ca daca marul e copt si para fiarta, nu ar trebui sa fie pb, dar o sa vad mai tarziu. Irina a mancat mai putin ca era somnoroasa, iar Laura a halit 100 ml. Zmeruicile voastre cat mananca la masa de fructe?
Ma gandesc la pranz sa le fac cartoful fiert in coaja sau chiar copt, sa aiba alt gust decat sunt ele obisnuite.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Giova, iti dorim multa sanatate, sa ai o viata plina de bucurii si impliniri! La multi ani mamica noastra model! sa ne traiesti!(chicco)
Iarina, daaaa esti frumoasa si ce bine iti sta cu rosu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

Giova multa sanatate si multe bucurii alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Giova!!
Sanatate, bucurii, impliniri si.....o fetita!!! Asta e, o sa-ti zic de cate ori am ocazia, ca esti o mama extraordinara si poti sa mai faci fata la un bebe!

La multe lunite si sarbatoritilor zilei, sa cresteti mari si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

GIOVA LA MULTI ANIsa fii sanatoasa,frumoasa si fericita alaturi de baieti tAI
eu sunt bine,mami meu e bine azi au duso la salon si daca toate merg bine de luni intr_o sap o trimite acasa.va multumesc la toate pt urarile de bine facute pt mami
de 3 zile DENIS face cacuta si pipi de dimineata si cel de seara la olitae asa de haios pe olita.de papa nu prea vrea sa pape ca e putin racit si nu are pofta,sper sa_si revina.se ridica si el in picioruse daca il pun in patut si daca sta culcat reuseste sa se ridice in fundulet(mai greu dar reuseste)
TANIMI e ff frumoasa IARINA
CLARAJ ff frumos la voi in cartier si camera bebitului e super de
frumoasa
la multe lunite sarbatoritilor de azi:Alexandru
Bianca_Maria
Darius_Mario
Razvan_Ioan
Maria_Lavina
Codrin_Marius
Nikolai_James
Eva_Maria
Anastasia_Marina
va pupic si revin mai tarziu

monica mamica fericita de denis stefan 8.07.2009
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Giova, La multi, multi ani fericiti! Sa fii sanatoasa si puternica si te bucuri de familia minunata pe care o ai! Te imbratisam cu drag!

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009)
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

La multi ani, Giova!
Un car de fericire, peste un camp de sanatate!

Happy-mami de Filip, 1 august 2009
Odiseea sarcinii
Travaliul

www.happyrooms.blogspot.com/" target="_blank">happy rooms

www.youtube.com/watch?v=WsDLEiVGqsQ&feature=player_embedded" target="_blank">25 de motive pentru a fi vegetarian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

giova la multi ani cu sanatate , fericire si noroc alaturi de familia ta frumoasa!

la multi ani fericiti si celorlalte sarbatorite!

La multe lunite zmeuricilor sarbatorite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.s spune:

Buna, fetele!

La multe lunite, Alexandru, Bianca Maria, Darius Mario, Razvan Ioan, Codrin Marius, Maria Lavinia, Anastasia Marina, Eva-Maria si Nikolai James! Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!

La multi ani, Giova! Multa sanatate si sa ai parte numai de bucurii alaturi de cei dragi!

Multumim de urari! Daaaaa, suntem mari si noi... nici nu stiu cand au trecut 6 luni. Noi ne jucam in continuare "de-a BLW", ca nu pot spune ca respectam regulile intocmai. Pana acum a papat cam tot ce i-am dat, asa ca ma gandeam sa incerc maine si un pic de carnita (cocos bio de la tara ). Mai vedem...
Ieri ne-a scos tati la o prajitura, sa sarbatorim. Parca asta imi trebuia mie, ceva dulce , dupa ce ma luptasem cu niste cornulete si cioco , asa ca mi-am luat si kinder delice, sa fie dezmat . N-am multe kg in plus, dar toate sunt pe burta . Las' ca pana la vara le dau jos... sper.
Fetele, daca alaptez pot sa folosesc creme anticelulitice? Sau mai bine stau cuminte?

ClaraJ, super poze, super familie, super casa! Auzi, voi stati in gradina botanica? Vorbeste invidia... Imi place f. mult cartierul vostru, sa te tot plimbi pe acolo...


Pupam falcute de zmeurici dragalase!

Laura, mami de Sara-Ruxandra (13.08.2009)

Mergi la inceput