AEROSOLI CU ADRENALINA SI SERLA COPII MICI

AEROSOLI CU ADRENALINA SI SERLA COPII MICI | Autor: nectarus

Link direct la acest mesaj

BUNA,nu am mai intrat demult pe forum ptr ca nu prea am timp cu cei 3 muschetari din viata mea,dar acum am si eu o nelamurire.Am un baietel de 1an si 2 luni si decam de 2luni imi tot raceste in sensul ca face muci si tuseste foarte incarcat insotit de o haraiala insuportabilafarafebra.Am tot fost pe la dr, baca e o simpla raceala ba adenobronsite am urmat tratam cu augmentin,aerosoli cu acc si flixotide,ambroxol siketof dar......tusea nu acedat tot incarca tuste si ne-am ales cu o ciperca la putica.AM FOST aseara la dr stanciu a si mi-a pus diagn de bronsiolita cu urmat tratam;AEROSOLI CU ADRENALINA Si SER 1 CU 2 DE SER DE 3 ORI PE ZI 5 ZILE SI AM CAM RAMAS UIMITA...nu contestprofesionalismul dansului dar as vrea sa stiu dc a-ti fost si voi cu acest tratam sivreau pareri ca am tot citit sispune ca se fac sub supraveghere..asta inseamna ca nu pot face acasa...multimesc si astep[t pareri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Eu am un baietel de 8.5 luni si doar ce am terminat cu aerosoli. Ne-au fost recomandate urmatoarele tratamente : ketof 2.5ml, iar pt nebulizator ACC 1 ml + adrenalina 0.5 ml + dexamethasone 1 ml + ser 2 ml, toate amestecate si in 4 zile am scapat. Si le-am facut acasa.
Sanatate multa.

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Si fetita mea a fost diagnosticata cu brosiolita si a facut aerosoli cu adrenalina si ser. Si-a reventi f repede.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

nectarus, e ff bun tratamentul, doar sa stea la aerosoli.
Ai sa vezi ca in 2-3 zile e mai bine.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

eu i-am facut prima data aerosoli cu adrenalina cand baietelul meu avea 6 luni ( 1ml adrenalina+0,5 dexa+1 ser)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Am facut si noi aerosoli cu adrenalina cand Cristi avea 9 luni si avea laringita (ne-am internat la Budimex atunci).

Ingrid si Cristi 6 ani si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

noi ne-am achizitionat un aparat pt aerosoli si astfel scapam foarte repede de bronsiolita. si noua tot adrenalina cu ser ne dau ca tratament

-------------------------------------------------------------
a inceput votarea, daca va place scrisoarea lui David adresata Mosului aici o puteti vedea si vota

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

eu ii fac aerosoli de cate ori e racit...asa am scapat de antibiotic f mult timp. i-am facut si cu adrenalina, si cu dexametazona, ventolin, acc..toate in 2ml de ser. deci stai linistita, le poti face acasa, nu se intampla nimic. si eu am fost putin speriata la inceput cand am citit despre adrenalina pe net, dar e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadassa spune:

si mie mi se pare un tratament bun acesta. si eu ii fac fetitei mele (1.4 ani) tratamente cu aerosili la raceala,cand ne prescrie pediatrul.asa cum se spunea mai sus, numai sa stea la aerosoli :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Noi am facut aerosoli cu adrenalina la 4 luni jumate,tot pt bronsiolita,tratament dat de un medic de la emilia irza.Si mai ales ca voua v-a recomandat stanciu...eu una nu as avea nicun dubiu la tratamentele date de el .sanatate multa si sa auzim numai de bine

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008


trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

baietelul meu cel mare are 3 ani si nu a primit pana acum vreun antibiotic!!!

de cate ori ne-am confruntat cu ceva gen laringita, bronsiolita tratamentul cu aerosoli (ser, adren, flixotide) a fost ft eficient!




Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">botez bb Andu
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
....................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput