Fiv in Ungaria 89

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

Reiau mesajul din capitolul trecut
---------------------------------
Am vorbit cu doctorul si parca m-am mai lamurit putin. Cica singerarea pe care o am e doar o reactie la medicamente, nu e ciclu natural. Am mai intrebat si despre mutatii si a zis sa iau ceva inainte de transfer si pina la test (multumesc, balanta_tm).

Acum sint in ziua 10 de inhibare si urmeaza sa incep stimularea marti sau miercuri.

Mai am o intrebare mica. Voi cind/unde faceti injectiile? Seara/ dimineata, in burta / picior?
---------------------------------

Voi luati medicamentele pt tiroida doar in timpul tratamentului? Ca eu de 4 ani le iau incontinuu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Salutare fetelor!

Nu stiu daca reusesc sa trimit mesajul pentru ca eu acum scriu cam "blind" adica pe un ecran negru pe care se misca un cursor alb. Ciudat, nu?

Mirela2 La Multi Ani! nu am stiut ca a fost ziua ta. Frumos cadou... Doamne ajuta.
Irina Doamne-ajuta sa fie lipiciosi si sa

Pupici la toate fetele natosi

[b;ue] Dumnezeu are grija de noi [/blue]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Mamaaaaa....ce mesaj a iesit!

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello
dirign...Doamne-ajuta!!!sa fie cu reusita.

io ma pregatesc sa plec la o petrecere
voi???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Dirign, de acum rabdare, rabdare, rabdare! Buafta!
bombi, eu am facut la primele fiv-uri inhibarea dimineata si stimularea seara (faceam intramuscular si imi era mai usor seara). La ultimul le-am facut ambele seara, cu diferenta de o ora intre ele. Ce e mai important e sa fie facute la aceeasi ora! Subcutanatele le-am facut totdeauna in burtica.
Mirela, sper sa creasca repejor foliculii, si sa nu te mai doara dintii!
Sami, distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta70
Pupici
Adriana

si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Mirela LA MULTI ANI !!!! SI BB-I LIPICIOSI
Samira distractie placuta. Eu peste o saptamana voi fi departe, departe la ski, de-abia astept.
Drign -Irina tin pumnii stransi sa fie cu reusita.
Sa aveti grija pe drum la intoarcere
Violeta
Bombi Succes! Eu mi-am facut injectiile subcutanat in burtica , pana in pranz intotdeauna la aceeasi ora (11,00). Tin minte ca odata eram pe drum si am oprit la o farmacie si am rugat-o pe farmacista sa ma lase sa-mi fac injectiile inauntru. Se uita la mine cam aiurea si ma tot intreba daca pot sa mi le fac singura , aventuri , nu gluma.
DD sa te ajute sa fie cu reusita

tuturor

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

FELICIA

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui dia_na

pt balanta_tm

am inceput euthyrox la tsh 4.04, dupa o luna am ajuns la 2.92, si dupa a doua luna la 2.43

valorile la restul de analize sunt mult mai okay la toate cu exceptia fsh; fsh a scazut doar dupa prima luna, dupa care e iar mai mare (9,6; 8 si 11,3); se pare ca a fost doar reactia organismului la completarea cu L-Tyroxine




dia_na, ma gandeam eu ca ar fi prea frumos sa ne scada pe bune FSHul cu ajutorul L-thyroxin/Euthyrox...Din pacate, rezerva ovariana se duce si se tot duce .
Poate ne ajuta DD sa fim de anul asta mamici si astfel scapam de FSHuri, AMHuri, TSHuri...


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

cucu e cineva la lucru?


deci: prolactina mare, luam bromocriptin 1/2 comprimat seara ca cica da *dezzines*, numa bine poate dorm si eu, merional si maine iar facem eco.
azi am vazut ca a desenat pe fisa 8 guguloaie, adik foliculi, sa speram ca ramanem cu astia daca nu ar mai creste si altii si am facut si cetrotide in seara asta, mai vedem maine, dar dupa spusele lui nenea doctorul marti facem punctia.

fetelor multam de urari

Mergi la inceput