Viitoare mamici de septembrie - octombrie 2010 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_flo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariciu80

'neata la toata lumea

Eu cremele pt burtica le-am folosit in prima sarcina de cand am vazut ca nu ma mai pot inchide la blugi, asta inseamna pe la sapt 12-13. M-am dat in fiecare dimineata si seara, mai putin cu 24 de ore inainte de fiecare eco. Am incetat sa ma mai dau cu 2 zile inainte sa nasc. Nu am ramas cu niciun fel de vergeturi dupa sarcina.

Viss neaparat sa ne spui ce ai facut. Eu cred ca la 5+ e prea devreme sa se vada la abdominala, asa ca... fii optimista.

Ariciu in 5+ si mamica de de 3 ani


ce creme ai folosit? eu sunt la prima sarcina si nu prea stiu.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

zi ,soro, de crema.ma intereseaza si pe mine.

completati si la mine data nasterii mele 5 sept 1974.

multam fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Eu am folosit si la prima sarcina si folosesc si scum crema pentru vergeturi de la Vichy. Puteti sa luati cam orice creme de vergeturi din farmacii, cred ca toate sunt la fel de bune si preturile apropiate.

Mada 5+ si mami fericita de Cristian - 29.12.2008

PS: Anul nasterii la mine este 1981, nu 1983...desi nu m-as supara sa fiu mai tanara cu 2 ani. Poate modifica cineva? Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bells spune:

Neata burtici,

Am intrat sa va salut, si sa va doresc o saptamana cat mai buna si mai placuta.

Viss, abia astept sa te intorci de la echo, cu toate ca eu simt ca totul v-a fi bine, si ca bebica este acolo, asteptam vesti de la tine.

La mine bebica s-a vazut la 7 saptamani dupa 2 echo. la care la una (prima) nu s-a vazut nimic si la a doua s-a vazut numai saculetul.


Ioana, 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

multam fain.
voi cumpara d ela Vichy.La creme nu fac rabat.prefer sa dau mai mult.
eu sunt alergica la un miliar d de chestii.am primit o crema de vreo 3 mil si ceva,pe car enu mi-o puteam permite.
era in garantie, era ok.la 2 min dupa c emi-am pus-o pe fata m-am umplut d ebube si m-am umflat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariciu80 spune:

Fetelor, eu am folosit crema de la chicco. E mai scumpa, intr-adevar, dar am consumt un tub si jumatate doar pe toata perioada sarcinii. E f grasa si se pune putin. La mine a avut super efect. V-am zis, n-am nicio vergetura de la saarcina.
Dr. mea mi-a zis sa folosesc numai creme antivergeturi speciale pt gravide. Si dupa ce am intrebat stanga-dreapta, am luat chicco. Acum astept sa iau salariul si imi iau tot din aia. O sa o tin in casa pana nu mai pot sa ma inchid la blugi... :-))))

Ariciu in 5+ si mamica de de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariciu80 spune:

uite, asta e:
CHICCO - "MAMMA DONNA" DERMO ANTI-STRES CREMA ANTIVERGETURI PENTRU CORP 200 ML

zice asa:
# Urmaresc schimbarile corpului pe perioada sarcinii.
# Formule non-invazive, care nu sunt absorbite de fetus, limitandu-si actiunea la suprafata pielii.
# Cu efect intensiv de elasticitate, hranitoare si emolienta.
# Asigura eficienta maxima si siguranta.
# Produse sigure atat pentru mame cat si pentru bebelusi.
# Fara parfum pentru a scadea riscul alergiilor.
# Ajuta la prevenirea formarii vergeturilor.
# Actiune fiziologica la suprafata pielii, asigura maxima protectie pentru bebelus.
# Ingrediente active: ulei de orz, ulei de germeni de grau, vitamina E, PP si provitamina B5.
# Testat microbiologic si dermatologic.
# Garantie suplimentara a sigurantei: aprobarea I.D.E Institutul European de Dermatologie
# Cantitate: 200 ml.

Bine, de acum 3 ani s-a schimbat ambalajul... dar asta e in mod sigur.

Ariciu in 5+ si mamica de de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_flo spune:

multumesc de sfaturi.
o sa cumpar chicco

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariciu80 spune:

Oricum... parerea mea, cremele sunt absolut necesare in timpul sarcinii. Am vazut efectele lipsei lor (ca sa zic asa :-)) la prietenele mele si la colegele de salon din maternitate.
Inca o precizare: trebuie aplicate si pe sani neaparat!

Ariciu in 5+ si mamica de de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Am scris la capitolul trecut, dar dupa ce s-a deschis asta nou, asa ca o sa mai scriu o data ce am scris acolo, plus cateva adaugiri.

Buna dimineata!

Viss, iti tinem pumnii sa vii cu vesti foarte bune (cu embrion cu tot!); nu mai e mult pana la 15:30. Neaparat sa intri pe forum sa ne dai vestile ca stam si noi cu emotii pentru tine.

Si eu, la Clarinda, aveam varsaturi NUMAI seara, indiferent daca mancam sau nu, sau daca mancam mult sau doar niste struguri. Citeam peste tot ca greturile de gravida sunt dimineata, dar eu aveam freturi si varsaturi numai seara. Deocamdata vad ca nu ma nimic, poate usiara greata, dar nu stiu daca e de la sarcina sau e doar in capul meu. Am si eu niste emotii pentru miercuri ... cat casa.

Si eu tot crema de la Chicco folosesc, si pentru Clarinda tot de la Chicco am folosit crema de fundulet, gel de dus, spuma de dus, sampon. Au fost foarte bune si acum tot de-astea voi folosi.


LALY, CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUME CU MARIA CLARINDA (18 MARTIE 2008)


http://picasaweb.google.com/laura.holznagel/Clarinda#

Mergi la inceput