Daca el nu e Casatorit , Eu ma mai numesc Amanta?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Ce-mi plac povestile astea in care ea, partenera oficiala, se umple SUBIT de bube si defecte din momentul in care apara prospatura!

Mai, fato, tu chiar crezi ca tu esti atat de prea minunata si ea atat de...grasa/fumatoare/cicalitoare/mai "baba" ca tine (nah! c-ai spus ca avand 28 de ani greu isi mai gaseste partener, de parca la 28 de ani este gata! imbalsamata! )??? Asculta la mine, si ea este femeie normala, si tu esti femeie normala! Eu una nici nu cred ca arata mai naspa decat tine, altfel de ce sa fi stat cu ea totusi?

Pur si simplu, daca iti spunea ca prietena lui este mai frumoasa/mai draguta/mai educata (vezi pe unde pui linia de despartire ) sigur nu pasea in patul tau! Asa ca, el a avut un scop, ti-a trimis mesajele necesare obtinerii scopului si, pentru ca i-a placut, mai vrea!

Deci, da, conform definitiei esti amanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

M-ai dat pe spate cu mentalitatea ta. Si falsa morala. Si consideratia pe care o ai fata de cealalta si sfaturile pe care le dai lui.... acum inteleg multe.

Mare ti-e gradina, Doamne!!!!!!!!!!!!!!

Tu nu o sa-ti inseli sotul..... Vrei sa il ajuti sa isi repare relatia cu fata aia cu care e???????????????? Cum, facand sex cu iubitul ei? S-a intors lumea cu fundul in sus, pe bune. Esti reala?

Hai sa-ti zic o chestie. Nu stiu daca te numesti amanta, dar stiu sigur ce esti. Da' nu-mi permit sa-ti spun pentru ca as fi total banata pe forum.....

Te-ai riscat tare venind pe un forum plin de neveste cu copii si cu probleme in casnicie.

Off topic: fetelor, mare grija la soti, ca ia uite cum fac astia prin alte paturi...... Vaaaaaaaaaai, nici nu vreau s ama gandesc ca intimitatile mele sunt discutate cu una ca asta......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AryAdna1-9 spune:

Marius , pe care iubitel sa-l anunt , ca n-am inteles ideea ...

Sa fiu sincera : Pe mine una nu ma afecteaza absolul deloc viata pe care o duc in momentul asta .
Poate am un asa grad de egoism in mine , incat traiesc doar pt mine , dar sincer nu stiu cum reusesc sa nu ma implic deloc in relatia extra .. decat sexual .
Pe iubitul meu il vreau si fac eforturi ca sa mentin relatia inchegata . Sper sa nu obosesc la un moment dat , ca el e prea copilaros...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui AryAdna1-9



Ce nu intelegeti voi , este ca : Noi nu traim din minciuni


Pai si partenerilor le-ati spus? Nu? Atunci traiti in minciuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui AryAdna1-9
Ea probabil la 28 de ani cat are face eforturi exagerate sa ramana cu el , fiind totusi la o varsta la care nu.ti permiti sa mai tragi de timp...



Ah, ce dragut!

Si eu care incercam sa te fac sa intelegi ce urat e sa barfesti la asternut partenera inselata...I'm hopeless

In rest, eu zic sa te grabesti. Nu mai ai decat vreo 5 anisori pana expiri si intri la reduceri.


Trouve avant de chercher

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Ale tineretii valuri!
Pe un forum despre copii,unde sunt femei care doresc liniste sufleteasca pentru a-si creste cat mai armonios puii ti-ai gasit sa faci cont si sa pui astfel de intrebari?Am avut candva si noi astfel de framantari insa acum au devenit puerile,oricate discutii metafizice am avut ele palesc cand copilul face 39 grade.
Parerea mea sincera:atata timp cat nu sunt implicati copii puteti face cate permutari doriti,sunteti tineri si trebuiesc traite toate experientele.Tu singura vei gasi solutia,daca ti s-ar fi parut normala situatia nu scriai aici.
Bucura-te de anii astia irepetabili!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Hai fetelor, nu fiti asa dure cu domnisoara! Voi la 22 de ani nu traiati cu impresia ca toate cele trecute de 25-27 deja sunt batrane? Nu ati trait o perioada de 'din floare in floare'? Daca nu traieste experientele astea la 22 de ani, cand o sa o faca? La 40-50? Zau asa!
Zic si eu ca Marius, ai grija sa pui prezervativ, in rest ... drum in viatza!



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AryAdna1-9 spune:

cristoiu am spus ca nu ne mintim intre noi ( adik eu si el ) , nu ma refeream la partenerii nostrii .

Oricum si despre ei avem amandoi banuielile noastre .
La fel cum si partenerii au probabil banuielile lor .



Ups , n-am stiut ca pic intre neveste aici :)) Dar asteptam oricum rosiile in cap :)) Le primesc cu placere .


Nu are nici o legatura ce fac eu cu el , cu relatia lor . Nu eu le-am distrus relatia . Eu am aparut cand aveam deja probleme . Nu am zis ca s-a facut urata dupa ce am aparut eu . Dar e regula nevestelor majoritatii ca sunt si exceptii si nu va suparati p mine , dar majoritatea iau proportii dupa casatorie si dupa ce se vad cu sacii in caruta.
Despre aspectul ei mi.a povestit dupa ce s-a intamplat ce s-a intamplat intre noi , nu inainte ca sa ma abureasca . Sunt chestii grele pt el sa le spuna . Aveau si ei planuri , dar nu si le mai doreste cu persoana care a devenit ea . Acum asteapta schimbari din partea ei .
Si nu suntem amanti de o viata intreaga : S-a intamplat sa ajungem in pat o singura data si ne-am vazut de 2 ori doar .

Repet : NU il vreau pt mine si nu e scopul meu sa se desparta de EA !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AryAdna1-9 spune:

Laura25 , nu vroiam sa spun ca e chiar batrana la 28 de ani , dar isi doreste mai mult decat mine sa formeze o familie si nu ii mai permite timpul sa faca experimente.

Eu vad varsta ideala 25 de ani pt casatorie . Dar na ...asta e doar ceea ce cred eu , nu trebuie sa fie asa pt toata lumea .
NU am zis ca e urata . Nici nu stiu cum arata ! Si sincer nici nu ma intereseaza . Poate sa fie si mai frumoasa decat mine , nu asta conteaza acum .
Conteaza ca el nu mai este atras de ea , frumoasa sau urata cum o fii !
Poate ca se va tine de cura aia de slabire care a inceput-o si poate ca el se va reindragosti de ea .
Sincer , ii vreau lui binele si ma pun si in locul ei si stiu ca nu-i placut .

Dar sa nu credeti ca , eu cand m-am intalnit cu el sau cand vb cu el la tel incerc sa ma pun pe mine intr-o lumina buna si pe ea intr-una proasta .

Pt ca , nu-mi doresc niciodata sa fiu in locul ei , dar stiu ca niciodata nu poti fi sigur de nimic in viata asta si poate am sa fiu si eu in locul ei .
Nu vreau sa o critic , nu rad de ea si nu vreau sa-mi bat joc de ei .
Stiu ca nu ma credeti , dar e ceea ce simt !

I-am spus si lui ca daca as cunoaste-o personal i-as spune ce cred despre ea si cum sa faca sa se inteleaga din nou cu ea .
Nu m-ar deranja sa o cunosc vreodata ( fara sa stie ea cine sunt , ca n-ar fi placut ) .
Poate iau viata prea lejer , dar nu-mi complic mintea cu prostii . Consider ca , comunicarea e punctul cheie . Comunicarea face pamantul sa se invarta si eu poate n-am prea multe principii , dar care le am sunt solide si un lucru stiu sigur . Nu le vreau lor raul si nu vreau sa-i despart !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Te-a mai intrebat cineva,ce doresti de la acest forum?
Sa te mangaiem pe crestet?
Sa discutam semantica cuvantului Amanta?
Marturisiri de genul:si au am.....??
Sa te sfatuim cum sa-l indepartezi pe cel de 28 ani?
Sa te sfatuim cum sa-l apropii pe cel de 22?

Mergi la inceput