**Buburuze de 2009 in actiune (7)**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Yioanna uite aici ceva despre Fe si diaree ...sunt mamici care s-au confruntat cu asta http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=117611..;nu i-l mai da si ia legatura cu pediatrul


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Inainte***Dupa...sa inceapa votarea

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

sunteti de-a dreptul pur si simplu...baaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiiii, treaba nu aveti?? copii??? soti??? casa???? fereascaaaaaaaaaaaaaaa
na ca ploua....deci clocesc in casa...da picky...de ieri picura da na, stii cum se schimba aci vremea, am sperat sa fie ok....asa mi s-a acrit de vremea astaaaaaaaaaaa bacovianaaaaaaaaaa. am stat si am dormitat pana mai inainte, sic, sic, sic, am citit... in timp ce mi se feirbeau sarmalele impletite dimineata
faza aci e cam nasoala cu transportul si cu mutatul in sine....daca nu esti la parter iti trebe sa inchiriezi masina cu lift de urcat mobila prin exterior...lifturile interioare is cutii de chibrit, la fel si scarile...e asa conceput incat sa traiasca toata lumea....picky stieeeeeeeee...dar v-am zis asa ca si faza...
v-am citit in viteza asa ca nu retin tot.........varsta mama, varsta.....deci, va pup pe toate picky, dana, cris, miruta,anna,deea, alic, bamsy, reby, ramona, lavinia,voicu, anka, serialbastre, yioanna, eumada uffffffffff, si celelealte fete, normallll, dar care intra mai rar...asta ca sa vedeti ce nu m-a lasat chiar de tot si ne recitm maine....a, breeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, mai incet breeeeeeeeeeeee cu scrisulllll

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

na k nu stiam ca se poate face diaree si de la fier..se vede cat de bine am citit prospectul inainte

www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici www.youtube.com/user/bebelarisa" target="_blank">filmulete Larisuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

ema...la mine vine asa..copilu la ea in tarc se joaca mai se culca asta cand are chef mai urla acolo pe limba ei mai se hatzana de patutz ,barbatu e pe laptop de cand s-a trezit la 10 pana nopatea la 1-2 asta face hiberneaza pe laptop alta treaba nici ca are...curat facusi ieri da vorba ia nici nu se cunoaste...mancare am ca maine o iau de la cap...
da nu ma pot dezlipi de pat sa stau sa butonez nu k nu as avea un car de vase de spalat da sila-i prea mare ...mai tarziu cica trebuie sa fac un orez cu lapte pt gaza si pt noi

www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici www.youtube.com/user/bebelarisa" target="_blank">filmulete Larisuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ce faceti gagici..ca eu una tampesc cu una bucata terorista maraita si fitoasa

anna uff,ma trimite la naiba cu carti si mor de ofticaoricum..cred ca e frumos
ttenzika felicitari pentru mersul in piciorusesi distractie placuta
cuscra ba cred ca la alea de la 7 ,ca au audienta mai maresi uite asa ca azi i-am amenajat si "loc de cazut in cap" la teroricii-am pus multeeeee paturi pofoase de jur imprejurul patului ca niste saltelute si nu are decat sa evadeze de la inaltime..
picky boieroaicelor..ce somnic fain ati avut asearace sa tina..nu am zis ca fac armata?cred ca este o micuta terorista in devenire si Stefi..oooooooo,felicitari puiule
cuscra daca i-ai recastigat simpatie e oksi am auzit ceva de cutremure?????adica eu ma reprofilez pe replici in perioada asta se pareacum stiu si de unde atat harnicie pe copchiii astia ai nostrii..avem acelasi model la masina de spalat a naibii treaba si cu telepatia asta
voicu manca-o-as eu pe ea cu bucile ei mici si grasane
picky ce scumpa e si energie cat pentru 10da' ce cuminte statea picky acolo sus cocotat
yioanna eu am patit la fel cand i-au dat dintisorii..are febra???nu stiu ce sa zic..in zilele alea la noi eu i-am scos iaurtul si fructele si am trecut mai mult pe orez si branzica

bamsy ia vino si pe la mine si explica-i te rog la maimutica asta a mea cam se doarme si cat
cuscra distractie placuta si La Multi Ani sarbatoritei sa creasca mare si sa fie sanatoasa

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)
http://img704.imageshack.us/img704/6701/fotografie0196.jpg

reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

fetelor, va scriu repede, nu reusesc sa intru, poate mai tz, scaunelul l-am luat de la selgros cu 26 de lei; sunt si alte imprimeuri

pup!

ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Anca multam de vizionat filmuletul...vroiam sa va arat cum se da ea jos de pe scaunel...din pacate e naspa ca a iesit intunecat...

Bamsy multam...asa zis si eu ca a mea e cea mai cea;...deh cioara si lauda puii .. Da' sta cuminte si e tare gelos, uite chiar acum fiica mea il terorizeaza, il trage de coada, de bot si el nu stie pe unde sa se ascunda ...Pai sa isi tina naravul si sa doarma asa mereu.. Apropo ziua cat iti doarme?

Anca vazut pozitia de somn ...super tare ...a ta doarme doar in body cu maneca scurta?si ce fetisoara avea cand ai trezit-o din somnic

Dana super iti sta......da apropo ai mai slabit..;cate kg ai dat jos? Distractie placuta la bairma si La multi ani ptr sora finutei tale
Pai asa cum esti tu nesuferita...te iubesc fato

Ema pai 270 de zile pe an ploua aici, nu stiai?! de ma intreb si eu cum de nu se inunda ...Asa este sunt ff mici lifturile pe aici, eu de abia intru in unul cu caruciorul copilei...Sa aveti pofta la sarmale..eu mai am in congelator de la craciun...am si uitat de ele

Cris te dadusem disprauta ...ma gandeam ca a dat soata textila jos de pe tine ...sa se incalzeasca si el oleaca.... auzi da ia da terorista oleaca jos la bunica sa sa o zapaceasca de cap...

Yioanna opreste Fe si vezi daca o sa mai faca diaree... eu un inteleg de ce se face asa repede analize la bebei

Merg sa ii dau tatzi la a mea ca nu mi-a papat la pranz mai inimic....nu vrea si pace




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Inainte***Dupa...sa inceapa votarea

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ce faceti, buburuzoice dragi?
Eu v-am pregatit poze cu mine, sa vedeti in imagini la ce duce casatoria , noroc cu aparitia lui fi-miu de am mai slabit si eu. Pozele sunt adunate din ce aveam pe calculator, dar sper sa se vada ceva:http://picasaweb.google.ro/annavladut/IO?authkey=Gv1sRgCL_IwoaWmcadNw#5430250779907944770

Dana, sa-ti fie de bine, imi place cum ti-a iesit, super Distractie placuta si la multi ani, pustoaicei!
Lavi, cred ca pt petrecere comand tortul ca sa arate mai bine, eu fac pt noi Te-ai odihnit?
Picky, multumesc de oferta de ajutor, esti o draguta E tare Stefi, pai normal ca a invatat sa se dea jos de pe scaunel la cata energie are Am vazut-o in filmulet, e tare frumoasa, si cum dansa ea
Anca, tare scumpa Larisa, cum dormea ea calare pe jucarii
Ioana, intrerupe fierul si vezi daca are legatura. Sanatate multa, sa revii sa ne spui cum se mai simte
Bamsy , pai nici eu nu ma ocup de acvariu, se ocupa soata ca-i cadoul lui. M-a lasat o data cu acvariul pe cap si trebuia sa fete o pestoaica, ce m-am mai stresat si nu a trait nici un pestisor din generatia respectiva
Ema, stiu cum e cu mutatul, naspa si eu fata
Cris, imi pare rau, nu poti sa vezi pozele din picasa? Miru, vai usor, puiut, mai las-o si pe mami sa respire
Alice F convenabil pretul

Gata, sper ca sunt la zi cu cititul. Astept sa se trezeasca puiul si iesim putin la aer

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

picky...hahahaha..la ora asta nu poate sa zboare textila ca e fi-measi asa acum cateva seri a regurgitat pe pantalonul lui de pijama de la prea multa batzaiala si cica sa se schimbe..teroriciul era cu ochii tinta la el si el tipa ca sa nu las fata sa se uite ca ii vede bucile...bunica e suparata,de 4-5 zile nu si-a mai vazut nepoata..cica nu poate sa stea asa langa ea si sa nu stea cu ea in brate,ca asa se tineau copii inaintesa fie sanatoasa..;deci nu mi s-a parut numai mie ca cuscra a slabitsi mai ales si la ce cutremure se anunta..sa vezi atuncea cum sar caloriileacu sper ca o sa vrea ssa concureze si la "cel mai in dunga biscuite"

alic...multam de info.dar cred ca nu ma duc la selgros pe zapada asta sa nu cumva sa raman pe acolosper sa mai aiba si peste 1-2 saptamani

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)
http://img704.imageshack.us/img704/6701/fotografie0196.jpg

reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

anna..te mentii nu gluma..arati super pe bune..eu nu stiu de ce aveam impresia ca ai fetita
da cam asa doarme Larisa de fel...sa va zic de larisa mea ....mai devreme dupa ce a papat se uita ea pe perete si cum batea soarele, pe perete se formase umbra mea bey nu va zic ce show imi face ca se tot uita pe perete si urla da sa planga cred k s-a speriat de umbra da degeaba ii zic io k nu e nimic ca ce intelege ea ceva doamne fereste
voi cum iesiti cu copii afara ? k la noi e ditamai zapadoiu si mai e si un frig de imi ingheata toate alea...sincer va zic abia astept sa se topeasca zapada sa o scot k omu in carut si vreau caldurile alea inapoi...uff abia astept primavara-vara sa vina mai repede

www.flickr.com/photos/anca_bebelina/" target="_blank">pozici www.youtube.com/user/bebelarisa" target="_blank">filmulete Larisuca

Mergi la inceput