Gravidutze si mamici de Cluj- 150

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

LA MULTI ANISORI STEFANA...SA CRESTI MARE,SANATOASA SI SA ADUCI PARINTILOR TAI NUMAI BUCURII

CHIAR CA E FRUMOASA SOFIA,AM VAZUT SI EU POZELE,SEAMANA F MULTI CU SARA SI GABY.
SA VA TRAIASCA...PARCA IL VAD PE ALEES,SI EL E BRUNET SI CU URECHIUTA ASA TOCITA..CRED CA CAM TOTI AU ASA.

ANDREEA FELICITARI..DOAMNE DA SA FIE INTR-UN CEAS BUN

IOANA13 puneti-va pe treaba...sigur v-a veni ea..si al meu sot e pe la distractii mai nou..ba un scki,ba un ceai seara,ba incolo,ba incoace..mor incet.iar ma enerveaza.

CEIUT i-am mai dat de colici,sa-l linsiteasca seara,si ma obsevar ca-l bea bine.acum aspre surprinderea mea a dormit f bine dupa masa,ma mir..si imi pusca sanii,abia astept sa se trezeasca sa pape..

MERSI FETELOR DE SFATURI IN LEGATURA CU VAVCINUL,CAM ASTA AM AUIZT SI EU CA DACA MA VACCINEZ II DAU SI LUI NATICORPI...DAR DACA TRECE INCET VIRUSUL NU CRED CA M-AS MAI VACCINA,mai ales ca nu iesim noi asa in locuri publice..

ALEES de cateva zile imi zambeste..e mortal..se chinuie cu nasucul sa si-l ridice sa zambeasca....ca nu stie inca.SARA l-ar papa tot..si eu la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andree27

Hellooo gagici!!!

Andreea , de Eric (31 Mai 2008) si 3+

Evolutia lui Eric




heheeeeeeeeee...felicitari!!!! deci e asa cum credeam... sarcina usoara!


*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 17+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana13

Adriana, parca Alexia era indragostita de Mircea Badea! A trecut la Maruta! Bine ca nu e f stabila de la virsta asta!
Nu pot pune si eu burtica aia rosie, ca nu e cazul. M-am si gindit ca mai incercam o luna si gata, fac si eu o virsta si am zis ca daca pina la 35 nu ramin gravida, inchid capitolu! Daca nu am facut copii de tinara, ca altii sa ramin numai cu unul! Imi va aduce el fetite


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)




heiii...cine zice ca la 35 inchei capitolul??? eu am cateva prietene care au facut copii dupa 35...si sunt tot mai multe femei in ziua de azi care fac dupa 35...deci...daca chiar iti doresti...merita sa incerci!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 17+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adab spune:

Buna dimineatza mamici si o duminica frumoasa alaturi de cei dragi !!!

SI eu am avut o pauza de net si abia acum am reusit sa intru la voi asa ca scuze ca nu au ajuns felicitarile la timp.

GABY felicitari mamico pt. a doua minune Ana Sofia. SA fiti sanatoase si numai de clipe fericite sa aveti parte! Ati sosit deja acasa la familia iubita?

ALEX ...LA MULTI ANI mamico si Doamne da sa vina si bebe2 asa cum va doriti! Sper ca v-ati distrat bine in BAmboo. Si noi am reinceput cu cluburile inca de anu trecut de cand mai sta Sara in weekend cu bunicii. E drept ca refacerea de a doua zi e mai grea de pe la varsta asta dar nici nu exageram cu cluburile. Mai alternam cu un bowling, un film, mai nou minigolf...

STEFANA LA MULTI ANI cretzulina mica, sa cresti mare si sanatoasa! Felicitari mami si tati pt. minunea de 2 anisori si recuperare rapida taticului!



Ramo si Ralu imi pare nespus de rau . Stiu ca va doriti atat de mult bebe2. Important e sa nu renuntzati. Niste analize mai complexe poate vor elucida cauza.

Despre noi sa va mai scriu cate putin. Vorbim asa de multe... De pe o zi pe alta parca isi imbogatzeste vocabularul tot mai mult. Suntem tare fericiti si impliniti cu micutza noastra. Eu de o sapt. am o angina care s-a ameliorat dupa 3 zile dar aseara parca s-a reactivat. E drept ca am oprit medicatia si asta a fost cauza. E bine ca Sara nu s-a imbolnavit, merge la gradi si e tot mai activa si acolo. In luna asta a fost cam singura fetitza in grupa inconjurata de vreo 6 baietzei. Le da pupici si ii imbratziseaza de numa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Unde ati vazut pozele cu Ana Sofia ?
Noi tot 2 in 1

40+ Andrei Sorin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Buna dimineata

Oare a lasat-o acasa pe GAbi? A prins week-endu... proasta politica asta ca daca prinzi a 2-3-a zi vineri stai pina luni! Nu se cheltuieste mai mult asa? Nu sint oricum dr de garda care sa semneze fisa de iesire
Off, sper ca sint acasa!

Baietii au plecat la mall de dimineata, eu am ramas acasa sa fac mincare, am vazut Grey

Ma bucur ca ma incurajati cu cei 35 de ani... ma gindeam sa nu fiu prea babeta pe cind va merge la scoala, sa spuna colegii ca merge cu bunica! De exemplu: striga intr-o zi Patrick dupa o tanti pe strada "Buni, buni" eu: "Nu e buni a noastra, e alta buni", iar tanti respectiva: "Nu sunt buni, am o fetita de 15 ani"

Aseara i-am spus ca daca mai arunca jucarii, ii dau cu lingura(o lingura de plastic cu care se juca) nana la fundic, la care Patrick "Mami, asta e de amestecat in piine!" (am facut descoperit o reteta de super piine buna si ff usor de facut)

Reteta de piine: http://ro.petitchef.com/retete/piine-rapida-si-fara-framintare-fid-260231


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

La multi ani, Stefana! SA cresti mare si desteapta, cretulina noastra!
Sper ca ati avut o petrecere reusita!

andreea, cum esti? eu sunt...ca o lebada..:):) sper totusi maine sa imi revin. am fost dim. la clinica, unde era o drica tanara care s-a tot uitat prin cartulii..am asigurat-o eu ca se da augmentin in sarcina..:)deci am facut reteta impreuna.
fol. bioparox deocamdata, e ingrozitor de rau la gust..dar ce sa fac..sper sa isi faca treaba si maine sa am si eu oleaca de glas.mi-a dat si algocalmin, nu stiu pt ce, am mai intrebat si farmacista, am citit bine si prospectul si cum febra nu am, am decis sa nu il iau.
cica..faceti inhalatii..eu : cu ce? ea: cu inhalant...m-a lamurit..

Paula 15+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

La multi ani, Stefana! SA cresti mare si desteapta, cretulina noastra!
Sper ca ati avut o petrecere reusita!

andreea, cum esti? eu sunt...ca o lebada..:):) sper totusi maine sa imi revin. am fost dim. la clinica, unde era o drica tanara care s-a tot uitat prin cartulii..am asigurat-o eu ca se da augmentin in sarcina..:)deci am facut reteta impreuna.
fol. bioparox deocamdata, e ingrozitor de rau la gust..dar ce sa fac..sper sa isi faca treaba si maine sa am si eu oleaca de glas.mi-a dat si algocalmin, nu stiu pt ce, am mai intrebat si farmacista, am citit bine si prospectul si cum febra nu am, am decis sa nu il iau.
cica..faceti inhalatii..eu : cu ce? ea: cu inhalant...m-a lamurit..

Paula 15+ si Stefan (30 oct. 2007)



Paula, sunt mai bine..tusesc inca dar iau Stodal...alte simptome n-am...ma bucur macar ca Eric n-a luat nimic de la mine...azi am avut iar o durere groaznica de cap, am bagat un Paracetamol si mi-am mai revenit...

eu Algocalmin ma feresc sa iau, stiu ca nu e deloc indicat...nu luam nici cand nu eram gravi...aucm nici atat...

Ioana, tu arati ca o pustoaica...ce te tot plangi?cum sa zica copiii ca arati ca bunica cand tu esti tinerica mai???

va poop!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 17+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenuta23

WAWWWWW CE FETITA SUPERBA ARE GABYYYYY , foarte frumoasa Ana Sofia si ce par mare are

alex distractie faina

ioana p ce scump ii P



www.versu.ro/elenuta23-1405.html" target="_blank"> doar un clik pt un vot


Elena , mamica lui Dragos Stefan (9mai2007) si Iulia Anamaria (16 sept2009)




si eu vreau poze cu Sofia...unde se pot vedea???

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 17+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

e foarte frig afara...am fost toti 3 pe jos pana in parcul mare, se da lumea cu patine la greu pe lacul inghetat bocna, cred ca asa frig nu a mai fost anu asta.

pozele sunt intr-un link pe adresa de mess a lui CO, eu zic sa mai aveti putintica rabdare pana vine Gaby sa le vedeti, Gabita maine ajunge acasa , pot sa va spun ca Ana Sofia este absolut superba, iar numele Sofia i se potriveste de minune.

Ioana, pe langa faptul ca Sory nu mai vrea bb2 , m-am gandit si eu la varsta, eu am aproape 36 si cred sincer ca sunt prea babeta sa ma mai apuc acu de bebelit.



Mergi la inceput