Daca el nu e Casatorit , Eu ma mai numesc Amanta?

Daca el nu e Casatorit , Eu ma mai numesc Amanta? | Autor: AryAdna1-9

Link direct la acest mesaj

Suntem 4 persoane implicate.
Noi 2 stim , partenerii nostrii nu .

El are o relatie de aproape 2 ani aproape . Au alta varsta fata de mine si partenerul meu .
28-31.

Eu am 22 de ani si un partener de varsta mea.

Eu cu El - suntem fosti iubiti . Am avut o relatie de scurta durata ,acum 1 an si jumatate .Nu s-a incheiat din cauza noastra , ci din cauza distantei . Era vorba de 2 tari diferite , deci imposibil . Eu i-am cerut 1 an la distanta , dupa care ma voi reintoarce , dar in final nu am rezistat nici unul si la scurt timp dupa plecare ne-am despartit.
Nu am pastrat legatura . Anul trecut insa , pe la inceputul anului i-am trimis un mail . Vroiam sa stiu ce mai face . El mi-a spus de relatia lui si m-am bucurat si eu aveam atunci pe cineva si cam atat.
Eu insa , anul acesta m-am reintors in tara si de curand ne-am reintalnit.
El ...are probleme in relatie . Sunt in prag de despartire .
Ne-am intalnit din cauza ca , el avea drum pe la mine prin oras. El a vrut sa ajungem in pat , dar avand o relatie si eu si el , am refuzat. A mai trecut dupa 3 saptamani prin oras la mine , tot cu serviciul . In momentul acela m-a prins si pe mine intr-un punct mort al relatiei , avusesem si eu certuri si departiri temporare , asa ca am ajuns in pat !
Ce pot sa zic : A fost frumos , extraordinar ! Nu mi s-a intamplat sa revin la vreun fost iubit niciodata.

Ce vreau eu la de el ?! Nimic !
Nu vreau sa-i distrug relatia , nu vreau sa-mi distrug nici eu relatia .
Imi povesteste tot despre relatia dintre ei 2 , eu il sfatuiesc . Incerc sa-l fac sa o redescopere pe ea . Desii nu multe " amante " fac asta si desi sunt o pustoaica pe langa el , eu ma gandesc si la iubita lui .
Eu nu vreau sa devin iubita lui daca cumva va fi singur intr-o zi , pt ca nu stiu de ce , dar nu ma atrage decat sexual .
Daca vom continua relatia sexuala si de prietenie , nu stiu . Locuim oricum in alte orase . Ne sunam zilnic , vorbim ca 2 confidenti si atat .
Cum sa fac sa fie bine pt toata lumea ?
Mi-a marturisit ca incepe sa o compare pe ea cu mine , ca ea s-a ingrasat ca nu se mai ingrijeste si mi-a spus ca de cand ne-am revazut se gandeste mult la mine .
Sincer , pt mine nu-i la fel . Eu iau totul mult mai lejer..


Stiu ca o sa-mi iau multe rosii in cap de la voi , dar asta e ...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

eu cred ca in relatia ta cu partenerul actual ceva scartaie rau de tot, de aceea continui sa vorbesti la telefon cu celalat si te simti atrasa sexual de el.

hotareste-te pe cine vrei. Nu e corect pt partenerii vostri ce faceti voi doi, adica tu si ex'ul care ti-a devenit amant. Plus, ii sta tare nasol sa isi barfeasca prietena tie. La fel ar vorbi si despre tine cu 'o alta' dupa o vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

1. Cred ca ce faceti voi se cheama tot .... a insela..
2. Nu stiu daca tie ti se pare ok incercarile lui de a te duce in pat....pentru ca asta imi sugereaza mesajul tau...un el care tot isi face de lucru prin zona si propune...si insista pana capata.
3. Diferenta de varsta e mare, intr-adevar sunt relatii si relatii cu diferente de varsta mai mari sau mai mici dar 10 ani sunt ceva la care trebuie ca tu sa te gandesti.
4. Cand o sa fii si tu de 28 si o sa te ingrasi ...nu crezi ca poate istoria o sa se repete???

Sfat... n-a rezistat fara sex, imi place sexul cu tine, e barbat deci ii place sa fie consolat...a zis nu pot fara... te-a lasat acum cand primeste ...sta prin aproopiere...concluzia... indiferent daca merge sau nu relatia ta eu zic ca te complici degeaba. Daca avea ceva mai mult acolo intre cap si ... ma rog tu decizi la urma urmelor.
O vizta frumoasa sa ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Tehnic nu te numesti amanta, dar nu vad in ce masura conteaza ce denumire ti se potriveste in 'nomenclator'. Amandoi va inselati partenerii cat se poate de 'tehnic'.
Tu incerci se te pacalesti cu iluzia ca faci totul spre 'binele' ei, ca il ajuti s-o 'redescopere' iar el urmeaza modelul majoritatii barbatilor cu amante - care le spun acestora la drum de seara in asternut cat de tare s-a ingrasat nevasta si cat de neatragatoare e.
Daca vrei sa faci lucrurie cum trebuie, asuma-ti statutul si problemele, nu te mai amagi ca il ajuti sau o ajuti si nu-l mai lasa sa-ti vorbeasca despre cat de nashpa e 'nevasta'. Daca e atat de nashpa, sa vorbeasca cu ea si sa se lamureasca (ori ca ca, ori ca ca) ca sunt amandoi majori si vaccinati. Daca nu e atat de nashpa dar tot cu tine se culca mai cu foc, atunci macar sa-si cante amarul pe la alte mese.


Trouve avant de chercher

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Asa zisa ta relatie este pierdere de vreme.
Sper sa nu iti faci prea multe vise in legatura cu don juanul...

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Mie nu imi place sa generalizez , dar e uimitor cum toate partenerele indiferent ca sunt sotii au doar iubite se transforma in momentul in care El o cucereste pe alta.
Atunci El saracu' e victima care sta in casa cu o femeie care e grasa/neingrijita/isterica , ei nu se mai iubesc , ea il chinuie , cine stie , poate e si insarcinata doar ca sa il tina langa ea si alte tampenii.
Am impresia ca sunt cateva replici codificate in ADN-ul barbatilor de care multi dintre ei nu pot sa scape.
Una este " o aventura face bine relatiei pt. ca te ajuta sa realizezi ce ai " , alta e faza asta elaborata cu partenera care dintr-o data e un tiran gras si neepilat de care insa dintr-un motiv doar de El stiut nu se desparte.

Acum sa gandim logic : un barbat care e indragostit de o femeie dar are o relatie cu alta pe care o critica la greu si pe care chipurile nu o iubeste , un astfel de barbat se desparte . Stim cu totii ca la capitolul detasare , barbatii ruleaza. Asa ca , daca o relatie nu il multumeste pe acest om se poate desparti.
dar cred ca e mai bine asa , sa aiba parte de sex demential cu o pustoaica si acasa partenera sa-i faca mancare , sa-i calce hainele , sa aiba grija de el si sa-i mai faca si poftele sexuale.




***Fur is for petting**
http://www.xfactor.ro/#tp (produse eco)
http://www.adoptiicaini.ro/adoptii-virtuale/
http://www.adoptiipisici.ro/adoptii-virtuale/

http://freecycletm.ecosapiens.ro/

http://accesoriisihaine.blogspot.com/

http://www.4animals.ro/ajuta.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

nu prea stii ce vrei, nu esti bine in relatia ta dar te agati de ea fiindca nu-ti place sa fii singura...mai bine ai analiza concret ce vrei, cum te simti, daca relatia ta are un viitor(acela la care vizezi clar nu sperante desarte ca o sa fie mai bine candva).
Rosii in cap? de ce? Nu avem dreptul sa aruncam cu ele:-)
Incearca sa te gandesti in perspectiva si sa faci in asa fel incat sa nu-ti cladesti fericirea pe nefericirea partenerilor.

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

putere...pentru cine crede ca nu mai poate!
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

ca sa raspund strict la intrebarea din titlu:

da , dupa parerea mea te numesti amanta

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

mie nu mi se pare motiv de stres din partea ta. ai doar 22 de ani, so poti experimenta.
vei stii pe viitor ce sa alegi pt tine si cam cum sunt barbatii si ce vrajeli le baga amantelor.
pt ca tu ai scris aici, eu ma voi gandi doar din perspectiva ta. si eu cred ca o relatie din asta iti face f bine. te invata cam cum e realitatea si cand vei fi nevasta la casa ta, vei stii cum e treaba cu amantele.
pari destul de detasata si asta e f bine.
mi se pare f firesc sa experimentezi din punct de vedere sexual.
imp e sa nu ti pierzi capul.


eu una cred ca nu e cazul sa te stresezi cu prea multe procese de constiinta pt ea, el sau amicul tau.
experimenteaza, invata ce e de invatat, bucura-te de sexul bun si ...mergi mai departe!




_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Adriana, nu am inteles dilema ta: vrei sa stii in categorie te incadrezi sau ce sa faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Da te numesti amanta.

Citat:
Imi povesteste tot despre relatia dintre ei 2 , eu il sfatuiesc . Incerc sa-l fac sa o redescopere pe ea . Desii nu multe " amante " fac asta si desi sunt o pustoaica pe langa el , eu ma gandesc si la iubita lui .

Doamne cat de binevoitoare snt amantele in general -ele nu vor decat binele sotiei inselate .
Cred ca o sa fii linistita la 30 ani cand vei fi maritata ca cineva vegheaza binele casniciei tale , eventual o amanta de 22 de ani mai slabuta si mai frageda.



Mergi la inceput