Viitoare mamici de septembrie - octombrie 2010 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

andreea82 - ma bucur ca uite si tu ai avut aceeasi problema si acum esti bine.deocamdata cred ca asteapta la eco de luni, la ~ 7 sapt, sa vada ca-i bate inimioara.cica ar fi prea mic sa bagam altceva, macar sa vedem ca e in evolutie.dar eu stiu ca epana luni sunt in medical,vad cum imi e dup-aia,si dc mai apare vreo sangerare, ceva, cred ca voi prelungi.vom vedea.ma bucur ca esti bine si tu
,6+


viss nu te juca cu viata ta si a bebelului tau, i-ati medical in continuare pana e bine totul. eu am pirdut 3 sarcini in primule trei luni si stiu ce inseamna stresul de la serviciu ptr bebe....
sa stii ca nu mi-a facut nimeni statuie ca m-am dus la serviciu si nu ma simteam deloc bine, iar cand am pierdut sarcinile nu i-a afectat pe ei, ci eu am suferit


aveti graja de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

viss
fii serioasa.las-o incolo de munca.sincer.bebelul tau e special.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariciu80 spune:

Buna burticilor si

Vin cu vesti. Am fost la echo la Giulesti. Coada, omor, nervi, etc.
Dar mi-a trecut tot stresul instantaneu cand mi-a aratat dr. pe ecran "mormolocul" cu inimioara care batea de zor. Nu-mi vine sa cred ca am depasit hopul asta. Sarcina din septembrie mi s-a oprit din evolutie pt ca nu s-a format cordul. Acuma... bate-bate. Sunt atat de fericita!

Dr. mea a zis asa: conform UM am 6+ sapt, ecografic am 5+. Voi continua insa sa ma semnez cu varsta conform UM pt ca si la prima sarcina imi dadeau varsta mai mica, insa a fost exact dupa calculul UM.

Va pup pe toate si sper sa fiti la fel de fericite ca mine acum

Ariciu in 5+ si mamica de de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

bravo airicu!!
viss,ceaiul de cretisoara face minuni!

fetele, revin,cu bursa spagilor la cezariana!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariciu80 spune:

Nike, sper ca actualizata. Cred ca sunt alte preturi acum fata de 2007.

Eu am dat atunci 7 mil la dr., 2 mil jumate la anestezist, 3 mil la neonatolog, 500 de mii la asistenta sefa si cate 50-100 de mii la asistentele de la sala de bebei si la cele cu toaleta, scos fire, etc.

Ariciu in 5+ si mamica de de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

felicitari ariciu ptr eco
nu-i asa ca e cel mai frumos sentiment din lume cand vezi inimioara aceea mica batind....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Nike daca nu ai, nu ai, nu cred ca ramai nenascuta. Eu consider ca daca ai un doctor care te stie, ti- a urmarit toata sarcina oricum vei naste cu el si abia apoi ii vei da banii, cel putin asa se practica in 80% din cazuri. Eu zic sa nu- ti mai apleci capul la toate. Eu nu pot sa uit cand am iesit de la examenul de admitere, m- am intalnit cu o fata si normal intrebam cat ti- a dat acolo, dar acolo? nu ne potriveam deloc. Respectiva era atat de sigura pe ea si ma facea si fraiera cum de am putut sa pun asa ...Am ajuns acasa descumpanita total, trista. La rezultate eu am intrat a doua din 540 de insi si ea a picat. Mi- am jurat ca nu mai cred pe nimeni.
Se dau spagi, asa e insa eu cred ca pentru doctor nu conteaza ca- i dai 5 mil sau 10. Eu nu sunt tocmai contra spagii, omul isi arata recunostinta fata de cineva care ii face un bine, important e sa nu fie impusa.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

ariciu, felicitari!

voi merge la prima eco saptamana viitoare, pe 23 sau pe 26.
legat de simptome, am ceva greturi si ameteli dimineata, dar intr-o limita suportabila. insa au remarcat colegele ca sunt cam palida. deocamdata nu am spus decat sefei, sapt viitoare va afla tot colectivul. asa ca, pt. moment am recurs la un fard discret de obraji, ca nu mai arat ca o lamaie stoarsa.
si blugii au devnit cam refractari la capitolul inchis
de ce oare?

pentru ca vorbeati de analize eu m-am programat pentru bitest la citogenomic (merg pe mana doctoritei) si ecografia de T1 am programat-o pe 16 martie, la filantropia. sincer insa, nu ma stresz deloc cu gandul la analize! eu stiu si simt ca e ok deci asa e! si la fel trebuie sa ganditi si voi! bebe simte. si acum trebuie sa simta de la mami si tati rasul si veselia. asa ca eu sunt vesela, rad, ascult muzica, citesc povesti. sigur ca am si oaresce neajunsuri pe diverse planuri.... dar teodora si bebe sunt mai importanti.

michella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui nike974

la mine i-a batut inimioara si am vazut asta la eco la 6 sapt de la ultimul ciclu.si are o inimioara!!!!!!!!!!!!!!

fetele,care mai e pretul spagilor la nastere,ca, la ce dadeau femeile alea in Municipal, m-am ingrozit.
mancau amaraciuni, erau in plastice din Europa ele si trusoul bebelului,nu aveau dinti in gura,dar dedeau cam asa: 500 de euro medicul, 150 mana a doua ( pt normal era 300 de euro medicul), 150 de euro anestezistul, 100 de euro neonatologul, 100 de euro restul spagilor.adica 1000 de euro nasterea.nu am de unde.sincer.


Am nascut prin cezariana la Filantropia : doctor- 800 ron, 2 asistente la nastere cate 100 ron, anestezist 250 ron, asistenta anestezist 30 ron, neonatolog 200 ron, iar la fiecare asistenta de la lauze si nou-nascuti cate 10 ron pe tura (la copii singur am dat de fiecare data) iar pe zi se schimba 3 ture. Am stat 1 sapt in spital...in total aprox 2000 ron.

Mada 6+ si mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

legat de nastere, daca doamne doamne ne ajuta, am aceeasi optiune ca si la teodora : natural cu epidurala! simplu si usor

michella

Mergi la inceput