Puiuti de Randunici 2008!! (358)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

stela noi am fost in parc acolo pe la 12, nu erai la serviciu?..si cu soacra-mea dupa noi..Mufa nu mai ia nimic demult, siropuri, din seringa sau lingurita, m-a terminat si pe mine! dar: i le pun in putin suc de portocale si bea de cateva ori din el, pana il termina!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Nico, Bitza cred ca i-a sugerat Valentinei asta http://www.ikea.ro/ro/Produse/112/6546/Produse_pentru_protectia_copiilor/PATRULL.htm Eu folosesc ( nu la geamuri ) si "pe acolo nu se trece".

Poze n-am vazut, de spus as avea o gramada, dar nu am timp . Sunt fascinata de vremea de afara, ma simt din nou copil, cand mergeam cu Ioana la derdelusul de la Casa Sindicatelor si stateam acolo pana cand ma dureau mainile de cat de tare imi inghetau. Asa zapada in Ploiesti nu a mai fost de cand eram eu copil . Aseara am plimbat Sofia cu sania o ora si jumatate, sa ma fi vazut cum trageam la sanie in hainele mele business , ca nu am mai urcat sa ma schimb. Si mai am si cauciucuri de iarna ( inca o lectie data prejudecatilor mele )!!!

Gata, am aberat destul, va pupa mama !

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Magazin de modelism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Mihule, nu mi se pare ca sunt prea multi bani, dar na, mie personal imi convine, se dau 6 luni in plus. Sper sa ne si iasa calculele... Tu ai lucrat inainte de Andra? Iti da statul american ceva? In Australia spre ex. am auzit ca se calculeaza alocatia in functie de anumiti factori, printre care si venitul familiei (daca lucreaza ambii parinti... cat au...). Corect, Gecko?


Foarte adevarat...pentru Patrick primim 100 de dolari pe luna (e in functie de venit)...o gluma proasta, parerea mea, in conditiile in care un salar decent depaseste 5000 pe luna (in mana). Oricum, cred ca si pe astia va trebui sa-i dam inapoi pentru ca (,) calculul s-a facut dupa un venit estimativ pe anul in curs...venit pe care sigur il vom depasi.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Olga, eu am inteles despre ce vorbiti, insa copilul nu ajunge sa traga de incuietoarea aia, nu? Ma gandesc eu ca fiind lipita pe geam si copilul ajungand la ea poate fi destul de usor dezlipita... Asta cu "lipitul" era generica. (Eu mi-am pus aici aparatoare(!sau cum s-o zice) de colturi, de la Ikea, credeam ca nu le poate dezlipi nimeni, asa de tare imi parea adezivul! Ghici ce! Cele care au prezentat interes au fost dezlipite...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ok, Gecko... Deci calculele ies bine pentru cei cu venituri mai mici... Sunt curioasa cat este alocatia de fapt, fiindca la banii primiti gramada luna trecuta e posibil sa se fi adaugat ceva de Craciun... un cadou, ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


La multi ani,Ali!!




Sal'tare!!

Fata,butoiul nu e de mine!! Mai ales cand e rost de bucurie pe craca!!

Felicitari Mihuuutzzaaa!!Hai cu outele pe ramurea!!

MishaNu credeam ca se poate asa ceva!!Multumesc!!

Am vazut si poze,dar sunt cam ametita sa nominalizez.Am luat o pastiluta minunata aseara si am dormit ca o drogata.Numai am visat,inimioare si stelute..verzi
Bun,recunosc,de durut,doare ca naiba!Nu credeam ca o sa-mi fie dat sa trec prin asa ceva..Orice ai face,tot iti amintesti de ce-ai fi putut avea.. Mi-e greu sa ma ridic,dar parca zaresc o luminita..

Vad ca aparu si Adriuta!!Ce distractie e pe la voi!!Hai,tu nu bagi un bebedoi?!

Miha cum esti?! Au aparut simptomele?!

Ma retrag la o cafeleala.Astept rez.de la B-hcg,tineti-mi pumnii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

cam asa Nico. Cert este ca, daca ai un job bun inainte de a avea un copil, nu iti va conveni sa stai prea mult cu copilul acasa bazandu-te pe ce iti da statul. Se vorbea de ceva modificari in viitor...cu indemnizatie pt cateva luni...nu stiu unde s-a ajuns si care sunt conditiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Gecko, imi spunea o amica de pe DC din Australia ca familii cu 4-5 copii traiesc decent din alocatiile copiilor si un salariu ok. Probabil creste ceva mai mult alocatia dupa no3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Zozelici, sa fie bine, tin pumnii stransi-stransi!

Mergi la inceput