Mi-e dor de tatal meu

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Anaemi, condoleante. Dumnezeu sa-l odihneasca alaturi de cei drepti.

Nu te teme, mergi pe acest drum, cu aceste hotarari in inima si nu-ti va parea rau. E calea cea stramta si pentru a ramane pe ea trebuie sa nu fii singur. Insoteste-te cu fratii de un cuget, agata-te de Parintele duhovnic.
Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Anaemi condoleante, Dumnezeu sa-l odihneasca. Nimic nu va mai fi ca inainte, cu cat trece timpul, cu atat va fi mai greu, doar ca ne vom obisnui sa traim cu durerea.
Tata, mi-e asa dor de tine! Imi lipsesti foarte mult!





















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Anaemi, condoleante si multa putere. Suntem alaturi de tine. Dumnezeu sa-l odihneasca!

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Aseara, m-am rugat sa-l visez pe tata, pt. ca mi-e tare dor de el si nu l-am mai visat de mult. L-am visat, dar nu stiu de ce nu-mi vorbeste in vis, o singura data mi-a vorbit. De ce oare? Exista o explicatie? Mi-e asa de greu, mi-e asa de dor, azi am fost mai indispusa si imi venea sa plang tot timpul. Oare cand n-o sa mai simt asa durere apasatoare?
Te iubesc tata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Nici nu-mi vine sa cred ca am ajuns sa scriu si eu la acest subiect... Tatal meu a murit in noaptea de Inviere anul acesta. Deci, de un pic mai mult de o saptamana.
Nu stiu cum a fost la inmormantare, desi am fost de fata... Parca s-a asternut o ceata peste acele zile.
Am noroc cu fetita care-mi mai inlatura gandurile negre... Dar cand ea face nani spre seara si toata casuta noastra se linisteste, ma apuca disperarea!... Nu pot concepe ca tatal meu drag nu mai este! Si nici macar nu am putut sa-mi iau ramas bun de la el fiindca a stat in coma profunda aproape 4 saptamani din cauza unui accident vascular cerebral.
Este atat de stupid sa mori inca om in putere, plin de viata, de planuri de viitor, care ai muncit o viata nonstop, ai luat-o de la 0 intr-o tara straina la 42 de ani, ai dat examene peste examene sa-ti recapeti pozitia profesionala din tara, ai sute de brevete & inventii si in tara, si in Canada... si sa mori ca prostu' la 62 de ani... Nici macar la pensie nu era. Mai avea 3 ani pana atunci.
Macar daca ar fi fost alcoolic, fumator sau mai stiu ce viciu din asta de poti spune ca era de asteptat sa se termine totul asa... Dar nu, tatal meu a fost un om exceptional din toate punctele de vedere, un sot ireprosabil si un tata care ne-a iubit pe noi, copiii lui, mai mult decat orice pe lume.
Nu stiu cum imi voi reveni dupa aceasta pierdere.

Mamica de Zanuta mica, Anna Laura

www.youtube.com/watch?v=ckFvoGRPiCU&feature=related/" target="_blank">Shape up, Anca!
Le meilleur moyen de réaliser ses rêves c'est de se réveiller.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Anca, imi pare foarte rau :(. Condoleante.


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mãmici de bãietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Merci, denizel.

Mamica de Zanuta mica, Anna Laura

www.youtube.com/watch?v=ckFvoGRPiCU&feature=related/" target="_blank">Shape up, Anca!
Le meilleur moyen de réaliser ses rêves c'est de se réveiller.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Anca, imi pare tare rau, condoleante si putere ;



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Multumesc frumos, Ana.
Si tie la fel, draga mea. Sa-ti dea Dumnezeu puterea sa treci peste aceste momente atat de grele si sa-ti amintesti mereu de clipele frumoase petrecute alaturi de tatal tau!

Mamica de Zanuta mica, Anna Laura

www.youtube.com/watch?v=ckFvoGRPiCU&feature=related/" target="_blank">Shape up, Anca!
Le meilleur moyen de réaliser ses rêves c'est de se réveiller.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Condoleante Anca! Imi pare tare rau, este foarte greu, este greu de acceptat, ca nu mai este, ca nu mai vine niciodata acasa.
Eu am reusit sa inteleg ca nu mai este, dar nu ma pot obisnui cu gandul ca nu ne vom mai vedea niciodata, mai ales ca nu ne-am pus niciodata problema ca se poate intampla asa ceva. Aseara l-am visat din nou, era la noi si ne pregateam sa jucam carti, iar de data aceasta a si vorbit cu noi, si m-am trezit parca bucuroasa de vis, macar l-am vazut in vis. Te iubesc, tata!

Mergi la inceput