Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *51*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Suede si Monica abia astept sa iesim in gasca, da sa mai treaca crivatul asta ca nu imi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Mihaela nu e data Andreea ca ea e cam timida , sa o prezinti lui Josh

http://picasaweb.google.com/MonicaPercea/AndreeaSiTeodora?authkey=Gv1sRgCJjmhpCI9c7LKw#5409195972838895346

sa vedem daca e de acord. S-ar potrivi o blondina cu ochi albastrii cu un samurai brunetel.



Despre limbile straine la copii (eu nu stiu de unde a aparut subiectul dar vad ca se dicuta) e adevarat ca invata foarte repede cat sunt mici cu conditia sa fie intr-o colectivitate in care se vorbeste numai limba aceea, fie ca e gradinita, acasa sau un grup de joaca. Eu de ex eu pana la 3 ani am stiut numai ungureste, si la 3 ani m-au dat ai mei la gradinita la sectia romana si am invatat foarte repede cu toata ca acasa noi vorbeam ungureste.


Despre scaune de masa eu pt Teodora il am pe acesta
http://www.hauckuk.com/en/design.asp?PLID=1&BID=1&KID=7&HID=119

si ea il foloseste cu succes si acum iar Andreei o sa ii iau asa
http://www.stokke-highchair.com/ro-ro/tripp-trapp-highchair.aspx

as fi vrut sa ii iau si Teodorei tot Stokke dar pe atunci nu se gasea in Romania.

Conceptul este foarte OK pt ca scaunul se aseaza langa masa de bucatarie si copilul de cand este foarte mic sta la masa cu familia, se ajusteaza pe masura ce creste copilul (cel de la Stokke poate fi folosit si de adulti), are o gama larga de culori asa ca poti sa-l asortezi usor cu mobila de bucatarie, se curata foarte usor etc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

alex multumim de capitol

am si eu o intrebare pt fetele care dau numai completare copilasilor: cat låptic si de cate ori pe zi papå ai vostri bebelusi.

Al meu papå asa:

ora 8- 180 ml laptic
ora 12 -piure de legume sau fructe (cateva lingurite nu mult) si apoi 160-180 de laptic

ora 15-15,30 180 ml

ora 18 160-180ml

ora 21 180-220 ml

ora 03 .00 140 ml

Cam asa arata schema noastra zilnic..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå




Uhh...in sf am reusit sa si sa ii adorm dupa plansetele isterice ale lui Alex

ALEX multumim de capitol

IULIKA, ai mei nu prea au ore fixe de papa...cum se nimereste..dar cam asa...pe la 3 dimineata, 7, 10, 14, 17, 20-21, 22-23(da, cam 7 mese) si manca aproximativ 150ml , dar dati cand manaca si mai putin...eu sincer nu imi fac probleme ...si daca sunt mai micuti atata timp cat sunt vioi, se vede pe ei ca se simt bine, rad, "vorbesc" . Si Buruce se vede ca e un baiat fff bine dezvoltat din toate puncetele de vedere...sau tu te gandeai ca manaca prea mult?

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Suede eu stau la piata Minis pe aleea barajul sadului unde este restaurantul minis. Noi mergem destul de des in IOR da sa fie mai frumos afara. Cand vrei da un telefon si ne intalnim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Liliana - am retinut sfaturile cu scaunelul de servit masa. Multumim.

Cand ai chef si timp nu vrei sa ne spui ce ai facut la primul copil, dar nu vei mai face la al doilea sau ce nu ai facut primului copil, dar sigur ii vei face celui de-al doilea? Uite, cum ai spus de scaunul asta pt masa...
Eu, cel putin, apreciez sfaturile mamicilor cu experienta si chiar ma inspira. Experienta lor mi se pare un ghid excelent. Toate practicile vin din realitate, din incercari, din greseli...etc...si de multe ori sfaturile voastre sunt mai de pret decat ceea ce citim in carti si reprezinta...idealul.



h.

minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

SELEN pe minanata brunetica EBRU.Are un par superb si seamana leit cu tine!(e f frumoasa chiar daca nu are dinti si nu stie sa vb cum zicea verisorul ei..tare simpatic)

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Helpilica subscriu la ce ai zis.

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Kiki eu intrebam si eu ce program de papa mai au si alti bebelaci..eu nu imi fac probleme atata timp cat el e oki si fericit.



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Anamaria s-a notat.
Ce bine...de-abia astept!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Botez:
http://family.webshots.com/album/576090801denWPx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Kiki, nu ne pui te rog cateva poze cu baietii sa-i vedem si noi?

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput