Bravo Andra!!! Iepurasi de Mar-Apr 2010 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Dayanara - super tare, macar ai conditie fizica .

Mi-ar fi placut si mie sa fac atatea. Din pacate, am fost un copil tare timid, si de fiecare data cand ai mei imi propuneau ceva, refuzam categoric. Ma gandeam cu groaza cum sa ma duc eu printre atatia necunoscuti.
Asa ca chiar nu as vrea sa o vad pe Nati ca face la fel.

De fapt, mai mult pe Irina o vad la karate. Pe Nati as da-o la dans sportiv, gimnastica ritmica, tenis, ceva de genul asta.

E un club in Buc care are multe chestii interesante pt copii - karate pt copii, escalada, dans, gimnastica pt pici etc - dar din pacate sunt cam scumpi. Sa vad ce preturi mai au la vara, si as vrea sa incerc sa le dau. Irina cred ca ar fi incantata sa se catere .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Clara - tu de ce nu ne mai scrii?
Mai da-ne vesti ce-ti mai fac piticii, ce mai faci tu, cum creste Sofia...
Ai trecut ca o cometa pe aici, daca nu te-as vedea pe lista nici n-as fi sigura ca ai semnat la un moment dat lista de prezenta .

Sau ne anunti doar dupa ce-ai nascut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camilecu spune:

Buna seara fetelor
acum am ajuns si eu acasa , am fost la intalnire cu bebe , care statea cu picioarele in gurita , are o greutate 1030gr., dr zice este foarte bine . M-am bucurat nespus de mult ca l-am vazut si ca este bine.Colul este de 2,65 cm , cam naspa , dar nu avem ce face .
Dr. m-a trimis la ORL cu nasul meu infundat si uscat . si dr. orl-ist mi-a dat antibiotic Zinnat , pe care nu am sa-l iau inca . Mai stau pana maine sa vad ce se intampla , o sa continui cu sterimar si aerosoli cu ser fiziologic, Ceai de tei cu miere si lamaie .Nu as vrea sa iau antibiotic si dr. ala nu mi-a inspirat incredere . Poate ma duc maine la altul , o sa ma gandesc.

Acum sunt fericita ca bebele meu crescut si este bine .
Va pup .

27+ mami de Vlad
http://picasaweb.google.ro/camelia200977/UntitledAlbum#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ANDIRA - Concediul ti-l da medicul de familie pentru ca este al tau. Iar medicii pediatrii nu cred ca mai au vreo legatura birocratica cu copiii, poate doar vreo consultatie cand au ei nevoie si vrei tu sa-i duci. Teoretic si comod ar fi ca si copiii sa-i ai inscrisi tot la medicul de familie, adica le duci carnetelele cu vaccinuri la el si gata.

Cristina +25 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Inainte sa ma duc sa fac putin ordine prin casa, sa va zic care e ultima distractie de weekend: jucam Baba-oarba prin casa .

E o chitaiala de nu va pot descrie, si amandoua sunt mortale cand alearga in jurul lui tati, in cerc. Duminica s-au trezit sa se refugieze amandoua la mine in brate, drept care tati le-a prins pe amandoua .

Nati nu prea sta cu esarfa la ochi, daca o prinde zice ca ea nu vrea sa fie Baba-oarba, dar Irina nici nu clipeste, e mortala cu esarfa care ii aluneca pe nasuc.

Acum il astept pe tati sa vina cu sania, si le expediez afara, la zapada.
Le-am spus ca tati vine cu o surpriza, abia astept sa vad ce reactie vor avea afara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

CAMILECU - Acuma am vazut ca nu esti din Bucuresti, ca ti-as fi recomandat un medic ORL-ist bun, asa din pacate....
Macar e bebe sanatos si asta conteaza cel mai mult.

Cristina +25 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara!

Am reusit sa citesc din urma!

Ioanact, am vazut pozele de la ziua Ioanei. Tare e frumoasa si vesela! Ii statea tare bine in cele doua rochite si in salopetica roz. Si calutul de mare primit era f. dragalas de tort nu mai zic.
Sunteti o familie frumoasa.

Am vazut poze cu Roxana si Oana cu parul lung superb. eu nu l-am avut niciodata asa de lung decit artificial-adica mi-am pus extensii din par natural in Japonia.

Multumiri mamicilor care ne-au felicitat pentru rezultatele bune la morfologie.
Intoarcem si noi felicitarile!

Castelana sanatate multa mamei tale!





-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
30+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui andira

Acum il astept pe tati sa vina cu sania, si le expediez afara, la zapada.
Le-am spus ca tati vine cu o surpriza, abia astept sa vad ce reactie vor avea afara .


La voi nu bate vantul? La ora asta le trimiti afara?
Am iesit si noi afara, dar nu am putut sta pt ca batea' vantul, doar pt 1-2 poze, ca nici Ioana nu suporta, vantul.


ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 27+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Ioanact, la tort trebuia sa fie un emoticon care saliveaza!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
30+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Ioanact, am vazut pozele de la ziua Ioanei. Tare e frumoasa si vesela! Ii statea tare bine in cele doua rochite si in salopetica roz. Si calutul de mare primit era f. dragalas de tort nu mai zic.
Sunteti o familie frumoasa.

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
30+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle


Multumim mult!
Daca erai m aproape ne vedeam si te serveam cu o felie de tort.


ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 27+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput