Botox si fillere cu acid hyaluronic

Botox si fillere cu acid hyaluronic | Autor: carolinah

Link direct la acest mesaj

Ma bate gandul sa fac un Botox mic si fin intre sprancene si sa-mi umplu santurile nasolabiale cu acid hyaluronic. Am mers la o clinica la o consultatie, mi-a placut doctorita, mi-a placut ce am vazut in fotografii, nu mi-a placut pretul, habar n-am daca e fair sau nu. Ma mai interesez...

Am cercetat subiectul pe net, insa as vrea sa citesc si niste pareri (exprimate liber) ale celor care si-au facut asa ceva.

Exista un subiect mai vechi despre Botox, dar era mai mult despre preturi/medici la Cluj.

Deci, doamnelor, care au fost experientele voastre?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Caro, ma intereseaza si pe mine un sant nasolabial(deh,fosta megafumatoare),unde ai fost ,cat costa si cat timp tine?
cine a facut asa ceva poate ne indruma si pe noi putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

pt inceput sa-i ceri clar medicului sa foloseasca orice substanta cu masura fiindca nu fiecare reactioneaza la fel si risti sa te intinzi prea artificial. Medicii au interesul indiferent de tara sa le faca pe toate fiindca primesc mai multi bani...Ii explici ca daca esti satisfacuta mai poti sa revii sa-ti faci insa daca este prea mult nu are cum sa scoata afara si 3-4 luni nu vrei sa arati ca o mumie:-)

Din cate mi-a spus sora mea(in California) si am intrebat si in Cluj o intepatura(botox) costa cam 8-10 dolari. Deci de cate ori te inteapa x 8-10 usd si ai costul la botox. La acid nu stiu cat costa.

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

succes! iti doresc sa-ti iasa frumos si natural!
cam ce estimare ti-a dat? preturile sint mari la asa ceva oriunde...:(
eu stiu ca botoxul se taxeaza in functie de "unitati"...nu stiu detalii ca n-am facut.

problema e ca procedurile astea sint foarte addictive! dupa 3-4 luni cind efectul se estompeaza n-o sa-ti placa ce vezi si o sa vrei din nou...Alti bani!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

eu am un prieten chirurg estetician si asta mi-a spus ca daca iti faci botox trebuie sa-l repeti la cca 4-5 luni si astfel ridurile actuale se "pastreaza" adica nu se mai adancesc si ce ai la 40 ai si la 50 (bineinteles ca nu sunt vizibile fiindca sunt paralizate de botox)! Conditia este sa repeti tratamentul conform indicatiilor.

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu am fost la Dermestet si mi-a placut de tipa aia. Am inteles ca face Botox minimal, nu recomanda niciodata sa-ti "intinda" toata fruntea sa nu ajungi papusa de portelan etc. Mi-a spus ca imi va face cateva puncte intre sprancene (glabela) si atat, ca nu e nevoie de mai mult. Pt asta mi-a cerut 700 RON - aprox 170 EUR (f mult mi s-a parut!!!).

Pt Restylane mi-a spus ca avand santul adanc va trebui sa folosesca 2 seringi de 0.55 ml, si oricum liniile de expresie exact din lateralele gurii se vor pastra, ca alea nu se pot umple. Nu ma deranjeaza, alea chiar imi plac, mie nu-mi place senzatia de sant de langa nas direct, ca si cum ar veni obrazul prea jos. Si aia o rezolva, asa ca e OK. Nu e OK pretul insa: 1,200 RON - aprox 290 EUR..

Asa ca mai caut. Am auzit de prof. Antohi, mi-a zis o cunostinta care si-a facut Botox la el vreo 5 ani la rand si arata f bine. Eu nu mi-am dat seama ca are, ca sa fiu sincera... Arata doar f relaxata, deloc imobila sau asa. Ea nu mai are voie acum sa faca pt ca are nu stiu ce problema, dar arata fff bine, exact pt faptul ca in ultimii 5 ani fiind nu a mai facut riduri, cum zicea si Deus. De asta si vreau eu sa incep acum la 35 de ani, pt ca daca fac acum nu se prinde nimeni, arat mai proasptata si ma pastrez mai bine, daca fac la 50 se prinde oricine...

Da, stiu ca da dependenta, insa 1 data sau de 2 ori pe an sunt dispusa sa dau niste bani pt mentenanta, dar nu chiar atatia. Inca, daca ma mai gandesc mult, probabil ca ii voi da totusi.

Alte experiente, doctori, preturi? Haideti fetelor, mi-e greu sa cred ca la atatea femei cate suntem pe forum, nu si-au facut destul de multe. Accept si PM;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

daca faci un calcul de genul :
de doua ori pe luna masaj si masca la cosmetica - 200 lei
crema buna pt riduri, crema pt noapte/zi, etc...intre 30-100 lei tuburi mici si care sa fim sincere nu au nici un efect notabil in 4-5 luni platesti cca 200 de euro fara sa ai efectele dorite de tine:-) asa ca daca gasesti ceva la un pret dublu dar cu efecte reale poate ca merita?:-)
Eu una merg la cosmetica de doua ori pe luna si ma maseaza de-mi sar fulgii,imi face masti cu te miri ce, ma dau cu creme scumpe, am aparat cu curent galvanic, beau 2-3 l apa pe zi, mananc sanatos, nu stau la soare si toate sunt frectie la picior de lemn! si eu vreau un botox doar ca acuma sunt mai in pana de finante...dar imi strang si am sa-mi fac un obicei din vizita la estetician.


devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Te referi la Dr. Dana popoiu de la Dermestetica?
http://www.dermestetica.ro/
Mie mi-a spus cineva ca a fost foarte multumita.O sa intreb exact ce si-a facut,daca despre ea e vorba.Rezultatul l-am vizionat si eu,era OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Da, despre ea e vorba.Multumesc mult, m-ar bucura sa aflu ce si-a facut, cum i-a iesit, cat a platit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Tot ce pot sa-ti spun e ca si-a facut frunte,ochi , pe linga buze si git.Nu stiu exact daca la toate botox.Scuze ca nu sint prea experta.
Eu am vazut-o dupa 5 luni si pentru ca mi-a atras atentia ea, atunci m-am uitat si da,am remarcat si eu.Era evident efectul si dupa 5 luni.Efectul e de normalitate ,de aceea nu-l sesizezi daca nu ti se atrage atentia.Intreb si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Carolinah ti-am scris pe privat.

Mergi la inceput