Hai Ayanna_xem!!! Pufuleti Ianuarie-Februarie(108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

am reusit sa pun poze noi

Cris d.,pupici Emei, este o scumpica,la fel ca si Ana...


fetelor,va doresc o seara frumoasa...



cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze




e minunat sunteti atat de fericiti,ai 2 copiii superbi,

Andreea 34+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Puiule sa vii cand trebuie,sa nu ne faci vreo surpriza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

felicitari noilor mamici, sa le fie puii sanatosi! eu nu prea reusesc sa fac fata la ritmul in care scrieti, abia recuperez cu cititul. imi dau totusi cu parerea legat de niste treburi care s-au discutat:

-apropo de pisici. eu nu spun ca e de dat sau nu. dar ar fi bine sa te gandesti, ca e demonstrat ca cei care cresc cu un animal in preajma, sunt mai putin alergici etc etc. ai putea eventual sa o dai cuiva pentru un timp, pana va mai creste cel mic.
-eu miercuri am DPN-ul. copilul il simt F JOS, dar alte semne...nimic. ma dor toate cele si abia astept sa nasc. am vazut si eu nasteri naturale. de mult, ca ma interesa subiectul. m-am ingrozit!!!! si imi tot spun ca la mine o sa fie usor, de parca eu as avea motz in frunte. cert e ca am un maaaare morcov (chiar cu tot cu iepure).

-am si eu o intrebare pentru cine a nascut la polizu. stiu ca andre_lina, daca ai avea timp sa-mi raspunzi. as vrea sa stiu daca imi trebuie lucruri pentru bebe in spital.

39+ cu Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui onitza

LOREX, trisoare mica ce esti!!!






Lorex - www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/" target="_blank">Pufuletus Dependentus de 33+ ....12 kile cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

felicitari noilor mamici, sa le fie puii sanatosi! eu nu prea reusesc sa fac fata la ritmul in care scrieti, abia recuperez cu cititul. imi dau totusi cu parerea legat de niste treburi care s-au discutat:

-apropo de pisici. eu nu spun ca e de dat sau nu. dar ar fi bine sa te gandesti, ca e demonstrat ca cei care cresc cu un animal in preajma, sunt mai putin alergici etc etc. ai putea eventual sa o dai cuiva pentru un timp, pana va mai creste cel mic.
-eu miercuri am DPN-ul. copilul il simt F JOS, dar alte semne...nimic. ma dor toate cele si abia astept sa nasc. am vazut si eu nasteri naturale. de mult, ca ma interesa subiectul. m-am ingrozit!!!! si imi tot spun ca la mine o sa fie usor, de parca eu as avea motz in frunte. cert e ca am un maaaare morcov (chiar cu tot cu iepure).

-am si eu o intrebare pentru cine a nascut la polizu. stiu ca andre_lina, daca ai avea timp sa-mi raspunzi. as vrea sa stiu daca imi trebuie lucruri pentru bebe in spital.

39+ cu Stefan


Imi permit sa-ti raspund eu pentru ca trebuia sa nasc la polizu si am intrebat-o pe andrelina.
Sper sa-mi amintesc bine. A zis ca botosei sau sosete, caciulita si cam atat pentru ca il tin infasat.


38+ Teodor AMR 3 zile

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/" target="_blank"> Poze
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

ana_g si eu am DPN-ul tot miercuri :) Acu sa vedem cand o sa vrea sa vina. Eu nu ma grabesc... parca as tot amana inca, mai un pic, inca un pic... Macar pana ii gasim un nume etc. Mi-e ca nu sunt pregatita inca, ca nu o sa stiu ce si cum sa fac. Asa mi-e tare bine, il stiu si pe el ca e bine, sunt foarte mobila. Pot sa dorm fara probleme, nu obosesc prea usor, ce mai... ma simt foarte bine, sunt plina de energie. E drept, mi-e dor tare sa port niste deux piece, rochite, taioare etc... asortate cu pantofiori cu toc inalt si subtire... , sa dau o fuga pana in Cluj sa hoinarim o zi intreaga prin Polus Mall - sa ne uitam macar la 2 filme la Odeon. Eu vroiam si sambata sa merg, da' nu mai vrea sotu' sa ma duca nicaieri de o luna - ma refer pe distante care depasesc 20 km. Desi, i-am zis ca oricum, Clujul e un oras bun pentru a naste

Am fost la dentist... Ce bine a fost Un medic tanar si foarte amabil, a cascat ochii mari cand a auzit ca mai am aproximativ 3 zile, ca isi facea probleme, adica vroia sa ma puna in garda ca de la durere pot sa am contractii. A descoperit ca am un ditamai crateru in maseaua cu pricina, a curatat frumos, nu a fost nevoie nici de anestezie, si mi-a pus vata cu spirt,maine dimineata ma asteapta din nou. Oricum, nu ma mai doare. Yupppy!

Poate in seara asta ma apuc si eu sa spal cateva hainute pentru bebe. Toata lumea se pregateste pentru venirea lui bebe, numai eu si sotu' stam linistiti, de parca s-ar dilata timpul. Frate-meu a venit azi cu patutul sa mi-l monteze, cumnata-mea mi-a adus diverse chestii pentru bebe. Am reusit si noi sa-ai amenajam totusi un colt - foarte frumos: cu abtibilde din alea - decoartiuni speciale de perete cu Winny - si cu bordura tot cu Winny, si i-am mai pus si stelute din alea fosforescente. Arata totul superb!

Vreau sa va intreb ce fel de lenjerii pentru patut ati luat? Eu am gasit pe net lenjerii de pat din gama Feretti cu umplutura Ingeo - din fibra naturala - de porumb. Ma gandesc sa comand un set din ala,cu tot cu aparatori laterale.



tzontzo manager 39+
poze
poze Tzontzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

mersi mult pentru raspuns!

39+ cu Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Cristies Tu cu bebe mic si ai timp si de incurajari. Meriti un brat de
Vergeturile...nu mai trec de tot niciodata dar daca avem grija de ele (fara fluctuatii mari de greutate, cu masaj, creme si hidratare) devin niste dungulite mici, subtiri si albe care abia se mai cunosc.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 38+ Sebastian Petru

AMR 2 saptamani oficial...Neoficial vreo 3 zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Fetele am si eu o intrebare.Unde gasesc in bucuresti hainutze frumoase si acceptabile ca pret?

38+ Teodor AMR 3 zile

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/" target="_blank"> Poze
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

blue_rain eu am de la feretti totul...tot ce tine de patut ... nu cred ca pot sa zic ca sunt multumita de ele...ptr ca inca nu le-am folosit ...poti vedea la semnatura

eu am facut o baitza...akm papam si noi si sunt cu un ochi pe voi,dar vad ca slaba activitate pe aici

Andreea 34+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Puiule sa vii cand trebuie,sa nu ne faci vreo surpriza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

maine ma duc sa-mi iau halat si papuci ... si le pun toate in geanta ... sa fie bagajul gata

chiar nu-mi place linistea asta


Andreea 34+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Puiule sa vii cand trebuie,sa nu ne faci vreo surpriza!

Mergi la inceput