Viitoare mamici de septembrie - octombrie 2010 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

zi rea.rau toata ziua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Buna seara fetelor!Unde v-ati ascuns? Sunteti ladeja.Cred ca zapada v-a sechestrat in casa sub plapumioara.Eu asta am facut aproape toata ziua....am stat in pat. Durerile astea de burta nu-mi dau pace si cred ca maine voi insista la ginecolog sa ma ia peste program sau sa ma strecoare si pe mine pe acolo ca sunt tare nelinistita.
Sper ca sunteti bine.
Nicke cum te simti ? Au mai trecut mancarimile....?
Ditu pustiulica meu daca nu ar dormi inca in patut l-as gasi tot timpul pe jos ....are un somn destul de agitat dar mai mult spre dimineata . Doarme cu picioarele in aer sau bagate printre gratiile patutului.La control cand esti programata? Sa sti ca si eu fac la fel...cu tamponul..il port....si de fie care data cand mi se pare ceva rapid fug la baie sa verific.

Eric Joshua... o minune de la Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Lore tin pumnii sa fie bine si nici nu ma indoiesc ca o sa fie altfel. Daca nu sangerezi nu-i motiv de impacientare, la sarcina asa mica, e normal sa ai tot felul de dureri, atata timp cat nu sunt continue si te lasa la No-spa.
Eu de ieri am inceput sa sangerez, azi s-a dus si sarcina, sper sa se curete frumos pana merg la control.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

kitzy,
imi pare sincer rau.
Dumnezeu sa iti ajute!

neata fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

Buna dimineata

Sunt si eu, cu ajutorul lui Dumnezeu, o viitoare mamica de septembrie-octombrie
Sper sa ma primiti alaturi de voi.
Loredana si eu am dureri de burta care ma cam supara, am primit de la doctor ceva tratament si repaus la pat
Kitzi, imi pare tare rau...insa capul sus! Nu trebuie sa te lasi
Nike, cum esti azi, mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

am tusit azi noapte si am simtit ca un cutit imi spinteca burta.am ramas contractata de durere.nici nu am respirat.
a trecut.

altfel, vomit, durere de cap, histamina in voie, dar nadajduiesc ca va fi bine.
sunt optimista si plina de viata.

cat se da spaga pt nastere, ca sora-mea cea mare mi-a zis de 40 de mil ( avand in vedere cazul meu) si am zis ca nu-i pe treaba ei. de unde , Doamne iarta-ma, sa scot atat??????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Fizic sunt bine, psihic bine, nu sunt daramata, am trecut peste soc, mergem inainte.
Nike Dumnezeule, 40 de milioane??? Da ce intra in banii astia, sta cumva dr cu contractii si naste in locul tau? Altfel nu se explica
Acuma vorbind serios, mi se pare enorm de mult, eu la cezariana am dat 1000 de lei de la mine putere, la nastere normala se dada acuma 2 ani cam 300-500 de lei. Vorbind de spital de stat. La spital particular is convinsa ca ar fi vorba de 40 de milioane in care iti intra toate controalele prenatale plus nasterea si cazarea.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

la Med Life, cel mai ieftin pachet, 78 de milioane,adica 5 zile de cazare, nastere, medicatie simpla.............restul contracost.

nu am.
chiar daca am un salriu decent, am credite si nu imi permit.mi se pare enorm.si apoi, anestezistii de la nicio clinica privata nu se baga la mine(cel putin cei cu care am luat legatura).

eu ma gandisem la 200 de euro medicul, 100 de euro anestezistul si 100 diverse spagi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Maaamaaa ce preturi!!!!
Eu tocmai de-aia am nascut la stat, pt ca m-a costat mai putin si daca Doamne fereste ar fi fost probleme cu bb, eram acolo. Daca nasteam la privat, ei n-au aparate asa performante si bb ar fi ajuns tot la stat la aparate.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Buna ziua mamici de septembrie

Imi pare rau ca nu v-am mai scis nimic in ultima saptamana,am fost destul de ocupata, insa am citit in fiecare zi discutiile dintre voi.

Ramasesem sa va spun cum a fost la eco de vinerea trecuta din 16.01.

Am aflat ca este un singur bebe si nu doi cum s-a crezut initial, este mai mic cu o saptamana decat stiam eu, astfel ca probabil va fi decalata cu o saptamana DPN.

Astfel ca bebe avea in data de 16.01. aproape 10 mm,dar inca nu i se auzea inimioara, dar se vedea ceva care ducea cu gandul ca in cateva zile se va forma si ea.

Saptamana asta mi-a facut sotul meu o ecografie acasa si a vazut ca bebe avea 16 mm, ( sotul meu este medic si am acasa un aparat de ecografie abdominala si sper sa i se fi format si inimioara.

Sunt tare curioasa sa stiu si eu exact varsta sarcinii ca dupa cum imi calculasem eu de la UM care a fost in 05.12. ar fi trebuit sa fiu in aproape 7 saptamani, insa doctorita mea mi-a zis ca sunt in aproape 5.

Maine dimineata imi fac cea de-a 3-a ecografie si o sa stiu probabil, in sfarsit, varsta lui bebe.

Eu am inceput deja din saptamana 4 un tratament de mentinere a sarcinii constand in duphaston 2/zi, acid folic 1/zi, centrum materna 1/zi si no-spa am luat timp de 6 zile cate 2/zi, nu pentru ca nu ar fi fost bine sacul embrionar ci pentru ca sunt o fire disperata ca totul sa iasa bine si doctorita mea, ca sa scapde de istericalele mele ca poate se intampla ceva cu bebe, mi l-a prescris.

Imi doresc sa ma mai calmez si sa nu ma mai gandesc ca se poate intampla ceva rau, de aceea citesc si toate povestile voastre, care ma ajuta mult.





Mergi la inceput