viata e o provocare

viata e o provocare | Autor: nereia

Link direct la acest mesaj

Salut, desi nu ma bucur si nici nu ma imaginam vreodata asa, trebuie sa ma alatur si eu voua mamicilor singure pentru ca si eu ma incadrez in aceasta categorie.Am 24 de ani si am o fetitza de 10 luni si o cresc singurica pentru ca sotul meu a ales o alta femeie si a dat cu picioru la o casnicie de 4 ani .Cum va spuneam a ales o alta femeie pe care a cunoscut-o in urma unei vizite facute la o sora de-a lui in Spania care detine un club acolo ,locul unde a intalnit-o sotul meu pe femeia cu care sta acum asta se intampla cu o luna inainte sa apara fetitza noastra pe lume si nu inteleg cum a renuntat si la copila desi si-a dorit-o foarte mult, a vazut-o pe fetitza noastra cand aceasta avea numai 2 luni si a stat 5 minute cu ea, se pare ca aceasta dansatoare ia sucit mintile , cu toate astea eu ma incred in D-zeu merg la biserica si cred ca tot rau e spre bine pentru ca asa scrie in Cuvantui Lui sunt multumita ca am familia mea alaturi de mine ma sprijina si ma ajuta atat cat pot de la tatal fetitei nu primesc decat bani pentru chirie la o garsoniera in care stau cu fetitza mea , am si o sora de 15 ani care mi-a fost alaturi de cand sa nascut Sara si mi-a carat si carutzu afara ma ajuta mereu si ii sunt recunoscatoare .Acum la incheiere v-as da un sfat incredeti-va in Cel de Sus faceti voia Lui si El va va binecuvanta cautati mai intai Imparatia cerurilor si toate celelaLte lucruri vi se v-or da din belsug pentru ca El va creat, va iubeste si va cunoaste inimile si stie de ce aveti nevoie , va pooop

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

NEREIA - Esti de apreciat pentru felul in care gandesti si iti duci viata alaturi de copila ta si de familia care te sustine.
Ai norocul ca esti tanara si credincioasa.
Sa te ajute Dumnezeu sa nu-ti pierzi increderea si credinta niciodata si atunci vei fi linistita indiferent de necazurile care vor da peste tine.



Cristina +27 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

nereia, imi pare rau de intorsatura pe care a luat-o viata ta.
pe de alta parte, nu mai folosi poop, pentru ca are alt sens decat cel dorit de tine (sincer, ma si vedeam manjita cu ...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Bineinteles ca viata e o provocare trebuie doar sa stii sa treci cu brio peste micile sau marile necazuri care se ivesc.O din partea mea pentru felul in care infrunti situatia si pentru credinta ta ca totul va fi bine.Bucura-te de fetita ta si ofera-i toata dragostea de care are nevoie si daca tatal nu vrea sa o mai vada el iese in pierdere.

alexia_07

Mergi la inceput