LMA licurici ian - feb 2009 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Miguel
Clara
Calin
Alexandru
Sa cresteti mari,sanatosi si fericiti!

Tony Alexa



POZE CU NOI
de David Christian
Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

La multi ani!!! sarbatoritilor de azi!
Miguel
Clara
Calin
Alexandru

Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi, sa umpleti vietile de bucurii parintilor vostri.


Andrei sa cresti mare si sa fii sanatos.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

La Multi Ani!

Robert Nicolas de Porumbita

Miguel Adriano de ariya

Clara Maria de CADIA

Calin Ioan de rein


Daria Nandini


http://lb2f.lilypie.com/77K3p2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit

http://citadelaalbastra.wblog.ro/





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Hei, sarbatoare azi in multe case, pentru ca gasca de 27 e mare:
La multi ani Clara Maria!
La multi ani Miguel Adriano!
La multi ani Calin Ioan!
La multi ani Alexandru Mihai!
Sa cresteti mari, sanatosi si fericiti alaturi de parintii vostri care va iubesc enorm si carora le-ati imbogatit viata!

Micola si mie tot a dermatita atopica imi suna. mai ales ca noi de-abia am scapat de petele alea rosii cu pielea iritata....ne-a tinut vreo 2 luni de data asta....

Andreea, zugraveala costa mult, dar creativitatea copilului e nepretuita , ca sa fim in ton cu o reclama binecunoscuta :)


Anuc cu Ioana mica si BB Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Bee, nu-i dau niciun medicament pt diaree, doar smecta, dar i-am dat doar vineri si luni, cate 1 plic...atat..in rest doar mucilagiu, banane, covrigi..joi am facut vaccinul (tetraxim) si de vineri a fost o zi cu scaune apoase si febra, o zi cu scaune normale si fara febra, apoi o zi cu scaune moi, apoi iar normale...si tot asa, numai ca febra a avut doar vineri, a doua zi dupa vaccin..azi a facut doar de dimineata, dar normal, Slava Domnului. i-am luat Biotics Baby, sper sa-i faca bine..Cu dr astept pana miercurea viitoare, cand suntem programati la dr no. 2, daca nu mai avem alte probleme pana atunci.
Crisspy, cu masina l-am tuns, nu a schitat nimic nimic, e adevarat ca i-am dat si un cablu de descaract poze, in manute, sa se joace ...l-am tuns cu 15, penultima, ca lungime.
bafta!
si noi tot imediat dupa mot l-am retezat

mamici si licurici

de Zburlici din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

cum dorm licuricii vostri?
cate ore pe zi si cate pe noapte?
sau cat ar trebui sa doarma la un an?

mamici si licurici

de Zburlici din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Eu sunt suparat rau. Filip n-a luat in greutate nimic luna asta...ba chiar are cu cateva zeci de gr mai putin. Am vazut eu ca e mai slabanog, dar am tot sperat....Nici de mancat nu prea mananca....a inceput sa bea si laptele la jumatate din cat manca... abia astept sa-i fac analizele ptr ca sunt deprimata. Sper sa fie din cauza racelii cu care ne luptam de atat vreme....si sa nu aiba vreo boala ascunsa, ceva....x

Anuc cu Ioana mica si BB Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Anuc, nu stiu ce sa zic, sa-l vad cand se trezeste, am citit ca daca ar fi dermatita atopica, ar trebui sa aiba si in alte locuri eczeme: spatele genunchilor si in interiorul cotului, pe partile laterale ale gatului precum si pe incheietura mainii, glezne si maini. el nu are decat pe obraji, pe stg mai mult decat pe dreptul..si nu mai e nici aspra pielea acolo...nu pare ca-l mananca, nu nimic..Un alt simptom in afara de obrajori ar fi lipsa somnului, ca in ultimul timp adoarme asa greu seara si noaptea dupa ce se trezeste.. si mai e si marait...
Sa aiba egatura cu faptul ca am inceput sa pun balsam (silan) si la rufele lui?

mamici si licurici

de Zburlici din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui micola

cum dorm licuricii vostri?
cate ore pe zi si cate pe noapte?
sau cat ar trebui sa doarma la un an?

mamici si licurici

de Zburlici din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!


-2 ore jumate-3 pe zi(de la 13 la 16 in general,dar mai doarme si de la 11 la 14,cum a fost azi sau de la 12 la 15 cum s-a intamplat ieri)
-10-11 ore pe noapte.(de la 21 sau 21,30,maxim 22 la 8-9dim)
-nu stiu cat ar trebui sa doarma,dar noi am trecut de ceva vreme de la 2 somnicuri pe zi la unul singur.

POZE CU NOI
de David Christian
Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Ledi, multumesc, tocmai de asta intrebam si eu ca si noi am trecut la un sg somn pe zi, de in jur de 3 ore
Anuc, tot asa si noi, e slaab, de fapt, nici nu stiu cate kg are la un an, ca drei noastre nu-i merge cantarul...fapt pt care nici nu ne-a masurat la un an...Abia astept sa mergem la dr no. 2, dar abia sapt viitoare, sa-i cer si niste analize, ceva..

mamici si licurici

de Zburlici din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!

Mergi la inceput