MONTIGNAC (131) .... STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Adanii ,daca te ajuta cu ceva,nici eu nu am slabit deloc.Stagnez la 64.In wee am mai calcat stram cu o prajitura si 2 cornulete,dar am facut 100 min pe banda.Vad ca si daca tin cura si daca manag "gresit" ,corpul meu se incapataneaza sa ramana la 64 kg.
Roxanaz ,sa-ti traiasca fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

anelize ma ajuta orice .... of da tu stagnezi la 64 ... cand oi ajunge si eu la 64 o sa ma consider miss da cred ca niciodata n-o sa mai ajung eu la kg astea offff

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui anelize
In wee am mai calcat stram cu o prajitura si 2 cornulete,dar am facut 100 min pe banda.


waaaaw!!! 100 de minute!! sunt in extaz de admiratie, zau! felicitarile mele! si sarut mana de urari.
maine am program strict - sper sa ma lase si stomacul:
MD: cafea cu lapte 0%
pranz: varza calita ca poftesc de vreo 3 saptamani
seara: o salata....? cred.

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

andaniistai linistita cred ca esti in perioada de platou, trebuie sa ai rabdare. Am citit undeva ca o persoana a inceput sa scada in greutate dupa 6luni de regim ( greu de crezut eu as fi renuntat). Tu in cat timp ai dat kg jos?

Vin si eu cu raportul : 73kg eu zic ca este bine -0,5kg in 5 zile

Acum mai am si eu o intrebare. Daca am carne si cartofi la cuptor sau mancarica care are sui cartof pot sa mananc doar carnea din ea?
este permisa maioneza facuta in casa dupa reteta clasica sau este o alta reteta? Am vazut salate facute cu maioneza si nu stiu daca este ok. Este buna si in fazaI?



Astazi:

MD 1 felie cascaval+2 felii de pastrama. Inainte am mancat 1/2 mandarina
Pranz mancare de praz cu masline +1 pulpa la cuptor

cred ca voi mai manca:
Gustare mandarine
Cina salata de cruditati

v-as ruga sa ma corectati daca gresesc la meniu, eu nu sunt inca obisnuita ce si cum sa manac.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

rivali da poti manca doar carnea, ideea este sa nu mananci carne cu cartofi , la cartofi te uiti si carnea o mananci

eu am slabit 22 kg intr-un an ... da eram big si la inceput merg mai usor si rapid jos kg ... da dar de un an nu am mai slabit deloc , chiar am pus acuma cu sarbatorile niste kg pe care le consideram false (cum radeam pe 4 ian) si s-au dovedit ca fiind tare bine lipite
maioneza de casa .... adica galbenus cu sare si ulei ... da e ok

e f bine 0.5 kg in 5 zile .... ffff bine

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anelize

Adanii ,daca te ajuta cu ceva,nici eu nu am slabit deloc.Stagnez la 64.In wee am mai calcat stram cu o prajitura si 2 cornulete,dar am facut 100 min pe banda.Vad ca si daca tin cura si daca manag "gresit" ,corpul meu se incapataneaza sa ramana la 64 kg.
Roxanaz ,sa-ti traiasca fetita.


Moamaaaaaa, esti tare...tare nebuna femeie.Ce ai facut 100 minute?!
Vezi ca ce e mult strica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

Astazi:

MD 1 felie cascaval+2 felii de pastrama. Inainte am mancat 1/2 mandarina
Pranz mancare de praz cu masline +1 pulpa la cuptor

cred ca voi mai manca:
Gustare mandarine
Cina salata de cruditati

v-as ruga sa ma corectati daca gresesc la meniu, eu nu sunt inca obisnuita ce si cum sa manac.




Meniul e bun.La maio poti pune si mustar daca gasesti fara zahar.Si gasesti, la produse frantuzesti in Carrefour.Dar iei un borcan, mai scumputz si tii un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Andanii, multu' ca m-ai trecut si pe mine pe listutza. Face bine la moral sa vezi ca nu tragi singur la carutza Eu zic sa mai ai "putzintica rabdare" pentru ca, din cite stiu eu, exista si o faza de platou care...trece Gindeste pozitiv: ai slabit 22 si mai ai 8. Si mie imi vine sa ca mai am tot 8, in conditiile in care, dupa ce am nascut, am slabit 30 Hai sa nu mai fim supa' ca sigur le venim de hac si la astea, da?


Roxana, LA MULTI ANI, fetitei tale, sa-ti aduca numai bucurii.

Melany, imi pare rau de problemele tale

Felicitari fetelor care si-au inceput saptamina cu kg in minus



Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Uitai sa raportez: DIN NOU 64!!!
Cum e posibil? Am mincat corect. Tre' sa fiu pe stop; poate fi de la asta?
Stiu, nu-i corect, ar trebui sa fac si miscare nu sa caut scuze...scuzabile

Anelize, tine-o tot asa! Cum reusesti? In cit timp ai ajuns la performanta asta?



Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Fetelor, 100 min de mers alert. Nu pot sa alerg pt ca mi se face rau,dar nici nu am mers ca la promenada.Aproape am alergat,dar nu am alergat..

Mergi la inceput