Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010(94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Citat:
citat din mesajul lui castelanaC


oana, pai sunt bune rezultatele, bebelin grasun, nu e grabitm deci, felicitari.
Lasa iei si tu antibiotic si gata, o sa vezi ca va fi bine pana la urma!
Nu te apuca de sporturi extreme, stai calma si fii ascultatoare!


castelana fericita 32+


Castelana
Glumeam cu sporturile extreme. Dar si dra a zis sa incep sa ma misc mai mult, sa nu mai stau in pat, si poate renuntam si la "post".

Oana 37+ Eric Nicholas
AMR 2+(sau mai putin)
Multumim Doamne ca am ajuns pana aici.
Ajuta-ne pe mai departe sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!




tu vorbesti de lucruri sfinte!
Ei spor atunci
Ai grija de tine oricum

castelana fericita 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik

Oana , la ce te-ai gandit?Shpagatul pe doua scaune ca Mircica Badea sau flick flacuri?



Hai ca si incep sa-mi imaginez diagonale ca la gimnastica, pe covorul din sufragerie, dintr-un colt in altul al camerei...
La noi cel putin ar merge, ca n-avem mobila in mijlocul camerei.
Ma si inchipui insurubandu-ma prin aer la aterizare, cu tot cu tonele acumulate...

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Oana felicitari ptr rezultatele bune de la eco, mi a placut chestia aia cu sporturile extreme si renuntatu la post.... hihihi ce as renunta eu ca de 9 luni post negru tin numai sa fie bebe bine.

Castelana dar macar spune ne care sunt alea 2 nume care le ai ales te ajutam noi sa alegi

Andira

Ella durerile sau intepaturile care le ai poate sa nu insemne nimic am si eu l-am intrebat pe drul si a zis ca e din cauza ca bebe apasa mai mult jos acu si s nu mi fac griji.cand ai urmatorul control?? ai facut control la masa??

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 37+ Daniel
AMR 2 saptamani (sau mai putin)
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui castelanaC

jeni, ce patimesti tu... si la varsta asta a sarcinii... saraca de tine, hai ca mai ai 3 saptamni si gata.
Felicitari pentru sesiune, o sa iasa micuta doxa, la cat a "suflat", nu?
Ai grija de tine si repaos acum cat mai mult!


castelana fericita 32+


Sar'manaaaa,
asa e, am momente cand simt ca o cedez nervos. Culmea este ca toata sarcina a fost super ok, si acum la final m-au apucat greturile . Cat despre piticuta, iese deja licentiata
Repaos, incerc cat se poate. La ultima eco din ianuarie si la control (pe masa) in urma cu doua sapt mi s-a spus ca s-a scurtat binisor colul. Iti imaginezi ca mi-a intrat morcovul cu tot cu iepure. Am urmatoarea eco sapt viitoare. O sa fie ultima si pe urma ne intalnim "live" cu piticania. De abia astept sa o cunosc dar pe de alta parte mi-e frica de behai de nastere. Sunt dusa rau de tot cu pluta. Nu stiu ce m-a apucat.
hai ca nu te mai plictisesc!

Pupici si sanatate maxima. la fel si pt mami tau



36+ Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Ella, da, mie nu mi se rupsese apa, dar nici n-am simtit nimic cand mi-a rupt-o.
Acu' nu stiu daca mi se rupea chiar la nasterea copilului, sau mai devreme, dar ajunsesem la dilatatie 8 cu ea tot acolo.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Si inca ceva Castelana n-a trecut de miezul noptii la tine??? ce mai faci pe net ? ai insomnii sau tot in sufragerie dormi?? fugi sa se odihneasca cavalerul.

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 37+ Daniel
AMR 2 saptamani (sau mai putin)
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui miruna79

Si inca ceva Castelana n-a trecut de miezul noptii la tine??? ce mai faci pe net ? ai insomnii sau tot in sufragerie dormi?? fugi sa se odihneasca cavalerul.

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 37+ Daniel
AMR 2 saptamani (sau mai putin)
BEBE




ai dreptate, e noapte la mine dar n-am somnic... nici azi noapte nu am dormit, nici azi, ce sa fac?
Poate in noaptea asta ma scot cu somnul, dar nu mai vine...
sotul meu doarme de la 9, saracul a venit rupt de la servici, dupa zilele trecute, asa ca au stau si butonez, nu mai zic ca-s pe intuneric, ca scriu din living unde s-a intins saracul de el si n-am indraznit sa deschid lumina.
Ok ai dreptate, merg la culcare, of tot simgura ia pat... poate totusi dorm!
te pup

Noapte buna si voua fetelor si aveti grija de burtici!

castelana fericita 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Am revenit de la medic, nu cu vesti prea grozave. Bebe e mic, 2370g, e in urma cu 1-2 saptamani. Din aceasta cauza saptamana viitoare ne internam sa stam pe perfuzii, sa mai creasca bebeul, apoi dupa saptamana 38 cezariana (bebe tot transversal). Joi avem TNS, macar acolo sa iasa bine.
Of, am intrat intr-o stare...nici nu stiu cum sa o descriu, de agitatie, suparare si de toate...Trebuie sa ma apuc sa fac bagaje de spital si ma enerveaza astia ca e si carantina, mie cum o sa-mi vina pachetele? Mai ales mancarea, ca eu nu mananc de la spital! Tocmai acum, cand trebuie sa ma hranesc ca lumea!
Deci, in 2 saptamani avem marea intalnire, ma ia cu tremurat cand ma gandesc.

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Child Stai linistita nu te stresa ca o sa fie totul bine,prietena mea a nascut o fetita 2400g la 39 spatamani fara 2 zile,avea retard de crestere 2 saptamani si bebita a fost ok a respirat singura si a recuperat bine dupa nastere, la externare i-au scris pe bilet prematur 36saptamani desi se nascuse la 39,a recuperat rapid kg acu e o grasunica frumoasa, asa ca stai linistita o sa fie totul ok , e mai greu cu statul in spital dar ce n-am face noi ptr copii nostri. bafta multa si aveti grija de voi.

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 37+ Daniel
AMR 2 saptamani (sau mai putin)
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

child imi pare rau ca bebe e putin in urma, dar sunt copii care se nasc la 2500 si sunt perfecti, acum daca o sa stai in spital o sa fie totul ok, bebe va fi bine monitorizat

oana felicitari pt monitor ok :) mai ales ca tu vrei sa se nasca mai aproape de 40 :) si eu stiu ca daca esti pe antibiotic nu pateste nimic bebe, nici macar in caz de streptococ, de aia se face analiza inainte ca sa se bage antibiotic :)

ioanact ii place ioanei in zapada, n.are treaba :)

eu doar ce.am vazut in poze si.mi spune mama m.am saturat de zapada pana in gat

la mine apa s.a rupt cand eram deja dilatata de 2 si cu contractiile dureroase, ale de.mi taiau cheful de tot, exact inainte de epidurala s.a rupt


roxana 33 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput