Gravidutze si mamici de Cluj- 150

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Dulcineea

Sper sa scapi repede si fara dureri! te asteptam cu vesti!!!


Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ciao, dragele mele!

Am revenit si noi acasa azi, slava Domnului!
Sofia e minunata, papa, doarme, a inceput sa recupereze din greutate, avem cercelusi.
Eu m-am recuperat f bine si repede de data ast, de fapt totul a fost mai usor, trvaliul, nasterea, primele zile cu bebe...Sofi e o mancacioasa mica si asta ma bucura nespus..ieri in spital i-a cazut si buricul asa ca maine ne rasfatam cu o baita pe cinste.
Avem insa mici probleme de acomodare si armonizare acasa...Sara e nedezlipita de mine si mi-e dificil sa o alaptez, nu intelege ca trebuie sa si doarma...totul e destul de confuz pt ea acum, ar vrea sa stea non stop langa ea, dar ne intram noi in ritm. Mi-a fost atat de dor de Sara si acum mi-e sufletul tot indoit sa nu cumva sa o raneasca ceva...

Cam atat despre noi acum, mai intru si mai povestim.

Vreau sa va multumesc din suflet pt sustinere , a insemnat enorm. Mesajele voastre mi-au mers direct la suflet!

Cea mai mare certitudine a mea acum e dragostea asta imensa ce mi-a inundat sufletul pt puiul mic si pt Sara. Si pe C parca il iubesc de 1000 de ori mai mult si el spune la fel! Atata implinire a adus sufletelul asta in familia noastra.

Va sarut, somn usor!


Dulcinea, tinem pumnii strans strans! Doamne ajuta!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia38 +


Sa vii cand stii tu, puiule!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

GABI - BINE ATI SOSIT ACASA, FETELOR DRAGI!
AM ADMIRAT-O PE MICUTA ANA SOFIA SI CHIAR MA GANDEAM CA ESTE COPIA SAREI MAI DOLOFANICA.

Primele zile sunt mai dificile, dar va intrati voi in ritm.

DULCINEEA -
CREDINTA SI CURAJ, MAMI!TOTUL VA FI BINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Gabi,



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

GABY...bine ati ajuns acasa,acomodare cat mai rapida si usoara...mie mi-a fost destul de greu cu acomodarea..mi-a fost f dor de SARA,dar parca am si respins-o de multe ori pt bb..ba sa-l lase ca papa,ba ca doarme,ba ca nu pot sa ma joc cu ea ca trebe sa-l tin pe el in barte..tot asa,si acuma e la fel..mi-e si mie frica ca sara simte ca nu mai e pe primul loc si are deja tot felul de iesiti..maraieli..etc,sper sa treaca si sa am mai multa rabdare si timp sa impart pt amnadoi.E o scumpa ANA SOFIA,am vazut-o si noi,asa zic si eu ca seamana leit cu tine,ai apoi cu SARA.sa ne mai povesteti..si asta e f bine ca va iubiti mai mult,sunteti fericiti si impliniti..

DULCINNEA NASTERE USOARA,SA SCAPATI IN PACE SI SA-TI TI BEBELE CAT DE CURAND IN BRATE,SPER CA LA ORA ASTA SA VA FI CUNOSCUT DEJA...

ANI f frumoasa petrecere si pitica f eleganta..

MELI ce repede zboara timpul,chiar asa..imediat vei simti cum misca,vei afla ce este..abia asteptam sa ne spui..

ALEX esti o mamica f sexy,eleganta si frumoasa,se vede ca v-ati distrat de minune..cred ca e tare clubul,n-am fost niciodata,si nici nu cred ca voi ajunge in curand..e chiar asa scump precum se spune?E F FAIN SI TORTUL...m-am tot uitat daca esti tu sau nu..

ALEES a inceput de cateva zile sa si gangureasca,e tot timpul atent dupa vocea mea..si oricine il i-a in brate,sta ce sta..apoi ma cheama,cand il i-au tace..oare sa fie deja vreun semn de mamos?doar e baiat..somn usor sa aveti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Neata pentu fete

Gabitzo, bine ati venit acasa!!! Ma bucur ca v-am vazut si ca am admirat micuta printesa...despre cat ne-am emotionat si Anca si eu...nu mai zic...

Dulineea, poate pana la ora asta deja a venit piticul

Alex, ce mai pot sa zic si eu...super sexy mami, cred ca v-ati distrat pe cinste!!!!

Ani, cum a fost la control?

Meli in poa eram, la Ramada, de Craciun, in Budapesta


VA pup, o zi minunata...si cat mai putin ger:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

buna si de la noi
Gabriela-bine ati revenit acasa
e plin mesajul tau de iubire,o emani toata
sper sa nu sufere mult Sara,cred ca e si f curioasa acum in primele zile dar sigur se obisnuieste
sa va iubiti tot mai mult
se zice ca un copil te uneste mult dar cu 2 -3 cred ca si mai si
si Elenuta zicea ca sint si mai fericiti dupa ce a venit Iulia pe lume,vad ca si tu la fel,acum asteptam sa ne povesteasca cind apar bb 2 si la ele
vad ca tot mai multe gravidute si aspirante,felicitari
Puisorul-La multi ani pt Stefana,sa creasca mare si sa va bucure in fiecare zi!
sanatate sotului tau si numai bine!
f frumoase pozele
Ioana(sara)-sper sa se acomodeze Sara cu Alees
cind mai pui poze noi?
Dulcineea-nastere usoara
Kitzy si Ramonella imi pare rau pt voi,deja ati mai trecut prin asta...din pacate
Alex-super pozele,se vede ca v-ati simtit minunat
Antoni-a mai trecut raul?
Mami-alexia-cum e la servici? te-ai acomodat?
Bex- micuta Carina dulce si frumoasa

despre noi toate bune,piti a avut varicela,eu lucrez part-time si in rest toate bune
o zi buna va doresc



Mami de Giulia 20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

gabrielama bucur tare mult pt voi. sa fiti sanatoase si cuminti
eu din ce in ce mai rau. in ultima saptamana mi s-a infundat a doua oara un canal si ma doare sanul rau de tot. m-am tot muls dar degeaba. am pus-o pe alex la san dar a stat 10 secunde si gata. l-am pus pe sot da cred ca habar nu are sa suga . nu mai rezist psihic.e a treia oara cand mi se intampla. am ajuns asa rau ca am inceput sa zbier la alex. saracuta nu e de vina ca mami e cu nervii la pamant. din pacate e starea la care am nevoie de calmante. am mai fost in situatia asta o data azi mergem la vaccin si o sa vorbesc cu medicul sa vedem ce zice.
acum am tot uitat sa va zic ca am muuuuuuuulte carticele de bucate scanate.sunt in limba engleza dar am ceva si in romana daca tin bine minte. daca doriti va rog sa-mi trimiteti mail pe bojuc_alina@yahoo.com. cand am timp va rezolv.

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina, mami de Alexandra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

V-o prezint pe Ana Sofia:


http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77

V-o prezint pe Ana Sofia:


http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)







Gabi, welcome home!!! Sofia e o dulceata, are o fatzuca de iti vine s-o papi... ai doua fete superbe, sa fiti sanatosi cu totii si sa puteti face fata de acum incolo oricaror dificultati inerente atunci cand dragostea, viata si atentia trebuie impartite in doua...

Dulcineea??? nimic inca??? tinem pumnii!!!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 17+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput