INSEMINARE 61

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

piolica bine ai venit printre noi. bafta la viitoarea inseminare si felicitari pentru elsa.

ralucutza79 parerea mea e ca ai facut prea repede beta. poate poate...

sabrinela... imi pare rau...

la mine e ziua 2. luna asta nu ne mobilizam, inca nu am reusit sa ne redresam financiar. dar incepem cu forte proaspete, sa speram ca in martie

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vic07 spune:

Am si eu o intrebare pt cele care ati facut inseminare: in ziua inseminarii seringa cu care va introducea spermatozoizii avea un capat lung?
Pt ca mie la ambele inseminari mi-a facut cu o seringa care avea capatul scurt. Si ma gandesc ca poate de asta nu s-a prins pt ca nu au fost pusi unde trebuia.
Maine incep tratamentul pt a treia inseminare si sper ca a treia sa fie cu noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

sabrinela – capul sus si lupta inainte. Bebelul tau o sa vina.

ralucutza79 – imi pare rau pt rezultatul de la beta. Eu am zis ca e prea devreme in z10. Mai ai sanse sa fie peste 5 pana luni. Eu in z15 am avut beta 46

anna_ivan – daca astazi esti z 14, poti sa faci testul chiar daca sa zicem ai fi ovulat a doua zi dupa IA. Sa fie cu ochisori !


piolica – bine ai venit si sa stai cat mai putin la aspirante.

vic07 – da, ala se numeste cateter si este folosit ca dr sa bage spermatozoizii direct in col. Fara el nu are cum ! Stai linistita ca dr sigur a folosit ce trebuia. Nu stiu ce insemna lung sau scurt. Ideea e ca in prelungirea siringii este un furtunel de plastic care nu cred ca are dimensiuni variabile.

e in burtica +35 Gia Darria
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
Poze Bebelina
Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

ziua 14 de la IA test de urina cu 2 linutze
a doua a fost roz dar foarte vizibila, adica nu trebuia sa ma chiorasc sa o vad
din pacate beta in pitesti iti da rezultatul intr-o saptamana asa ca stau cu grija pana luni cand ma duc la dr.
va pup pe toate pe burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Bravoooo dragutza mea Anna.....eram sigura ca va fi bine, din 11 frumusei trebuia sa se aleaga unul sau doi buni........vezi ca acum sunt si pretentioasa si vreau si doi bebei....Cum o vrea Dzeu, sanatos sau sanatosi sa fie....
Are mana buna dr Albu, sa vezi ce bucuros va fi luni.
Ai deschis drumul, si vezi ca vin dupa tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissia spune:

ralucutza,nu am fost ma duc luni sau chiar marti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

anna ivan- felicitari!

scriai pe la FIV ca nu esti convinsa dc dr. treb sa faca IA sau nu..inainte de FIV, sau asa am inteles eu..uite ca a fost cu "succesuri".ma bucur ca se umple lista.un nou capitol,o noua veste buna,o dimineata frumoasa fetelor
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

ziua 14 de la IA test de urina cu 2 linutze
a doua a fost roz dar foarte vizibila, adica nu trebuia sa ma chiorasc sa o vad
din pacate beta in pitesti iti da rezultatul intr-o saptamana asa ca stau cu grija pana luni cand ma duc la dr.
va pup pe toate pe burtici
Anna,felicitari

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

anna_ivan – WOWWWWWWWWW !!!!!!!!! Bebel sanatos si sarcina usoara si la termen !
Parerea mea ca te duci degeaba la dr luni, ca nu are ce sa vada mai devreme de 5 saptamani, adica cam saptamana cealalta.
Mai bine ai da o fuga pana pana bucuresti si sa faci beta ca sa vezi evolutia sarcinii.








e in burtica +35 Gia Darria
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
Poze Bebelina
Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

ziua 14 de la IA test de urina cu 2 linutze
a doua a fost roz dar foarte vizibila, adica nu trebuia sa ma chiorasc sa o vad
din pacate beta in pitesti iti da rezultatul intr-o saptamana asa ca stau cu grija pana luni cand ma duc la dr.
va pup pe toate pe burtici


Felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput