Fulgusori Noiembrie - Decembrie 2009 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

O veste buna si la mine de luni de dimineatza: CANTARUL A ARTAT 52.4...AM MAI SCAZUT 600 GRAME!!!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
BOTEZ
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Lumi, Monis, Lili_a multumesc pentru comentarii!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
BOTEZ
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

hmmmmmmmmm...fetele ce faceti? ma lasati din nou singura??????????

...si iarasi ...sa se simta aroma de la Bucuresti la Cluj, de la Constanta la Brasov, de la Iasi la Satu Mare, de la PiatraNeamt la Strehaia...si sa se mai simta si in Italia, in Bulgaria, in Canada si peste tot pe unde avem mamici...



Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
BOTEZ
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

hmmm...mie imi miroase a porcuti la protapSi cum am auzit ca azi e praznic mare..ma prezint si io la pomana!! Aruncati cu porcii la minee.Am 61.8kg
Lavinia, felicitari mama, tu meriti floricelele, io porcusorii, tre sa ia si cineva de aia, nu???Si naspa cu curentu, te asteptau fetili aseara ca capitol nou ca painea calda..ca tot am citit acu din urma..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

hmmm...mie imi miroase a porcuti la protapSi cum am auzit ca azi e praznic mare..ma prezint si io la pomana!! Aruncati cu porcii la minee.Am 61.8kg
Lavinia, felicitari mama, tu meriti floricelele, io porcusorii, tre sa ia si cineva de aia, nu???Si naspa cu curentu, te asteptau fetili aseara ca capitol nou ca painea calda..ca tot am citit acu din urma..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici



sotu zice ca slabesc de rea ce sunt!!! Stiu ca m-au asteptat...dar...din pacate curentu`...bata`l vina!!!...ca iar ma enervez..numai cand ma gandesc la cuptoru` ala cu microunde..de unde pana mea bani de altu`?????????...acum, abia mi-am terminat de spalat frigideru`....bine macar ca nu mi s-a stricat mancarea...ca nu am nici un chef azi ca sa gatesc!


Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
BOTEZ
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Neatza!!!

Aseara, in timp ce faceam capitol nou s-a luat curentul. S-a ars un transformator in cartier!Sa va zic ca am inghetat toata noaptea de frig, ca nu am avut lumina, si centrala nu a avut cu ce functiona. Rares a adormit la 1.00, l-am schimbat la lumina lumanarii, si de incalzit l-am incalzit noi- l-am imbracat mai gros, desi uraste sa fie infofolit, si l-am tinut in paturi.De jumate de ora a venit si la noi lumina. Sa va mai zic, ca mi s-a dezgetat frigiderul si mi s-a ars si cuptorul cu microunde!!!!!



Buna dimineata!

Lavinia imi pare rau de patania cu curentul. Cuptorul tau cu microunde s-a stricat din cauza defectiunii la transformatorul de curent. Deci, faci o cerere de mana in care explici cele intamplate, te prezinti cu ea si cu aparatul defect la Electrica. De la secretariat ceri neaparat un numar de inregistrare. Teoretic, Electrica trebuie sa-ti repare aparatul defect(daca se poate) sau sa te despagubeasca. Daca vrei mai multe datalii, sa-mi spui.

Buna cafeaua... fetelor care alaptati, voi consumati cafea? Eu beau putina dimineata, ca altfel nu ma pot mobiliza. Si inca o intrebare: ce fructe consumati? eu in afara de mere, mango si banane nu prea stiu ce as putea manca... citrice stiu ca nu e voie...

Revin mai tarziu, ca se aud foituri din patut.


Adriana de Laura (08.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

Neatza fetelor!Nu apuc sa scriu dar va citesc Vroiam sa va intreb: s-a confruntat vreuna dintre voi cu sangerari nazale dupa nastere?? am avut si in timpul sarcinii, rare. Si acum tot rar...am nascut de 3 luni jumatate si asta e a doua oara cand mi se intampla, azi dimi.Eu alaptez exclusiv la san . Probabil este vreo carentza de vitamine desi iau Centrum Materna de cand am nascut. Si cu siguranta, zilele astea, imi voi face analizele. Vroiam sa stiu daca e ingrijorator sau v-ati confruntat si voi cu asa ceva ...?!Cea mai fericita mami de Andrei Nicolas http://picasaweb.google.com/lh/photo/O_CBacubcDDTM2TaxB4XNQ?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui padi

[quote]citat din mesajul lui laviniablaga

Neatza!!!
Buna cafeaua... fetelor care alaptati, voi consumati cafea? Eu beau putina dimineata, ca altfel nu ma pot mobiliza. Si inca o intrebare: ce fructe consumati? eu in afara de mere, mango si banane nu prea stiu ce as putea manca... citrice stiu ca nu e voie...

io mananc si citrice de vreo luna, chiar ft multe portocale, cateodata si un kg pe zi si rechinasa nu pateste nimic..acu nu stiu daca sunt un exemplu bun de luat

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

'Neatza zic si eu, cu ochii carpiti de somn. Mai, nu stiu ce are fiu-meu, da de vreo trei nopti ma trezeste tot din 2 in 2 ore. Si nu neaparat sa manance...ci asa...se tot maraie, necheaza, se screme, pana incepe urlatul Sper sa-si revina la normal cat mai curand, ca taaaare bine mai era cand il culcam la 10 seara si se trezea la 5 dimineata sa pape

Lavi, imi pare rau de pana de curent de ieri. Si eu ma gandesc ca Electrica ar trebui sa ofere despagubiri. Bine ca ai "scapat" doar cu cuptorul cu microunde. Auzisem de niste cunostinte la care li s-a ars tot ce era in priza la momentul respectiv

Laurairina
, te mai iertam si saptamana asta, da' pana lunea viitoare sa faci bine matale sa culegi un buchet de flori. Din zapezi, de sub nameti, de unde stii . Eu te stiam fata cu "hambitz", asa ca nu mai calca prin strachini
(trebuie si un pic de mustruluiala, ca sa ne mobilizam... )

RAportez: 69,0 kg
si ma bag la munci, ca timpul nu sta dupa mine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui padi
Buna dimineata!

Lavinia imi pare rau de patania cu curentul. Cuptorul tau cu microunde s-a stricat din cauza defectiunii la transformatorul de curent. Deci, faci o cerere de mana in care explici cele intamplate, te prezinti cu ea si cu aparatul defect la Electrica. De la secretariat ceri neaparat un numar de inregistrare. Teoretic, Electrica trebuie sa-ti repare aparatul defect(daca se poate) sau sa te despagubeasca. Daca vrei mai multe datalii, sa-mi spui.

Buna cafeaua... fetelor care alaptati, voi consumati cafea? Eu beau putina dimineata, ca altfel nu ma pot mobiliza. Si inca o intrebare: ce fructe consumati? eu in afara de mere, mango si banane nu prea stiu ce as putea manca... citrice stiu ca nu e voie...

Revin mai tarziu, ca se aud foituri din patut.


Adriana de Laura (08.12.2009)


Merci de sfatSi eu mananc portocale...e in regula!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
BOTEZ
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput