Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *139*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Pagina mea din GG cu aspect de sarbatoare va place?




Kea, daca se ridica, inseamna ca e pregatit. Despre vorbit... eu trancan... ea trancane... spunem "mama" (dar mai mult la suparare), "ta-ta-ta" (mai mult la joaca),"papa" nu a mai zis de mult, "tete" (asta si l-a inventat singura) si "toto" (asta nu-l zice foarte clar, dar FOARTE cu directie... cand vede catzelu', mai rau e ca a inceput sa zica Toto si la pozele cu caini, nu doar lui Toto ). Deci, cu limbajul suntm pregatiti... vreo 5kile ne-ar mai trebui sa fim in skema.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ayla, am retinut...si conformat De cate ori deschid pagina ma trec niste sentimente si inevitabil plang, de aceea trec mai rar pe la cap. Alma. DAr asta nu inseamna ca nu ma gandesc la ce ar fi fost daca...

Keuta poate despre asta o fi vorba copii citesc

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Kea eu cred ca poti sa-l lasi sa stea atat cat vrea el,mai ales ca e alegerea lui sa stea in picioare ! Eu intrebarea asta nu mi-am pus-o pana acum..fiica-mea de cand se trezeste si pana adoarme e ori in picioare,agatata de diverse lucruri ori de-a busilea!

Si apropo de vorbitul bebeiilor in libretul sanitar al fetei mele e scris Informativ ca un bebe la 9 luni trebuie sa "bebeluseasca"(adica sa lalaie)si la un an sa spuna grupuri de 2 vocale cu sau fara semnificatie!Nimic de cuvinte!
Toate la timpul lor!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Foarte dragalasa Ana la baita!!! Felicitari pentru mersul de-a busilea!De acum incepe distractia!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

Cam tarziu intru si eu ... dar "m-am luat" cu un desen animat, chiar am dat in mintea copiilor .
Amu` 2 sapt.a inceput epurasul meu sa zica "mama, mama", "baba, baba"... m-a zapacit vre-o 3 zile apoi si-a inghitit limba si nu mai zice nik , tot repet eu cuvinte usoare dar el nik... imi vine sa mor, vb. la pereti... ce trebuie sa fac ?
Am fost cu masina la service , ma costa 4 mil.dar mie frica sa o las acolo 2 zile, cred ca am sa=i pun sigilu pe capota , o sa par nebuna ?


Ramona - mama de bb Stefan - 8 si 3 sapt.

http://community.webshots.com/album/571784515YijojX?start=72



A mea e la 7 luni a inceut sa zica mam-mama, a tinut-o o perioada scurta si si-a amintit iar de mam-mama acum cateva zile si o tine intr-una asa, mai ales daca e "suparata".
Nu cred ca trebuie sa faci nimic..isi aduce el aminte mai incolo, acum robabil are alte preocupari mai interesante!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola "tuchicas"
(scuze, Ilinca, pentru parafrazare!)

Nu mai am timp DELOC sa fac ceva, orice, in afara de a sta cu Ian; asa ca, seara de seara, va citesc constiincioasa dar cam pe fuga si, evident, cind sa raspund, nu mai stiu cui si ce.

Oricum, sa stiti ca am vazut TOATE pozele si filmuletzele cu gioceii nostri extraordinari.
Imi pare rau pentru tufetele care au p`robleme cu sotzii si sper sa fie pasagere iar tufetele...rabdatoare ca, roata se va schimba odata si odata!

Si acum, am o mare nelamurire: stiu ca s-a discutat si rasdiscutat subiectul rasfatzului dar nu pot altfel sa-mi explic de ce e Ian asa dependent de prezenta mea; nu pot sa dispar deloc din raza lui vizuala ca-i jale. Daca nu-i fac ceva pe plac, de cele mai multe ori in gluma sau in joaca, se enerveaza, inchide ochii, stringe pumnishorii si tzipa (sper sa nu citeasca Ilinca si sa se razgindeasca in privinta "incuscrelii" )

toata gasca



Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

kea, sigur e pregatit, iar cand oboseste fii tu fara grija ca-i baiat destept si se aseaza singur pe unde apuca.




din 10 martie 2009, mami fericita de

GHIOCICA CU GHIOCEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Nu mai stiu cine era "interesat" dar Ian e inca are 0 dintzishori dar cred ca nu pentru mult timp pentru ca mi se pare ca recunosc "semnele" din povestile voastre. Astept sa trecem cu bine peste asta.



Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Millie si eu i-am luat olitza lui Ian si o folosim pe post de fotoliu cind cintam la pian

Cativ nu mai pune totul la suflet; e drept, e urit ce ti-a spus dar eu consider ca nu ti-a spus-o "pe bune", adica el nu crede "de-adevaratele" cuvintele alea. Ar fi bine, poate, sa gasiti un ragaz sa va comunicati frustrarile si supararile.



Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Va rog sa mai dati o data link-ul de unde pot comanda cartea despre care tot vorbiti. Multu'



Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput