*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (361)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

bubu,si eu am tot avut probleme cu aparitia orjeletului ba la ochiul drept mai demult,ba la stang altadata,si oftalmologul mi-a prescris floxal unguent.Dupa 3-4 zile a trecut...
Nu mi-a zis nimeni sa ma caut de vreun stafilococ,acum m-ati pus pe ganduri voi.
Dar prin ce analiza se depisteaza stafilococul???

Acum chiar fug..pupici.

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Naty, Nico, sa stiti ca nu m-am gandit la asta si asa pare sa fie...chiar o sa iau oxacilina si o sa ma dau cu betadina. Multumesc din suflet pt. sfaturi!

Am terminat si eu cu vasele, m-a apucat si spalatul aragazului, faianta, chiuveta, scurgatorul de vase , nu se mai terminau , le-am dat cu domestos pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Stela, cred ca trebuie exudat nazal si faringian...dar la mine, de atata timp am la nas , e adevarat ca nici nu am stare si zgandar acolo mereu...iar laochi e a doua oara cand imi iese...nu este un punct alb, cum a avut Stef cand era bb, este doar f. putin umflat si rosu. Cand imi iese ma doare si partea de jos a obrazului, apoi imi vine sa ma scarpin rau la ochi...of, ce nasol...
Maine dimineata ma duc sa-mi fac exudate.

Sa mai fac si altceva??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Clau o mie de felicitari lui Paul! bv voua sunteti o familie minunata si Razvi sunt convinsa ca o sa fie ca tati lui, ca doar are un model demn de urmat!
Tuchi nu stiu ce as putea sa iti mai spun si eu..
Mimo tare faza cu Dominic
Miha imi pare rau ca nu fu bb2 ..
am ramas singurica ..
va tin pumnii sa formati gashca!

Nicoleta hai ca am vazut si tortul de data asta!
Sovi mor dupa jumeristii tai.. si Andra atat s-a bucurats a vada pe bebe si tipa "utza utza" si "upaaa" cand erau in jumper...
Egonsis tare frumusica Natalia! ma bucur sa te revad!
si ce a crescut si David de Ioana.. ca de cand nu l-am mai vazut..

Naty hai ca nici eu nu intelegeam, dar pana la urma m-am prins.. chiar urata treaba!
Cris imi pare rau de situatie si la tine..

mai mi-am adus aminte ca am uitat sa va spun o chestie amuzanta..
inainte sa aflu ca sunt cu bb2, mergem noi la shopping.. si erau reduceri.. si ma uit eu la doamne si in final vad o bluzita, marime S zic e buna, o iau si nu o mai probez ca nici Andra nu mai avea stare.. si ajung acasa si cand ma uit mai bine la ea, ce-mi vazura ochii: firma era Liz Maternity .. am ras cu al meu si el imi si zice sa op porti cu placere .. dar zau ca ne-a placut la amandoi bluza.. cica nu exista semne prevestitoare ..

Vali hai ca incalzim !
SImo maine parca scoti si tu firul, nu? facem repetitii si pt tine!

Luny tot cu netul la pamant?

in rest sa va mai zic de hormonii mei care au inceput sa isi faca de cap deja.. azi m-am cam ratzoit la Andra, nu stiu dar asa repede am inceput sa ma enervez si normal ca dupa ai imi pare rau... cand trece hormoneala asta? off... tre sa incerc sa ma mai calmez.. al meu aseara mi-a si zis "de acum tre' sa am iar grija de tine ca o iei razna" .. stie el ce stie.. dar problema e ca nu prea mai are rabdare nici el.. s-a inrait, se enerveaza repede.. nu mai suntem cum eram odata, cand eram tineri.. Doamne ce calm era si ce ma mai suporta.. stresul, emigratul, acomodarea, viata asta in general parca ne-a facut mai rai, sau mai bine zis mai nerabdatori, de fapt, ca asta e problema.. off...

hai ca scriu la mesajul asta de azi dimineata.. si uite ce de chestii debitez... deh, sufar de hormoneala acuta!

stolul!


si 6+

Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

bubule, iti apar si scuame? eu am avut blefarita cauzata de farduri de la oriflame , care erau in garantie, dar aveau niste "prafuri" pe care nu le toleram eu...la mine se manifesta cum zici tu...ca un "inceput" de urcior, fara sa "coaca". aparea in special cand dadeam de praf sau anumite farduri. am rezolvat simplu, cu unguent fluocinolon, asta dupa ce am fost la n medici si am facut n tratamente. la ultimul medic, cand mi-a zis sa dau cu smacul ala, m-a pufnit rasul, dar uite ca...am scapat. imi mai apare rarrrr, cand sunt cu imunitarul jos si cand ma expun la factorii de mai sus.
cu nasul, la fel, am patit-o dupa o rinita tratata indelungat cu olinth...am rezolvat-o si pe asta simplu, cu vit A uleioasa, pe un betisor de urechi.

stela, ar trebui sa o vada un stoma pe teodora...petele alea pot fi din mai multe motive, vezi si tu daca regasesti: deficit de calciu, adormit cu bibe cu ceai, suc, lapte, antibiotic luat recent sau luat de catre tine in sau inaintea sarcinii. din cate imi amintesc eu, tetraciclina afecta culoarea dintisorilor...

miha, . vine si bebita ta, de ziua ei, cand va alege ea.

zoze, ... sunt ok ... m-am enervat cu niste faze si am preferat sa nu imi aduc nervii aici si d-aia am fost mai tacuta.

tuchi, ... nu stiu ce sa zic, decat ca esti un om minunat!

ma gadila si pe mine careva? ca am chef sa rad si nu-mi vine....

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000
ma gadila si pe mine careva? ca am chef sa rad si nu-mi vine....


Puaahahahaa!! Nu esti intreagaaa!!Gadigadigadilici!!

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11
mai mi-am adus aminte ca am uitat sa va spun o chestie amuzanta..
inainte sa aflu ca sunt cu bb2, mergem noi la shopping.. si erau reduceri.. si ma uit eu la doamne si in final vad o bluzita, marime S zic e buna, o iau si nu o mai probez ca nici Andra nu mai avea stare.. si ajung acasa si cand ma uit mai bine la ea, ce-mi vazura ochii: firma era Liz Maternity .. am ras cu al meu si el imi si zice sa op porti cu placere .. dar zau ca ne-a placut la amandoi bluza.. cica nu exista semne prevestitoare ..

.. deh, sufar de hormoneala acuta!



Nu,ca nici tu nu esti zdravana!!hormoneii!!






Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul,ca scorpia,cu gura te mangaie si cu coada te musca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Bebe vine duminica, pe 31.

Mimo, am ras de nu nu mai pot! Ariel, citeste si tu ce a scris mimo si nu-ti mai trebuie gadilat.

eu sunt varzaaa, de abia astept sa nasc, nu mai am rabdare. Am cumparat tot dar nu le-am pus inca in geanta de lene.
ma dor oasele, am o candida acum la sfarsit de sarcina, nayel mi-a dat niste ovule care nu se mai gasesc, nu am terminat curatenia pt ca dupa 10 minute de treaba obosesc de nu mai pot, m-am cam saturat.
Pana acum pe bebe il chema Albert Cristian, dar acum am luat o carte si am zis ca primul nume de baiat pe care il vad pe ala il pun,,,,si am deschis cartea la intamplare si era DAVID! Asa ca poate o sa-l cheme David Andrei.
Saracutul, cate nume a avut si cat l-am zapacit pe relu, cred ca o sa am o surpriza dupa ce il declara!

Vlad
Mami de ursulet
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Nu mai pot pune poze ca Sam mi-a luat descarcatorul-iar si nu stiu pe unde e...tot bine a pus si castile,si camera web!Le-am cautat cu David da nu le-am gasit...offfff.Poate maine avem noroc si le gasim!
Da,Mihutza,maine raman fara cerclaj...la 9 sunt la maternitate...am o inima mica,mic...fac si TNS...spe sa fie bine.
Va -noapte buna

Simo cu ,mami de DAVIDsi de SAM

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Ela
Ursulica hai ca nu mai e mult!
Ariel gadilici gadi si eu! ce numai Zoze?


si 6+

Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

am baut 2 (doua!) beri. imi iese maine la b-c bla-bla-ul ala? nici un bai
acu' ma duc sa ma , numa' sa nimeresc patu'

va , zi grea, de geoana, m-am culcat si m-am trezit "fecioara"

pa

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput