Fulgusori de nov-dec 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby


Deci sa-nteleg ca o data la 2 zile se deschide un capitol nou? sau poate exista un alt rationament..

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

capitolele se fac cand sa ajunge pe la 20 pagini si depinde de cat de multe sunte si cat postam , dar se pare ca acesta este ritmul momentan (inainte eram mai guralive ).


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Ramona de Maya Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

ralu, capitol nou se face cand se ajunge la pagina 20

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

rgagapie, ai fost mai rapida cu cateva secunde

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby


Deci sa-nteleg ca o data la 2 zile se deschide un capitol nou? sau poate exista un alt rationament..
Matei e un piculet marait, in 15 min ii facem baitza si apoi cu putin noroc somn de voie... ca eu pic de oboseala deja.
Doamne ajuta sa avem cu "toa(n)tele" o noapte linistita!!
Cred ca ma duc sa beau o gura de bere din paharul lui Sebi

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Capitol nou se deschide cand se ajunge la pagina 20 .
O noapte linistita!

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:


Deci sa-nteleg ca o data la 2 zile se deschide un capitol nou? sau poate exista un alt rationament..
Matei e un piculet marait, in 15 min ii facem baitza si apoi cu putin noroc somn de voie... ca eu pic de oboseala deja.
Doamne ajuta sa avem cu "toa(n)tele" o noapte linistita!!
Cred ca ma duc sa beau o gura de bere din paharul lui Sebi

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

rgagapie, ai fost mai rapida cu cateva secunde

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

mi se mai intampla, dar toate 3 am fost destul de rapide .

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Ramona de Maya Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:


Sorryyyy, nu stiu cum am reusit sa postez de 2 ori..multumesc pt iluminare!

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_seby


Sorryyyy, nu stiu cum am reusit sa postez de 2 ori..multumesc pt iluminare!

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Din cauza ca merga DC prost si dureaza mult, ai apasat de 2 ori butonul trimitere. Nu iti fa probleme nu esti prima si stai linistita nici ultima .

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Ramona de Maya Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buna seara fetelor,
noi suntem in general bine. azi am avut curajul sa plec si eu in oras 3 ore, ca-mi amortise fundul de atata stat in pat. asa ca am reusit sa mulg 60 ml de lapte si i-am lasat lui tati sa-i dea lui fiica-mea care suge cam la 2 ore.
la nici 15 minute dupa ce am iesit pe usa a inceput sa urle si a tinut-o tot asa (cu mici pauze), pana m-am intors. i-a facut capul calendar lui taica-su... cu tot laptele lasat cu tot. i l-a dat din biberon, la inceput nu stia ce sa faca cu biberonul in gura insa s-a prins dupa aia, dar degeaba, ca tragea din biberon si urla... tot mai buna tzatza lui mama...
oricum n-am de gand sa lipsesc prea des, sa nu se invete cu biberonul, insa uneori chiar tre sa mai ies si eu sa rezolv una-alta.
nici la baie n-a stat cuminte, m-a pedepsit c-am lasat-o cu tati...
acuma doarme.

si acum sa mai vorbesc si cu voi, nu numai singura.

ionela - facem botezul la Hanul Dacilor sambata asta cand vor fi intre -13 si -21 grade. mi-e asa de ciuda ca am avut ghinion de asa temperaturi, ca ma gandesc serios sa aman macar slujba la biserica, pt. ca nu stiu daca mai pot amana la restaurant. al meu zice ca-s nebuna ca vreau sa fac petrecerea inaintea botezului la biserica insa as face orice sa nu raceasca cumva copilul. de la biserica (de langa Palat) m-au asigurat ca-i cald, dar tot am indoieli... oi vedea eu ce fac.
m-am uitat pe pozele de la botezul vostru si mi-au placut. n-am avut timp inca de lasat comentarii, sper sa reusesc.

shtephy - am admirat si comorile tale, ce dulci sunt ei impreuna.
medicamentul l-am primit din Cipru, insa nu cred ca e ce avem nevoie, e pt. uz pe piele...

Pirelia - LA MULTI ANI

dymomo - multa sanatate lui Danutz.




Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

buna fetele
multumesc mult pt urari si pt bun venit.
am vazut aproape la toate fetele pozele si aveti niste puiuti tare scumpi si frumosi.sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii si sa fie sanatosi


SUNT O MAMICA FERICITA SI IMPLINITA!!!

Asa creste Andrei
Asa creste Elisabeth
Poze cu surpriza din burtica

Un copil este o Binecuvantare de la Dumnezeu!!!
Nu da cu piciorul la sansa de a fi mama!!!
Avortul este o CRIMA!!!

Mergi la inceput