Salina in Bucuresti

Salina in Bucuresti | Autor: florinvg

Link direct la acest mesaj

Salutare tuturor mamicilor si taticilor!

Am vazut ca intrebau cativa dintre voi despre existenta unei saline in Bucuresti si pot sa va spun ca nu exista doar una ci vreo 3, dar e o mare diferenta intre ele ca amenajare, ca metoda si ca efect terapeutic.
Va spun ca am trecut pe la toate pana sa ne hotaram care ne e noua mai buna.
1.Una e prin Cotroceni pe o strada cu nume de doctor si mi s-a mai parut cea mai slaba dintre toate, desi are parte de reclama si la tv, am vazut pe B1 parca. E facuta cam cum zicea cineva ca e facuta cea din Galati, cu sare pe pereti si pe jos, te duci acolo si stai, pur si simplu, si nimeni nu poate sa-ti spuna cam ce se presupune ca ai inhala acolo si cat de cat care e concentratia.
2.Alta era pe langa Mitropolie si s-a mutat pe la Armeneasca. Metoda lor e mai buna, nu au sare pe pereti dar au un aparat care, pe langa o mare galagie, face ca o ceata de sare foarte foarte fina care simti ca intra pana in adancul plamanilor si care a dat rezultate bune rapid la piticuta noastra, dar la sotia mea, care e putin mai sensibila, a provocat o faringita destul de serioasa care a redus-o la tacere cateva zile. Apoi am mai aflat si ca ei folosesc sare din Ucraina, sare despre care exista atentionari ca are un nivel mai ridicat de radioactivitate decat media tarii noastre, si am incetat sa-i mai vizitam.
3. Am mai cautat si am gasit salina la care mergem acum, Salina Natalia, si care pentru noi e cea mai placuta, dar si mai confortabil de ajuns, noi locuim in Drumul Taberei si salina e chiar langa Academia Militara pe Panduri. Metoda lor este asemanatoare cu cea de la cei de mai inainte dar au un aparat de ultima generatie care abia se aude si care face aerosol salin la ce concentratie se doreste pe toata durata sedintei, nu doar la inceput o gramada si apoi nimic ca la ceilalti. Piticuta e mai fericita ca are multe chestii de joaca aici si nimeni nu ne mai cere sa nu topaim, ca nu au vecini sub ei ca dincolo, si eu unul sunt mai multumit ca au si preturi mai mici si martea si vinerea au si un doctor homeopat care te consulta gratuit si vede evolutia fiecaruia. Daca vreti si mai multe informatii sunati la ei 021 411 60 30 sau pe net la salina minus natalia punct ro.

Noi suntem foarte multumiti ca piticuta n-a mai racit deloc in iarna asta si doarme mult mai linistita, iar nasucul nu i se mai infunda niciodata de tot, ci cel mult o nara pe care o rezolvam repede cu Marimer sau Nazomer.

Tare as vrea sa stiu si parerile voastre si daca mai e si alta salina de care nu stim si care poate fi mai buna, ca pana acum pentru noi treaba asta cu salina a fost exact ce ne-am dorit in loc s-o indopam pe piticuta cu o tona de medicamente care mai de care mai toxice.

Noi va uram sanatate tuturor.
Tati si Tina.