***Buburuze de 2009 in actiune***(11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alic spune:

ati devenit neserioase!
ar trebui sa numim capitolul asta "mame denaturate (de buburuze) in actiune"???

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
nu uitati sa ne votati! multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

pentru cine m-a intrebat (nu mai stiu) reteta de papanasi fierti:
se amesteca branzica de vaci cu gris si galbenus de ou (se pune gris cat sa ajunga de consistenta identica cu cea pt galuste); cand fierbe apa, punem papanasii in oala cu ajutorul unei lingurite; fierbem la foc mic; dupa ce se ridica la suprafata lasam sa mai fiarba cca 10 minute! s-aveti pofta, buburuze!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
nu uitati sa ne votati! multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

bai guralivelor...sta omul o zi intreaga sa recupereze

Intreba cineva de cate ori ii fac baie Anei,de 2X pe sapt acum iarna,vara zilnica,dar acum...apare nenorocita de dermatita repede.
Am fost la control,76 de cm si 9.700kg,destul de bine.a plans micuta mea de numa' ca i-au luat sange si i-au dat 2 vaccine.mi s-a rupt sufletul

va pup guralivelor!

un vot va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

dani3lla:pai de ce nu-i faci si u serviceul la lamborghini k vezi iarna acum vine...saru'mana.........cine va mai intelege,eu zic k faceti ceva antrenament pt bb2 sa fiti sigure k va iese din prima.aveti grija sa nu treziti copii k vai de bucile voastre apoi


la multe lunite sanatoase alesia stefania,rares gabriel
sa cresteti mari



printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
noi doi~.~stefania~alexandra~.~creste gaza mea


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

alic" cata branza si cate galbenusuri?
lisa:te cred k si eu am trecut prin asa ceva si imi venea sa o iau de acolo ...pupam sa treaca bubu...felicitari pt masuratori

cuscra:maine parcam pe Mol...i,k sa dea si ei o tura cu machinutele...bn?



printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
noi doi~.~stefania~alexandra~.~creste gaza mea


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Am revenit si eu in schimbul de noapte...am avut azi o zi foarte nasoala....mi s-a adeverit zicala "rudele te f.. cel mai rau" e foarte adevarat fetelor, asa m-au fript de numa, in fine nu le doresc decat sa le dea Dumnezeu asa cum mi-au facut mie, nimic mai mult. Gata nu ma mai plang bine ca a trecut odata ziua asta, am fost la control Rares e ok, a zis dr ca haraiala va trece cu timpul si ca in rest e perfect sanatos si ne-a dat liber la intalniri...deci cuscra maine ne intalnim intr-un final, ca mi tare dor de voi, dar porumbeii astia doi cred ca vor fi inebuniti
Anna ma bucur ca a dormit mai bine noaptea, sper sa accepte cumva si alt lapte decat tzitzi, imi pare rau ca musca, ma gandesc ce nasol e, uite de la Rares pt tine ca rezisti cu stoicism...da m-am culcat la 2.30 ca sa termin de recuperat normal, ca lipseste omul 2 zile si voi faceti aici carnati deliciosi si nu am cum sa nu-i savurez... dulci la micul cantaret!Anna multumesc, sa pastrezi lista ca sigur voi avea nevoie...pupici multi!
Iry numai pana la 1 ai recuperat eu pana la 2.30 asa ca te-am luat si pe langa asta mi s-a trezit si piticania la 5.40si n-a mai vrut sa doarma...am vazut pozici frumoase cu cele 2 fete ale tale, n-am stiut ca mai ai o fata asa de mare si frumoasa, sunt superbe amandoua
Picky, Alic si sa treaca repede starea asta nasoala, la fel m-am simtit si eu azi, dar cand am venit de la dr, mi-am revenit pt simplu fapt ca e Rareselul bine, deci concentrati-va la printesele voastre si sa vedeti cum va trece!
Alic..ms, dc tot mi-ai laudat-o o las asa
Cris fain ca nu se ineaca cu bucatelele de biscuite, al meu cum simte ceva mai tare cum isi face greata sau face ca si cum s-ar ineca...azi i-am dat si eu mandarina maruntita bine, data toata coaja jos si a mancat, mare minune si i-am luat si cereale dinalea crocante, sunt curioasa maine dc le mananca la terorici
Iry sa pape sanatoasa Rebi tot ce i-ai luat, care e grisuletul bio de la Milupa? am tot cautat si n-am gasit
Serialbastre vad ca si tu ai avut o zi naspa, multi pupici sa treaca repede starea asta, las ca vine vremea buna si o sa mai iesim la plimbare si o sa mai treaca starea asta.
Danielaaaaaaaaaa deaia mi s-a trezit mie pruncul asa de dimineata, a fost prea zgaltait imediat pun si pe tine, trebuie sa-l leg de pat pe pici sa reziste intensitatii cutremurului...tot timpul sunt de intensitate asa mare cutremurele la voi?...Denis cum mai rezisti?....ia si fugi repede la Miru
M-ai spus la mami?...hai ca promit ca pana maine iti zic ca esti normala
Cris...paste cu vanilie?....baga reteta aici ca si eu vreu sa le fac!
Bamsyde la noi, eu nu simt nimic cand sunt la ovulatie, doar ca uneori ma simt mai balonata!
Iry multumesc, si eu sper sa ne vedem...si felicitari pt masuratori, da e f bine
Cuscra nu stiu ce s-a intamplat cu rareselul, probabil i-a transmis ceva Stefi si a fost emotionat de n-a mai putut dormi....deci ne-am inteles da?...nu-mi mai faci noruta lenesa balosi....aaaaa era sa uit ce frumoase-s pozicile cu porumbeii, mai faine erau dc erau cei doi porumbei printre porumbei....dar cine stie cand va fi asta
Cuscra nush dc a fost telefonul inchis, dar stii cum merge Rds-ul
...era deschis...ginericul se bucura ca-l lasa si pe el o tura si a zis ca o asteapta sa o dea cu Ferrariul lui maine...ce ziceti?...ma bucur ca-ti place semnatura....schimb-o si tu, baga ceva acolo
Daniela multumim de capitol...mmoaaaammmaaaaa da tare esti

Cris, Daniella voi v-ati aliat, sper ca dc se trezeste Rareselul sa si adoarma inapoi de la replica ...hai ca va zic maine cum a fost!
Mama ce ma zdruncina dintr-o data...Daniella, Cris mai incet.....
Alic chiar ca asa ar trebui numit capitolul asta...te sustin...Alic am notatabia astept sa fac!
Lisa pupici sa treaca repede intepaturile si felicitari pt masuratori
Cuscra sa inteleg ca maine parcati la noi pe strada?, sper ca da! pupici de la noi!
Fetele gata carnatul cu mustar si cu paine si cu ce vreti voi!
Va

Mami fericita de printisor Rares Florin

Rareselul creste mare

http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png 23.05.2009
Are mama un campion, te iubesc mult piticanie mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

cuscra pai dak ele ne zgataiesc hai sa le dam si noi teme de cap ca asa nu se mai poate (ne fac pofte nu alta) sa umplem cap peste np....
cu slanina vreau si cu branza...yamiii si o ceapa k eu nu gasesc sa o servesc eu...maine pe cand se trezesc fetele sa o feliez pt zgataite in mod special....ce s-ntmplat cuscra cu neamurile,poat evrea sa le caut sa le ciufulesc un pic



printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
noi doi~.~stefania~alexandra~.~creste gaza mea


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Cuscra te servesc cu slanina si branza si ceapa, f buna-i...stii cum mai faceam eu, o paine unsa cu mustar si deasupra taiata slanina...mmmm o delicatesa....cutremuracioasele astea m-au speriat, las ca le aratam noi cutremur dublu maine seara de la Oradea...asa ca sa va tineti bine, ca vine si cutremurul si replica din aceeasi directie
Neamurile astea numai probleme imi fac, asta-i viata, nush cand o sa ma paraseasca si pe mine problemele astea, numai ghinioane am,,, ma pune DD la incercari multe, sper sa rezist la toate....
Gata merg la nana vb ta cuscra
Va pup pe toate si pe toti!


Mami fericita de printisor Rares Florin

Rareselul creste mare

http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png 23.05.2009
Are mama un campion, te iubesc mult piticanie mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neataaaaaaa
dano nu-ti ajunge cafeaua pe care o bei aproape zilnic de la moi???? e????. na si asa de dimineata
multumim fetele de felicitari
iar m-a trezit la 4....e belea plodu asta....ma omoara incet da sigur....acu doarme...de pe la 7 fara doarme...e 8 fara la mine...asa-mi vine sa-i inrosesc curulllllll moamaaaaaaaaaaaaa.
iar m-am enervat pe mine....sper de data asta sa ma tina insa....trec la masuri extreme...diera drastica sa-mi iasa ochii
va ....mai intru eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

lavi....eu am dat un mareeeeeeeeeeee ignore la neamuri....in afara de parintii mei si fratele meu....in rest buna ziua si la revedere, o masa din an in pasti si cam atat....le-am retezat-o la toti...mi s-a acrit sa fac bine si dupa sa trag jugul...fiecare cu casa, banii etc personale.

Mergi la inceput