Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(44)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Salut toate mamicile si gemenutii!

Jocurban am avut carut de gemeni cu 3 roti si am fost foarte multumita de el (asta e: http://www.marco4bb.com/index.php?id=131&article=1515). Nici vorba sa se lase intr-o parte sau sa-l urci pe trotuar cu rotile din spate. In plus are roti mari, din camera, pe care le-am vulcanizat periodic si se manevreaza extrem de usor. Intr-adevar amortiza bine denivelarile. Greutatea care este de vreo 20 kg nu am simtit-o decat la pliat, cand plecam cu masina. In rest nu, pt ca l-am tinut in uscatoria blocului si il scoteam impingandu-l. Ce pot sa-ti spun e ca nu se impinge mai greu decat un carut pt un copil, are bara de protectie si 3 pozitii ale spatarului. Nu se spala f usor (l-am spalat numai cu carpa) dar nu m-a deranjat foarte tare. In plus nu e f scump. Eu am dat 250 E, l-am comandat din Germania. Acum se gaseste si la noi. Nu am incercat alte carucioare pt gemeni dar nici nu am simtit nevoia sa incerc. Singura problema am avut-o cu spatiul pe care il ocupa in portbagaj.
Sarcina usoara in continuare si la termen.

Denisa iti pot da cateva date statistice referitor la greutatea pe care o iau in sarcina mamicile de tripleti si termenul mediu la care se nasc tripletii. Datele sunt dintr-o carte despre sarcinile cu multipli:
- greutate medie in sarcina pentru femeile care au inceput sarcina cu un indice de masa corporala mediu (intre 18.5 si 24.9) este 22.5 pana la 27 kg.
- varsta gestationala medie la care se nasc tripletii este sapt 32.2.
Iti doresc sarcina usoara in continuare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Fetelor, ati vazut subiectul asta http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149721 ?

E vorba de first_carmen, mamica de gemenasi din clubul nostru!
Sa ne rugam pt ea, sa ii dea Dumnezeu sanatate, sa nu lase 2 copilasi fara mama



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Salutare tuturor mamicilor si burticilor!

Nu am mai intrat demult (de fapt cred ca nu mi s-a intamplat niciodata sa nu intru pe DC atata amar de vreme,de cand l-am descoperit)si vad ca au aparut viitoare mamici noi- le urez bun venit si sarcina usoara si la termen - bebelusii cresc, timpul e limitat.
Vreau sa urez si eu LA MULTI ANI! tuturor voiniceilor care au crescut, am vazut ceva poze din urma, nu am apucat insa sa recuperez tot.
Bebelusele mele cresc rapid, peste o saptamana implinim si noi 6 luni! Am avut un episod cam neplacut in ianuarie, o raceala care ne-a dat de furca putin, dar in rest nu ma pot plange, sunt bine, papa bine (diversificat), dorm in continuare toata noaptea (asta e o binecuvantare pentru mine, in caz contrar sunt zombi ziua), se joaca din ce in ce mai mult. Am fost si noi la Baby Expo si ne-am intalnit acolo cu Mimika si baieteii ei, sper sa mai reusesc sa intru mai des pe aici, ca mi-e dor, dar incerc sa ma descurc si cu fetele si cu gospodaria si e destul de greu. Dar nu imposibil !
Mai greu este cu iesitul afara cand e zapada, mi-e imposibil sa le scot si asteptam vreme mai buna sa ne putem plimba zilnic.
Chiar voiam sa le intreb pe mamici cum procedeaza cand e vreme rea, scot bebeii la aer (fie si cateva min.) sau nu? E greu cu iesitul afara daca nu ai nici un ajutor; sper ca de acum inainte sa le scot mai des.
Laura25, am auzit de ieri de nenorocirea asta, ma rog la Dumnezeu sa-si revina Carmen si sa-si poata creste copiii.
Stiu ce inseamna munca peste masura la servici, extenuarea. Doamne ajuta sa-si revina!!



Karina mami de Sofia Andreea si Eva Maria


bucati de fericire



Branica & Capsunica


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:


Capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa747 spune:

Multumesc frumos fetelor!

In special andrada.p!

va pup si aveti grija de voi,
Denisa

Mergi la inceput