Fulgusori de nov-dec 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crlp spune:

dragelor,

am reusit sa citesc si eu din urma

raportez o zi super agitata, dupa o noapte in care a dormit aproape 6 ore, de la 22.30 la 4.15, nu mi-a venit sa cred
a trebuit sa ma mulg ca-mi explodau sanii
eu il tin la sani cam 30-40 min

cred ca au inceput colicii, deoarece nu-mi explic crizele pe care le are in timp ce suge ( este linistit, dupa care incepe sa ripe brusc cu tztz in gura si se incordeaza tot)
maine ma duc la pediatra, la un control de rutina, sper sa fie totul bine

urez LA MULTI ANI sarbatoritelor!

MY LADY insanatosire grabnica, sa stii ca si eu am probl cu hemoroizii si i-am tratat cu toate cremele posibile si tot nu au trecut complet, din cand in cand tot se mai irita

vroiam sa mai zic cate ceva, dar am uitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
Nuuuuuuuuuuu ,doar daca se da cate-un porc la protap la fiecare 500 g slabite.

Ma gandeam eu... da' am zis ca poate te ambitionezi...

Lidia

Mersi de incredere ,dar n-o merit.Ambitia e un termen strain de mine ,mai ales acum...mai incolo mai vedem



_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna fetelor, eu nu am reusit sa dau nici un kg jos nici macar o juma de kg. Pentru lista va rog sa completati si inaltimea 1.68 m.

Am citit ca unele fete se confrunta cu kk la copii, mie d-na dr mi-a recomandat sa ii dau ceai de musetel fiindca inmoaie kk. Si zicea asa daca 2 zile la rand nu face kk sa ii fac ceai de musetel. Sper sa ajute dar la noi functioneaza.

Va

ALI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

iuhuuu, ce veselie pe-aici in seara asta...

eu am zis ca vin incet din urma dar am adormit pe drum ...la propriu! am bagat un somn langa fii'mea moama moama

acu' ma duc la capitolul anterior si promit ca nu mai adorm

ps: eu as vrea in listuta voastra dar nu la kg, la cm
am 51 kg, dar am o burtaaaa ...deci as avea si eu un target de 63 cm in talie ...acum am 72, mie sa-mi dati cate un porcusor pt fiecare zi fara abdomene

kiss ya all !


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Lavi Sabina face asa la jucariile de la patut...da cu mana peste ele si apoi face niste ochi mari cand vede ca se misca, se bucura si incepe sa dea din maini si din picioare ...si pac, mai da odata peste ele

Andre sa dea Domnu' sa vina bebe 2 cand vreti voi

Simina Sabina doarme aproape toata ziua...cred ca sta 2 ore treaza, intrerupt...seara in schimb parca bea energizante in loc de lapte...de pe la 9 pana pe la 2 noaptea nu mai doarme decat in 2 reprize de 20 min ...de la 2 doarme pana la 5, papa mai mult prin somn iar la 8 fix se trezeste de'a binelea

Monis e superb pe acoperisul lumii, nu credeam ca bulgarii au asa ceva... mai rarutz pe forum ...zilele astea am tot umblat dupa acte pt dosarul CIC , am tot facut vizite pana noaptea tarziu , promit sa nu mai chiulesc

RamoC esti "criminala" ... auzi...sireturi

Laurairina ce m-am distrat cu micuta luptatoare...mai ales in ultima poza


gata...cat de cat am recuperat...vin si eu la veselie


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

heeeeyyy! ... nu ma mai joc...de ce ati fugit ?...offf, unde-s fetele mele de la shimbul 3?

hai, va pup!


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

prezent...da is cu mainile ocupate
si mi-e o foameeeeeeeeeeee

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

si io pe aici. cu tot cu foame Am mincat niste iaurt degresat. Mmmmmm [vomit]
Sa va zic ce facui tonight - cica sa ajut copilu ca nu mai facuse kk de 2 zile si se chinuia, ii pun un sfert de supozitor cu glicerina si il plantez in brate la sot ca sa fac si io un dus. Eee, si se aude la un momemnt dat bum bum in usa si . Copchilu reusise sa 'explodeze' pe perna de la canapea, pantalonii si tricoul lu tac-so si pe propria persoana din cap pina in picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Raspund si eu prezent, am avut un weekend nasol de tot. Am facut febra (de fapt mastita ), dar nu renunt iau antibiotic si am niste dureri ... la ii dau si LP (NAN 1) dar ma mulg si nu renunt asa usor.
De vineri am inceput cu nervi, am fost sa imi caut rochie pentru si botez, nu am gasit nimic bun peste , dar am gasit verghete super. Sambata am mers cu sotiorul meu si una buna, alta rea, adica am luat rochia, dar verghetele dureaza 30 zile pana sunt gata , iar seara febra 39. Al meu nu era acasa si am sa imi ia antibiotic (inainte an vorbit cu medicul de familie si mi-a spus ce sa iau si ca LP sa ii dau fetei). Azi in sfarsit sunt ceva mai bine.
Maine mergem la vaccin si control(eu). Am uitat sa va spun Maya are 5,600 KG si 62 cm (la nastere 52) ce mari ne-am facut.


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Ramona de Maya Paula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Ce veselie pe aici! E petrecere in pijamale?

Mamicile in actiune,ati prestat ceva exercitii? Eu am inceput saptamana tragand chiulul....si am mancat si 3 fursecuri



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput