Regasiri (41)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ank999

Mai fetelor eu nu ma mai inteleg deloc cu copilul din dotare...
Zicea Lacramioara de minciuna si greseala...nu-i pasa care-i diferenta ca minte si degeaba ii explic diverse...
Seara nu vrea sa se culce neam. Nici macar sa stea in pat, o rog, o cert, o santajez, ii mai dau cate o palma la fund (si zice mai da si rade). Oricum pan nu o fac sa bazaie nici macar nu sta in pat, iar toata ziua activitatile ei preferate sunt alergatul si cataratul si saritul, activitati de la care nu e chip sa odistrag. Nu vreau, dat palme in stanga si in dreapta, batut din picioare...au devenit regula. Am trecut si la solutii extreme gen iau alt copil cuminte, nu o mai iubesc, o las singura in casa...da nu-i pasa. Zice ca o ia miti (mama mea) si o iubeste si are grij ade ea.
hai ca m-am plans destul.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,


hai sa ma bag si eu in seama. stiu exact cepovestesti. dani e asa de la 1 an. cu crize (ffffff multe, dese, urate rau de tot). nu stiu cat citesti la fulguleti, dar eu mereu ma plang ca nu face nimic altceva decat sa sara, topaie, zburde, etc. nu reusesc sa il conving nici macar 5 min cu o carte sa stea. am trecut prin amenintari, pedepse si, cateodata, si cate o palma la fundulet. nimic nu a functionat. ba, dupa cateva saptamani de nervi continuu, ne intreba: ma mai iubesti? daca esti suparata tot ma iubesti? daca fac asta ma mai iubesti? si ne-am dat noi seama cam cat de gresita e abordarea noastra. si ca, cel putin cu dani, nu merge nimic altceva (fara a-i face rau pe termen lung) decat explicatul. continuu. repetat. over and over again. pana nu mai avem saliva. si apoi inca un pic. si uite asa, incet incet avem un copil "intelegator", cu mofturile normale, suportabile, pe care le intelegi usor la un copil. crizele s-au rarit, vorbitul frumos si politicos a revenit si s-a inmultit.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Multumesc de urari, scuze ca n-am mai intrat, dar stau prost cu timpul, iar la servici a fost nebunie, m-am si enervat putin...n-am avut timp nici sa rasuflu.

Am citit pe fuga, dupa ce scriu ma duc sa vad pozele Ankai.

Maine e petrecerea Anei, sper sa iasa bine, am ceva emotii, vor fi 21 de copii , plus inca 2 care nu stiau inca daca vin sau nu. Ana n-a fost la scoala azi, tuseste si azi noapte la 2 a venit sa-mi spuna ca o doare in gat, buimaca cum eram, am inteles mai greu ce este, i-am incalzit o jum de cana de lapte si apoi i-am dat cu Bioparox, altceva n-aveam. I-am dat Humex si Eurespal, vad ca deja parca s-a mai ameliorat tusea.

Intrebati de ziua mea...pai n-am facut cine stie ce chef, tort si prajituri, la servici doar prajituri si suc, cadouri ..am primit 2 bluze, o fusta, o esarfa, un parfum...si bani, si flori de la copiii mei( chit ca la 5 minute dupa ce le-a bagat in casa s-au pleostit, fiind inghetate). Cat am implinit? Pai....29 de ani- de cand am implinit 10, anul viitor schimb prefixul, trec la 4, asa ca nu vreau sa ma gandesc.

de vineri sunt in concediu pana pe 7, sper sa am timp sa pun si poze.

Gata, ma bag in pat ca adorm aici daca mai stau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

V-am facut eu cafeaua azi ca m-a dat fii-mea jos din pat, nu avea loc, asa ca am fugit la bucatarie.
Al meu copil a batut recordul de stat treaza, ieri la 4 dimineata s-a trezit si nu s-a mai culcat pana azi-noapte la 11 si ceva. A avut o energie de n-am pomenit, in final de-abia se mai tinea pe picioare. A dat tati o mini petrecere si ea a topait era uda toata de transpiratie. Acum da semne de trezit, speram sa doarma mai mult. V-am zis eu ca e dusmanul somnului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Azi e ceva mai bine....

Va ofer si eu o si fug....

E ziua Anei? La multi ani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani Ana!

o zi frumoasa tuturor!

Maine plecam la control( oftalmologie)cu ambii copii-in B -la dr Carstocea.Sper sa ma intorc cu raspunsuri clare si lamuritoare pentru sufletul meu.



Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

La Multi Ani, Ana! Sa ai parte de bucurii si de tot ce-ti doresti, petrecere frumoasa azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Iau o cafea de la Maya si va dau un mare.
Dodo multa bafta si asteptam vesti.
Roxana sa aveti petrecere frumoasa si sa-ti traiasca fata, sa fie sanatoasa si norocoasa. Da multe cadouri ai primit. Asteptam pozele si sa ai concediu placut.
Maya sa sti ca nu o cunosc pe doamna Lili si la cate grupe sunt sper sa nu o cunosc vreodata.
Dbunny or trece toti prin asta da a mea are ca solutie de rezerva pe "miti" asa ca amenintarile sunt in vam. Cat despre aruncatul jucariilor: nu le strange niciodata sau arunca cu ele, asa ca tati i le ia si i le pune undeva unde sa le vada sus si stau acolo mult timp, am mai si aruncat din ele, da ambitia e la noi pe primul loc, asa ca se face ca nu-i pasa.
Laura multumesc pentyru raspuns. Tati e cel care o cearta si o pedepseste, dar degeaba. Eu ii explic si iar ii explic da mi-re tare greu sa-i captez atentia ca sigur in timp ce vorbesc se apuca de altceva . Si reiau iar si zice da, da , dar se uita la tv sau l;a vreo jucaroie. Cred ca rasfatul e de vina.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Multumim, dar stati asa, ziua ei e pe 4 februarie, o va serba azi, ca pe 4 e vacanta si-s plecati copiii( unii).

Ati fost in Metro si Carefour, cica-s reduceri si preturi extra, dau o fuga cu Oana pana acolo, iar dupa aceea o las la scoala si o iau pe Ana.

Dodo, bafta maine, tinem pumnii

Maya, chiar ca record, sa nu doarma atatea ore

Ajutooooor, a inceput iar sa ninga si m-am saturat! Vreau sa vina primavara, mi-a ajuns zapada de anul asta ptr inca 5 ani, chiar 10.
Dbunny, trimit norii la tine, acolo a nins?

Gata, fug.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Roxana sa ne zici si noua ce gasesti la metro si carefour ca poate bagam si noi o tura.
Deci petreceti cu o saptamana inainte. Oricum 2 urari nu strica.
Maya si noi avem probleme cu dormitul si cu cat e mai obosita cu atat e mai agitata si adoarme mai greu.
Ma uit pe geam si tocmai a inceput iar sa ninga.
Roxana si eu vreau primavara, da tare m-am bucurat la prima zapada ca nu mai vazusem de mult. Si ma gandesc la cat de mult se bucura copii de zapada.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank si eu sper sa nu ai de-a face cu ea pe viitor. Acum sunt debusolata, vroiam s-o dau la cea romano-franceza si aseara mi-a zis un prieten ca a fost primul caz de porcina acolo la prescolari ca fiind si copii francezilor, ei calatoresc mereu cu avionul si e mai riscant, iar isterie pe capul meu. Am mai auzit de nr 7 din T Vladimirescu, Raza de Soare ca ar fi buna, o sa ma interesez de locuri (spun astea pt Ank ca ea stie Pitestiul).
Roxana as vrea si eu sa ajung prin Carrefour dar Ana de cand a vomitat acolo nu mai vrea, zice ca datorita magazinului ii vine sa vomite, ce ma oftic ca nu-i iese din cap.
Dodo va tin pumnii la doctor, o sa ajungem si noi pe 9 februarie la dr Burloiu, de-abia astept sa vad daca totul e ok la ochisori.
Laura cred ca si-a revenit si datorita varstei, cu Ana am tras la fel, acum s-a schimbat, nu mai face des crize, e mai intelegatoare, isi cere scuze cand imi citeste supararea pe fata si stie ca daca se mai intinde ajungem la altele. A trecut fara critica.
Si un pupic si o imbratisare calda pt fetele care nu mai pot intra, alias Miro, Dolores, Aelita, Koko etc.

Mergi la inceput