*LMA!!*Puiuti de randunici 2008!! (366)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Buna seara!
Tot restanta sunt, nu am vazut decat pozele micului ursulet Albert si m-am emotionat la fel ca si voi; si la fel ca si voi ma bucur ca Alina se reface si ca lucrurile s-au sfarsit cu bine.
Am avut o zi crunta la munca (caci vorba ceea, zilele libere de "fara plata" se platesc din greu...), dar acasa Iulia ma rasplateste din plin cu veselia si dulceata ei.
Vali, offf, daca nu te-oi intelege eu...ca taaare bine stiu cum sta treaba cu febra 40 de grade care nu scade pana iti smulgi parul intrebandu-te ce naiba nu i-ai facut si sa-i mai faci...Partea buna e ca ei sunt tare rezistenti mititeii, partea rea e insa ca e atat de riscant cand ajung in starea asta. Hai, pun pariu ca de maine lucrurile se indreapta spre bine!
Citindu-va, incep sa realizez ca suntem fff putine cu bone la copii...Deja la munca sau in perspectiva intoarcerii la munca, copiii stau cu bunicii sau la gradi, aproape nimeni nu are bona. Oare de ce?...(va intreb asa, de curiozitate; e drept ca nici eu nu am agreat intial varianta asta, desi Tuchi ma tot batea la cap ca e mult mai buna si, in cazul Iuliei, a avut perfecta dreptate)
Ei si acum ma duc sa...carpesc husband-ului un ciorap Voua vi se intampla????? Are un sertar maare plin ochi cu ciorapi, unii cu eticheta pe ei, dar are cateva perechi preferate la care nu renunta nici mort si daca face gaurele trebuie carpiti

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mira, e super haioasa Medeea

Vali, of, saracul Mateiut...sanatate maxima!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:






Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul,ca scorpia,cu gura te mangaie si cu coada te musca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Naty, daca socra-mea ar fi fost la pensie, nu as mai fi avut bona...cred Mama are "noroc" ca sta cu sor-mea, asa ca e full time bona la fetele ei si invidia cat casa pe mine
Dar asta e...noi o sa avem din nou...
Eu carpesc doar bluzitele astora mici, se tot desfac de la spalat pe la subrat...ciorapi n-am carpit demult, Cata nu-i poarta si nici nu ajung sa se rupa ca si el are tone si ii tot roteste...

Vali, la exudate nu trebuie sa te speli pe dinti si sa nu sufli nasul. Poimaine imi iau si eu rezultatele!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Va multumesc din suflet pt urari si gandurile bune! acum astept si eu sa vad ce o sa imi zica sora mea cu Iasi-ul.. dar oricum trebuie urmarit si de acum inainte..
ea e puiul mic cu pricina..

Pucca bine ai revenit! ce codite are si Bianca .. o adevarata domnisoara!
Raluca mi-a placut de d-ra invatatoare, dar nici elevul nu-i mai prejos!
Stelutz chiar ieri ma gandeam la tine si la fontanela.. asadar si noi inca avem gaura.. mie mi se pare ca s-a mai inchis un pic, dar tot mare e.. si chiar ma enerveaza treaba asta, ca afara iesim si stam la soare mai ales ca e vremea perfecta acum, ii mai dau si niste vitamine si tot nu terminam cu asta..
Simo mai mai ce a stat Micu cumintel si a crescut cat ai zice "peste"!
Vali sanatate lui Matei!
Mimo chiar cu toate belele tot haioasa ai ramas! sanatate la toti!
Alice, Liana
Misha mortal Alex!
Miradi ce mai le doarme si Medeaa!
numai eu pe Andra nu am s-o vad asa never..

gata pauza! s-a trezit mandretea de fata!
si restul!


si 7+

Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

iote si io la ore tarzii ..pana acu'imi facui incalzirea pentru maine la ecsamen


LA MULTI ANI LUCA DE SIMONETTE!!!


pentru maica tereza ca multe belele mai avu'zilele astea

bubuparca te si vad luptandu-te cu ga-ga si cucliguuu

alice si plang alaturi de tine ma gandesc cu groaza cand va veni si la mine ultima saptamana de mamiceala 100%..deja ma gandesc ce am sa fac ,cu cine am sa-l las,daca sa-l duc la gradi(desi imi e frica rauuuu de carcaiasi),daca sa-l duc la maica mea la tara(dar vreau macar seara sa stau cu el si sa-l strang in brate) sau nu mai exista altu' pt ca socrela nu are de gand sa iasa la pensie...desi imi e frica sa-l las cu ea dar ma gandesc ca s-ar obisnui si ar fi mai atenta si prevazatoare ..

zoze la "de ce -ul "asta nici eu nu pot raspunde...iote ca eu stau in casa cu socrela si nu am ajutor...vine de la servici ,se schimba,mananca,vine il pupa pe andru,schimbam 3 vorbe si apoi intra in camera ei si daca mai iese bine daca nu ne vedem a 2a zi...acu'in sesiune mi-a zis o data sau de 2 ori daca vreau sa stea cu andru ca sa mai citesc ..a stat ce-i drept iar o data a zis ca se duce sa gateasca ca sa nu mai gatesc eu maine...eu cred ca din prea multa comiditate le e greu sa renunte la tabieturilelor..cred ac este si vina noastra pt ca daca am fi tipatatunci cand ne-ar fi fost greu ne-ar fi ajutat dar au vazut ca ne descurcam si au lasat-o asa ...eu una recunosc ca nu am apelat..am preferat sa ma descurc singura,desi mi-a fost ff greu din ff multe motive..uite imi aduc aminte niste vorbe spuse de soacra mea vizavi de soacra ei,d-zeu s-o ierte..."as fi vrut sa merg sa ma plimb chiar si cu vaca pe camp numai sa stea cineva cu catalin dar mamaie imi zicea ca nu poate ca ea are treba la camp,ca sa stau eu cu el ..as fi facut orice numai sa am cateva minute de relaxare si libertate"..si uite ca a mea soacra a uitat cat de greu i-a fost si ei cand era ca mine...si la ea a fost vorba doar de 3 luni la mine este vorba de 2 ani..2 ani in care nu am mai servit plimbari ,iesit la un suc,stat cu cracii pe pereti ,relaxat in tihna si fara graba...dar eu zic asa"e copilul meu si e datoria mea sa-l cresc chiar daca imi este greu"...si cam asta este ..sper sa invat si eu din greselile altora

misha,miradi mie o singura daca mi-a jucat asemenea festa..eram la masa servea pranzulera mofturos ,frichinit si eu tot insistam..cand la un moment dat il vad ca-i pica capu'.mai stau ce mai stau iar si iar ..gen medeea

valensanatate lui matei

mihutza pt puiutza mica...sper din tot sufletul sa fie bine..doamne ajuta pt ea...

si gata pauza s-a terminat ..merg la nani.. si noapte buna...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mai, am ras de nu am mai putut de picii dormiciosi . va invidiez!

mihuta, cum mai e alessia? vreo veste? Doamne ajuta sa fie bine!

edit....

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

neata!!

Cafea,Cafea,Cafea-pentru toata lumea!!



Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul,ca scorpia,cu gura te mangaie si cu coada te musca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Buna dimineata!
Am facut cafeaua!
Zi frumoasa sa aveti!

Am vazut puii dormitaciosi....n-am patit ever asa ceva!

Alice, o sa fie bine! Thea e minunata si o sa se adapteze foarte bine la cresa!

Mihutza, cred ca nepotica va fi bine!
Doamne+ajuta!

Ariel, ce-ai patit? Daca ai nevoie de ajutor striga!

Mimo, sanatate familionului!

Ramo,bafta la examen! Bravo tie pentru tot ceea ce faci!


N-am mai facut scrisoare de 100 de ani.
Nici nu e ceva organizat, scriu din amintiri.

Le pupez pe nenominalizate!

Azi gardesc deci poate mai si forumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Uff..Ce dulce e nepotica ta,Miha!! Sanatate muulta,multa!!
Hormoneii tai cum mai sunt? Ai inceput sa te balonezi?!

Vaaaaai!! Am uitat sa va zic cat de tare m-am minunat de puradeii dormiciosi!! Dan zicea ca daca face modelul ala,maine il face!!Cred ca l-am facut ieri!! Grozaaavi!!

Ari,sper sa nu fie grav-si schimbarea sa nu fie in..greu

Ramo eu am strigat pana era sa fac rosu-n gat,ba chiar pe tot corpul-asa ca gargarita noastra Mama vrea sa-si traiasca viata,iar soacra...stiti voi cam cum sta treaba!!
Asta e!! Bona nu iau,pt.ca nu am incredere! Mihai e foarte activ,curios,incapatanat,mai ca-mi vine si mie cateodata sa-l azvarl pe geam! Nu cred ca exista bunatatea si rabdatoarea aia de femeie,care sa se comporte cu puiul meu,ca si cand ar fi al ei..Ma rog..la cate mame care-si ating copiii sunt..la ce sa ma astept de la un strain?! Poate daca era el linistit,calm,daca ar sta cuminte acolo cu jucariile lui..Poate! Al meu e cercetas si cred ca cea mai buna varianta ar fi gradinita! Cate bone blande,rabdatoare,dezghetate,or fi?! Sta femeia sa se uite cu el pe carti,sa-i explice care-i marul si care-i para,sa-i bata campii despre macarale,cupe,spatiul cosmic?! Probabil ca exista,dar sunt putine si..nu-s eu omul!!

Gardareala usoara,Catalina!!



Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul,ca scorpia,cu gura te mangaie si cu coada te musca!

Mergi la inceput