Gravidutze si mamici de Cluj- 151

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

na, ma duc si eu la culcare, am ajuns acasa de la chef, mai slabut am prestat eu.

Olivia-si eu zic ca Avatar merita vazut.

somnic usor tuturor!

Meli12+ si Timea-Larisa (08.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivia_popa spune:

wow,de 2 ori??? pai am inteles ca filmul are 2 ore jumate...pai eu n-am rabdare atat...o sa incerc. 3D l-ati vazut???

Sunt tare matinala azi se pare asa ca va invita la o calduta cu frisca.
Sper sa mai adorm un pic. azi mergem la masa la niste prieteniii...nu va zic ca am la pofte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Neata, fetelor si preiau cafeaua de la Olivia

si mie mi-a pacut avatar, nici eu nu sunt fan SF-uri, dar asta nu e chiar un SF clasic, e altceva i 3D numai se poate vedea, adica cu ochelarii aceia specil, atfel imaginle par blurate.

Adrana, studenta nostara fruntasa numai putea presta asa de bine sambata modificarile si multumim, eu vroiam sa iti spun ca poti sterge linkul cu poze din dreptul nostru ca eu nu mai am contul de webshots.

Meli, asa dor imi era sa te vad, trebuia sa vii, sa stigi ceva, eram la o mica tura de cumparaturi cu pitena-mea, intr-adevar.

Alex, scumpa, din fericre corectez referatele, nu invat, dar stai linistita ca e apropae la fel de dificil:P Cum e mamaruta? Sapatamana asta va fac o vizita la salon:P

Gabi, ce faceti fetelor? Cum a trecut prima saptamana?

Andreea, nu ai mai zis, ai insris-o pe Dariuta la Allbinita? Adina a venit cu Luca la TAndarica pana la urma...

MErg sa bag la scrs ca trebuie e finaizez un articol pana maine dimineta. Va pupam si o zi faina:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

Va salut si eu cu drag in timp ce imi savurez
Felicitari pentru initiativa cu listuta Adriana
Bun venit Olivia, felicitari pentru fetita! Mie mi-a placut mult Avatar.
Meli
Co, spor la munca
Lily, voi mai mergeti la club? Ca ma gandeam sa reluam de maine. Mai merge cineva?




Nicoleta mami de Andrei (08.12.2007)
http://community.webshots.com/user/nicoletarl
http://formular.stirileprotv.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata! Si eu am fost matinala azi,tot din cauza activitatilor studentesti

Co, spor la scris! Si eu mai am de refacut un proiect(ca sa-mi maresc nota) si am terminat cu sesiunea asta. Am sters link-ul

Olivia, am notat, DPN 25 iunie 2010, e ok?

Ati vazut "Alba ca zapada" aseara pe Prima? Alexia s-a uitat la tot filmul, i-a placut foarte mult! Si sambata viitoare e "Cars", de-abia asteapta!

Va pup, o duminica frumoasa!




MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Neata am dormit de aseara de la 11 pana dimi la 8 am intrat in recuperari noroc ca doarme alex tare bine noaptea.
Vad ca v-a placut avatar. noi nu l-am vazut dar nu cred ca ne-ar place. dupa cum am vazut reclama nu cred ca m-as putea uita la fiintele alea dar cine stie. poate ne schimbam parerea.
Adriana 1980 anul nasterii. anul asta schimbam prefixul
Am uitat sa va spun ca i-am dat lui alex banana. mancam banana si se uita la mine si facea niste ochi, plescaia din gurita si a inceput sa planga. i-am dat si ei si i-a placut foarte mult. dar....dupa aia a plans biata de dureri de burtica asa ca gata. peste cateva luni se mai intalneste cu banana.

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina, mami de Alexandra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Neata si de la noi!

Bine ai zis, Ioana, ca golim cardurile lui tati! Sara e abonata la Polus, buni a plecat in oras, eu cu Sofi pe acasa, azi noapte m-a tzitzilit de numa-numa...Ea papa si doarme 3-4 ore legat, dar azi noapte nu voia nicicum sa adoarma, pe cand o puneam in patut iar isi manca pumnutul si iar plangea de foame...o fi dormit prea mult ziua, dar am biruit-o dupa vreo 2 ore jumateE tot mai dulce si mai expresiva, incepe sa-i fie privirea tot mai limpede si ma omoara cu mutritele ei! O ador!

Olivia, felicitari mami pt fetita!

Adriana, multumim de modificarile la listuta, data Sofiei de nastere este 21.01.2010, chiar observasem zilele astea ce combinatie frumoasa de cifre, plus ca ora nasterii e 1.20...Si eu am crezut ca va fi Sara incantata de Alba ca Zapada, mai ales ca era versiunea frumoasa de la Disney, dar imi tot spunea sa opresc televizorul, de cum a aparut vanatorul si mama vitrega, mi-a zis C ca a cam necajit-o versiunea aia tampita de la Puck!

Co,daca si Sara iti calca pe urme cu shoppingul, nu vad bine bugetul familieiAbia asteptam sa va vedemCE ti-ai luat frumos? Noi suntem bine, ma declar multumita de prima saptamana acasa, mamaruta papa, doarme mereu legat 3-4 ore, se bucura la baita, laptic este, cu greutatea inca nu ma stresez, sa vad saptamana viitoare pe acelasi cantar, in schimb eu am ramas masca ieri cand m-am cantarit si am vazut ca mai am doar...4 kg in plus, pot sta in fund, tzizti e mult mai bine, aproape pe vindecate, Sara tot mai cuminte si intelegatoare, doarme in camera ei, suntem tare mandri de ea, e cam nemultumita totusi ca Sofi doarme cam mult, se astepta la o surioara mai activa, dar suntem cu totii foarte bine!

Alina, in sfarsit te vad mai linistita, bravo mami, ai sa vezi ca totul va fi bine, esti o mamica super si ai facut totul ca sa alaptezi puiul cat mai mult! Uite, eu azi noapte as fi cedat la o sticluta ed lapte praf, dar nu aveam in casa, ca am eliminat orice tentatieAi grija cu banana, se introduce mai la finalul diversificarii ca e potential alergena

Ioanaeu unde pot vedea pozele cu Alees si Sara, ca le-am ratat!Cum sunteti, mami?

Nico, Andrei cum mai e? Cam zgarcita cu pozele, mami draga!

Andreea, chiar voiam sa te intreb, a nascut prietena ta?

Elena, tot harnicuta? Ce fac comorile?

Gravidutele? Bine? Meli, sper ca nu te-ai zbenguit prea tare cu burtica

Acestea fiind spuse, ma retrag la un dus si ma pregatesc de o noua runda de alaptat!O zi frumoasa tuturor!



Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Gabi, Alina, modificat



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Adriana,

Sara e atat de dulce cum merge sa verifice daca s-a trezit Sofia, ii pupa manuta si spune cu atata dragoste: Buna dimineata, soare! Adica, asa cum o alint eu in fiecare dimineata! Pt momentele astea, merita sa treci prin orice...Ma incarca cu energie si iubire cat pentru 7 vieti...

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Hello

LA MULTI ANI ANCA SI NINA!!! Sa fiti fericite si sa se indeplineasca tot ce va doriti

Gabi,ma bucur ca v-ati acomodat asa usor cu toate. V-am admirat pozele si sunteti o familie superba

Elenuta,multumesc de pontul cu piscina din Floresti. Pare ok ca si pret si oricum sotul trebuie sa fac recuperare prin inot deci a picat la fix informatia

Meli, nu cred ca nu te ia in supraveghere alt medic de la Gine 1. Cred ca e legenda la fel ca si cu banii, majoritatea fetelor au dat banii dupa nastere si tot au fost cazuri fericite sau mai putin fericite.

Co, important e ca a iesit invingatoare Carina din conflict . Ce dor mi-e de o partida de shopping relaxata . Cand ne repatriem la Cluj poate ne vedem macar la o cafea

Noi inca suntem la Aiud, cred ca inca o saptamana pana poate si hazbandul sa conduca. Acum cand am fost la Budapesta mi-am depasit orice record in materie de condus: 14 ore.Ne-am intors in aceeasi seara pt ca nu mai erau locuri la pensiunea la care trebuia sa stam asa ca ne-am hotarat brusc sa venim acasa. Am fost si la Ikea insa am ramas foarte dezamagiti, masute si scaunele nu erau decat roz si albastre dar nu ne-au placut culorile asa ca ramanem pe varianta masutelor din piata.

Am inceput si servicul de miercuri asa ca mai greu am timp sa scriu. Deocamdata nu simt cu adevarat ca am inceput,pt ca acasa la ai mei nu trebuie sa fac mancare,curatenie,cumparaturi, au grija de Stefi...Impactul mare va fi cand ne intoarcem la casuta noastra
Oricum cel mai important va fi sa se adapteze Stefi la gradinita ca restul le-om rezolva noi cumva.

Sa aveti o saptamana cat mai frumoasa si relaxata

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Noul target...ajutat de Montignac si P90X

Mergi la inceput