Locul fetelor Nou-Venite! (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

bravo fetele... asa... sa dam gata un capitol in weekendul asta

cora eu scot agitatele pentru tine HAI CORA HAI CORA...sa dea Dumnezeu sa fie cu noroc luna asta ...meriti si tu un cacacios

Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna11

Citat:
citat din mesajul lui cora79

Polo,pofta mare,sa ne spui cum este
Arianna,astazi am fost la biserica cu coliva in locul mamei,si 4 ore cat a durat slujba,l-am rugat pe Dzeu sa ne dea sanatate si bebe, acum....este la latitudinea divinitatii

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"


Roaga-L si tu mai des nu numai cand mergi la biserica....eu IL rog de nu stiu cate ori pe zi,si pe Feciara Maria,Cuv. Parascheva, Sf Parinti Ioachim si Ana....si mai nou si pe Sf Ierarh Nectarie ,cu speranta ca cineva imi va auzi rugaciunea
Sib eu citesc aceste acatiste,nu zilnic,dar foarte des,sa speram ca ne aude cineva rugaciunile,aaaaa si am uitat,in fiecare vineri merg la slujba dupa amiaza,sunt credincioasa

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cora79

Polo,pofta mare,sa ne spui cum este
Arianna,astazi am fost la biserica cu coliva in locul mamei,si 4 ore cat a durat slujba,l-am rugat pe Dzeu sa ne dea sanatate si bebe, acum....este la latitudinea divinitatii

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"


Oricum important e sa spui aceasta dorinte de fiecare data cand te inchini...si cu siguranta DD o sa-ti trimita minunea,tr doar sa credem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui jesia

bravo fetele... asa... sa dam gata un capitol in weekendul asta

cora eu scot agitatele pentru tine HAI CORA HAI CORA...sa dea Dumnezeu sa fie cu noroc luna asta ...meriti si tu un cacacios

Ce nu te doboara te face mai puternic

Vrem c-------i

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cora79

Citat:
citat din mesajul lui Arianna11

Citat:
citat din mesajul lui cora79

Polo,pofta mare,sa ne spui cum este
Arianna,astazi am fost la biserica cu coliva in locul mamei,si 4 ore cat a durat slujba,l-am rugat pe Dzeu sa ne dea sanatate si bebe, acum....este la latitudinea divinitatii

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"


Roaga-L si tu mai des nu numai cand mergi la biserica....eu IL rog de nu stiu cate ori pe zi,si pe Feciara Maria,Cuv. Parascheva, Sf Parinti Ioachim si Ana....si mai nou si pe Sf Ierarh Nectarie ,cu speranta ca cineva imi va auzi rugaciunea
Sib eu citesc aceste acatiste,nu zilnic,dar foarte des,sa speram ca ne aude cineva rugaciunile,aaaaa si am uitat,in fiecare vineri merg la slujba dupa amiaza,sunt credincioasa

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"


Bravo Coricica mea asa sa fii mereu..sa crezi
Maine o sa merg si eu la biserica....e o manastire tare faina aici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Ortodoxa?

Citat:
citat din mesajul lui Arianna11
Bravo Coricica mea asa sa fii mereu..sa crezi
Maine o sa merg si eu la biserica....e o manastire tare faina aici....


Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Vrem piticivrem pitici

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

WOW Felicitari! Sa te rogi si pentru noi Te duci la maslu vineri? sau ce slujba este

Citat:
citat din mesajul lui cora79
Sib eu citesc aceste acatiste,nu zilnic,dar foarte des,sa speram ca ne aude cineva rugaciunile,aaaaa si am uitat,in fiecare vineri merg la slujba dupa amiaza,sunt credincioasa

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"


Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Trutzi,se face o slujba pentru sanatate,se citesc acatiste pentru sanatate si orice alte dorinte Preotul nostru este un coleg de scoala,e si profesor de religie,tanar,l-am intrebat la slujba de sfestanie a casei ce trebuie sa fac pentr a avea bebe si mi-a recomandat rugaciuni,participarea la slujbe si mult

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Am gasit pe net o rugaciune a Maicii Domnului facatoare de minuni...parca....uite
http://img246.imageshack.us/img246/6955/iconacd9hq9.jpg
Preasfinta Stapina de Dumnezeu Nascatoare spre tie imi indrept gindul,inima si toate simturile si te rog cu lacrimi:
Pina cind Maicuta a milostivirii va fi aceasta durere necontenita pe pamint?
Pina cind vrajmasii nevazuti ai neamului omenesc vor da lovituri atit de puternice bietilor oameni?
Pina cind vor pingari si vor necinsti trupurile,sufletele si vietile lor?Inselindu-i ca sa nu cunoasca adevarul,sa nu indeplineacsa poruncile divine si sa nu dea slava si cinste pururi maritului Dumnezeu Cel in Treime inchinat:Tatal,Fiul si Duhul Sfint?
Ridica-te Stapina Atotbuna si zdrobeste pe vrajmasii nostri si ai Fiului tau iubit Isus Hristos ingrozindu-i cu nebiruita-ti sfintenie indreptindu-ne pe cararile mintuirii,ca sa dam mereu marire lui Dumnezue.Roaga-te Fecioara pentru Sfinta Biserica pentru propavaduirea evangheliei pe intreg pamintul,pentru poporul acesta,conducatorii lui,rudele mele,pentru vaduve,pentru orfani,bogati,saraci, necajiti, bolnavi,pentru cei prigoniti,pentru credinta,pentru salvarea celor care au ratacit la secte,pentru cei raposati.Ajuta-ne sa ne pocaim toti oamenii de pacatele noastre,sa iubim Biserica,sa ne spovedim adesea,sa renuntam la pacate,vicii si necredinta.Ajuta-ne sa nu fim insensibili la chemarea divina a blindului tau Fiu care a venit sa sufere chinuri barbare pentru bietele ite ranite atit de mult de vrajmas.
Roaga-te Maicuta Sfinta si pentru aceste nevoi ale mele(rostesti necazurile care le ai dorintele pe care sa ti le implineasca Maica Domnului)
Slava Tatului si Fiului si Sfintului Duh in vecii vecilor.Amin.

Rosteste aceasta rugaciune de cinci ori pe zi,timp de zece zile consecutive.Zece exemplare din aceasta rugaciune vor fi depuse zilnic intr-o biserica sau date la crestini prezenti din biserica.
La sfirsitul zilelor dai o pine,o luminare si pomelinicul familiei la altarul unei biserici.
Dai de pomana la un sarac din biserica: o sticla de ulei,1 kg de faina,1 kg fructe si ce te mai lasa inima si spui:
“In cinstea Maicii Domnului”
Ai sa vezi atunci puterea Maicii Domnului

Mergi la inceput