Mi-e dor de tatal meu

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Mcrmiki, multumesc mult pentru cuvintele de incurajare. Sunt tare darimata si nu pot sa cred si sa accept cele intimplate. Mi-e e asa de dor de tata pe care il iubesc infinit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Astazi se implinesc doua saptamini de cind tata nu mai este, imi e atit de greu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

In clipele astea de la aceasata ora , sunt ultimele care le-am petrecut cu tine acum 2 ani , mama mea draga . As vrea sa dau timpul inapoi macar pt cateva minute sa mai pot vorbi cu tine macar odata si sa te sarut . Mi-e tare dor de tine iubita mea mama . Sper ca macar acolo unde esti acum sa nu mai ai suferinte , caci ai suferit mult mult prea mult aici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

A mai trecut o saptamina de cind tata nu mai e, 3 saptamini in total de cind tata a plecat, saptamini care mi se par ani atit de mult imi lipseste tata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Dana_lucia nu stiu ce as putea sa-ti spun ca sa te mai linistesti. Din ce am citit tatal tau a murit la fel ca si tatal meu, seara era vesel, fericit, iar peste cateva ore inima a refuzat sa-i mai bata. Probabil timpul le va rezolva pe toate, doar ca este tare greu. Eu si acum il astept pe tata, de multe ori ma culc si ma gandesc ca poate ma trezesc si imi dau seama ca a fost un vis groaznic, dar din pacate alta este realitatea. Nici acum nu pot sa accept ca nu mai este si imi este asa dor de el, ca simt ca ma doare sufletul. Cateodata simt ca au trecut asa de multi ani de cand nu mai este, altadata mi se pare ca parca ieri s-a intamplat, oricum simt ca am imbatranit de cand nu mai este, parca m-am maturizat brusc.
Dumnezeu sa-i odihneascain pace pe toti cei ce nu mai sunt si sa ne ajute sa mergem mai departe!
Mama mea a plecat in excursie la Ierusalim, sper sa se mai linisteasca, o sa va povestesc cum a fost, ce povestesc acolo despre ce se intampla dupa moarte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Mcrmiki, multumesc mult pentru incurajari, am atita nevoie de ele mai ales ca si tu ai trecut prin acelasi eveminent trist si ma intelegi perfect. Da, tata la fel a murit nu avea absolut nimic a fost la piata a vorbit cu prieteni si in drum spre casa a cazut intr-un parc si nu s-a mai trezit niciodata!
Imi inchipui ca si tie iti e greu si iti doresc multa putere in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Astazi sunt 4 saptamini de cind tata a plecat....imi e asa de dor de el, as vrea atit de mult sa il mai vad, sa-i mai aud vocea, sa imi dea sfaturi ca altadata....Doamne tata ce mult imi lipsesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Azi se implineste o luna calendaristic de cind sufar dupa tata, tata te iubesc mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Dana _lucia sunt alaturi de tine. Pe mine m-a ajutat mult sa merg la el la mormant, vorbeam cu el, ma rugam pentru el sa-i fie bine atat cat se poate. Pe de alta parte sa sti ca de-abea dupa pomana de un an am simtit ca incep sa ma dezamortesc din durere, parca am inceput sa ma mai bucur de viata, sa simt ca traiesc. Sa incerci sa vorbesti cat mai mult despre el, sa spui ce simti si ce ai pe suflet, pe mine m-a ajutat.
TE IUBESC MULT SI MI-E TARE DOR DE TINE, TATAL MEU!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Draga Mcrmiki, multumesc tare mult pentru incurajari. E foarte greu, mai ales ca eu locuind in Olanda nu pot merge cit de des mi-as dori la mormintul tatei (care e in Romania) si aceasta e o greutate in plus. Si eu vorbesc cu pozele in care e tata care le am, mi-am facut in curte un loc unde tot timpul ard luminari am si in sufragerie un astfel de loc cu luminari mai mici decit cele de afara dar imi atit de greu......stiu ca tu ma intelegi de aceea iti scriu.
TATA, imi e atit de dor de tine!

Mergi la inceput