FIV264

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

buburuza,eu tot timpul luam duphaston dupa inseminari,asa se practica la clinica unde fac eu procedurile si dupa IA si fiv se da duphaston 2/zi
_

endometrioza, FSH 27/20/29
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi


vind o fiola de 300ui puregon(400ron)
(exp 02.2011,pastrata la frigider +inca 6 ace)


Bytzi ms de raspuns. Ca intrebare suplimetara, se dadea suplimentar sau in loc de utrogestan?



------------------------------------

Anul asta vreau un beta mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Beatrice totusi e bine ca acupunctura te ajuta si mai scapi un pic si de stres. Ms de raspuns.

------------------------------------

Anul asta vreau un beta mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daria08 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

daria, ovarele te pot durea de la stimulare. cresc, se dau peste cap foliculii aia. pe mine ma dureau de nu puteam sa nerg, desi aveam numai cativa (2-3) pe fiecare. las sa te doara, ca sa faci multi, sa ai de unde alege. cel mai rau lucru care ti se poate intampla e sa faci hiperstimulare ovariana, care se rzolva cu stat in pat si lichide multe. deci, relax. of, daca aveam eu cont pe forumul asta la fiv1, ce relaxata as fi stat! ca o tembela m-am inscris apoi, iar acum imi dau seama ce bine e sa te lamureasca lumea!
la fiv 1 e cu emotii multe ca de, e fiv 1! calma te, e cel mai util lucru. stresul strica foliculii. linste+hormoni=bebe, tre sa scoti MAXIM din combinatia asta!
[/quote
Adipapazi,as vrea sa fiu mai relaxata dar barbatu-meu e o sursa de stres continua zau, eu bag hormoni in mine si la el se simt efectele .Oricum, asa de mult conteaza sa pot vorbi cu cineva care a trecut prin ce trec eu acum, e super.
Te pup si iti multumesc pentru incurajari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

daria08, nu stii ca barbatii sunt sexul tare numai periodic si din pacate dureaza putin? greul tot pe umerii nostri!
merge cu injectiile? ai vazut ca poti?
hai ca va prind din urma in martie!
violab, m-ai abandonat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

salutre tuturor!
un an plin de burtici si de bebici va doresc!
dupa o pauza in care mi-am reincarcat bateriile, iata-ma din nou cu forte proaspete pe forum!
nu v-am abandonat, v-am urmarit din urma.
veste: astazi, ora 22, am inceput tratamentul pentru FIV 2

va rog, daca se poate sa ma treceti si pe mine cu
FIV 1 nereusit la Giulesti cu Marinescu + Dascalescu (octombrie 2009)
FIV 2 in derulare


Multam fain!
bafta tuturor

Moshulik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violab spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

daria08, nu stii ca barbatii sunt sexul tare numai periodic si din pacate dureaza putin? greul tot pe umerii nostri!
merge cu injectiile? ai vazut ca poti?
hai ca va prind din urma in martie!
violab, m-ai abandonat!

Ai vrea tu... Bineinteles ca nu te-am abandonat. In ziua analizelor am asteptat cu sufletul la gura rezultatele de ziceai ca sunt ale mele. Am tot intrebat de tine pt ce te-ai lasat asteptata. Cind le-am vazut m-am relaxat atit de tare ca am uitat sa-ti si scriu. Azi am fost plecata si am ajuns abia acum acasa. Ma bucur foarte tare pt tine. Sper sa fie cu de data asta.
Eu sunt bine. Am o raceala de vreo 2 zile cu dureri de git si de-astea. In rest, sanii care ma ucid. Sunt durerosi si grei, da grei mai frate. Eu sunt si dotata in domeniu asa ca...
Sper sa fie un semn bun.
te dulce, dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Moshulik, multa bafta, de data asta sa fie cu ochisori!!!
Mirela, ce vesti ne mai dai?
Vio, stai linistita ca toate am trecut prin starile astea.Incearca sa porti ceva din bumbac moale , si ai sa vezi ca o se treci peste toate ....mai ai un pic.
Castelana, ce face bebe?Creste?
Dandanutz, Mona, Buburuza, Viss,Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna dimineata . Sper sa ma primiti si pe mine, proaspata programata pentru primul FIV in martie la Gynera cu dr. Dracea.
Pe unele dintre voi le stiu de pe la alte subiecte asa ca pentru bruna si graviduta mea draga Blue_flower.
Povestea pe scurt este asa: toate bune si frumoase la mine si la sot, infertilitate inexplicabila (de vreo 10 ani ma chinui). Rezolutia d-nei doctor: iti recomand FIV pentru ca as putea sa-ti fac cate inseminari vrei dar nu am ce sa imbunatatesc cu ele, avand in vedere ca totul e ok si ai fi putut foarte bine sa ramai natural in tot acest timp.
Deci, 4 martie programare pentru intocmire dosar FIV si pana la finele lui martie daca vrea bunul Dumnezeu se realizeaza si ET.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:
citat din mesajul lui moshulik

salutre tuturor!
un an plin de burtici si de bebici va doresc!
dupa o pauza in care mi-am reincarcat bateriile, iata-ma din nou cu forte proaspete pe forum!
nu v-am abandonat, v-am urmarit din urma.
veste: astazi, ora 22, am inceput tratamentul pentru FIV 2

va rog, daca se poate sa ma treceti si pe mine cu
FIV 1 nereusit la Giulesti cu Marinescu + Dascalescu (octombrie 2009)
FIV 2 in derulare


Multam fain!
bafta tuturor
Moshulik


Moshulik iti doresc ca aceasta sa fie incercarea norocoasa. Anul trecut am facut cam in aceeasi perioada, dar eu acum mai astept un pic. Te las pe tine sa reusesti prima, ca sa prind si eu mai mult curaj! Asa ca spor la treaba draga mea si multa multa bafta!Doamne ajuta!

------------------------------------

Anul asta vreau un beta mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Andra ce mai faci draga mea? Burtica, creste incet, nu? Cum te mai simti acum? Sper ca bebele tau e bine si asta e tot ce cinteaza acum!

Amy2007 bine ai venit, dar iti doresc sa reusesti din prima si sa te muti repejor la Odisee, ceea ce ne dorim toate, dealtfel!!!Sa fie cu noroc!

Oana sper din suflet ca maine sa faci transferul norocos. Parca asa era planificat, daca tin eu bine minte.Tin pumnii.

Sa aveti o zi frumoasa fetelor!

------------------------------------

Anul asta vreau un beta mare!!!

Mergi la inceput