Aspirante cu vechime "medie"(47)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anidaz

Aduc o veste buna
Bebe Eric Nicholas de Oanaiacovita vine astazi pe lume prin cezariana,Oana are contractii si e internata de azidimineata!








Din cand in cand este bine sa te opresti din urmarirea fericirii si sa te multumesti sa fi fericit – Guillaume Apoillnaire




Multumim de veste Adina.

OANA cred ca pana la ora asta ai nascut.

Asa ca nu-ti mai urez nastere usoara ci FELICITARI MAMICO !!!
BEBE ERIC BINE AI VENIT PE LUME !!!!

oana
"Where there's a will, there's a way."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

poate va ajuta
avocado-fructul uterului

fac o cura cu avocado de ani de zile.stiti ca sunt in 2 luni si jumatate si uterul meu,fibromatos, ovare polichistice, endometrita.......toate sunt perfecte. vara, 2 ani al rand am facut cura marina:stat pe plaja la propriu,cu cortul, bai de soare, bai in amre.eu merg la Vadu, la sud de Gura Portita si la nord de Navodari, unde e poluare f putina.

revenind la avocado, da,e adevarat.
haideti sa va dau reteta delicioasa, sanatoasa si de post:

se ia doar avocado copt.trebuie sa fie un pic moale la tingere,daca e tare nu e ok.trebuie sa il lasati cca 4-5 zile undeva, pe un dulap in bucatarie, unde e f cald.

se cojeste cu aparatul cu care curatm cartofii,se taie cubulete.la doua avocado punem zeama de la o lamaie, sare, un varf de cutit de piper.amestecam si lasam sa stea cca 10 min,amestecand din cand in cand.punem apoi 3 linguri de ulei de masline.mai amestecam si gata.
e extraordinara.puteti consuma cu cartofi sau cu ce vreti voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:


Dragele mele ,

trec pe la voi sa va doresc o primavara minunata si un vis implinit cat mai curand!!



Doamne Ajuta!

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.flickr.com/photos/23251288@N07/sets/72157623231879897/" target="_blank">MARTISOARE pentru cauze umanitare

www.asociatiamame.com/ro/implica-te/persoana-fizica.htm" target="_blank">invitatie F230
............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Da Oana a nascut

La ora 18:00 a venit pe lume Eric Nicholas,3200gr,nota 7 ,cu mici probleme,dar e bine acum.
Problema a fost urmatoarea citez pe Ale care a si vorbit cu Oana :
"bebe eric e frumos frumos, brunetel, cu mult par si buzite rosii (citat), lungimea inca n-o stie

la 18 fara 10 a inceput operatia, au fost cateva probleme de la inceput ca burtica era mica, bebe era marisor, asa ca oana s-a trezit cu tot staff-u' calare pe ea

apoi ea a facut tahicardie si s-au agitat toti, de aici probabil si problemutele pe care le-au avut.

totusi s-au terminat toate si acu sunt bine amandoi, deja oanei i s-au cerut pampersi si servetele (semn ca bebe a inceput sa functioneze ) si moare deja de dorul lui "

Problemutele fiind hemoragie la Oana si bebe Eric a plans abia dupa 5 minute.
Multumim lui Dumnezeu ca sunt bine !!!

Din cand in cand este bine sa te opresti din urmarirea fericirii si sa te multumesti sa fi fericit – Guillaume Apoillnaire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Si poze
http://picasaweb.google.ro/iacovita7oana/EricNicholas#


Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Felicitari mamico !!!!!Pupici pt Eric......sa creasca mare ,sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii

Viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Doamne, ce veste frumoasa am primit!
Oana, sa va traiasca mititelul si sa va aduca numai bucurii!Sa fie sanatos si papacios!E asa o mogaldeata frumoasa!Sa va traiasca!
FELICITARI MAMICO!Al tau vis s-a implinit!Un buchet de de la mine!

POVESTEA MIRUNEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Fetelor, dar voi pe unde mai sunteti!Nu va miroase a cafea proaspata?

POVESTEA MIRUNEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana sa iti traisca si sa va bucuratie de el!!!!!!!!
Asta da veste de luni dimineata
Clau multam pentru cafeluta,aveam nevoie ca sunt rupta

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Doamne, cand ma gandesc si eu la Mirunica mea...ce repede a trecut timpul de cand am nascut...Imediat face un anisor Printesica mea!Sunt o minune astia mici, cu adevarat!

POVESTEA MIRUNEI

Mergi la inceput