Puiuti de Randunici 2008 !! (356)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

hello......

vroiam sa incep cu altceva,dar am ramas masca de vestea cuscra-mii.....felicitari Zozela draga pentru samburelul din burtica
tot timpul cat am citit m-a cuprins o stare de frica amestecata cu emotie(noi nu suntem hotarati/pregatiti pt bb2,in capul nostru ideea asta este undeva in viitorul indepartat,adica cum zicea si Naty sa fie diferenta mai mare intre copii..de asta mi-e frica de mor mai ales cand am citit de accidentele patite de voi )

scriu cam greu ca Antonia s-a trezit plangand si acum doame la mine in brate....


si acum sa multumesc randunicilor pentru urarile de Sf. Anton:Tonic si Nicol sa ne traiasca Antoniile, Miha,Bubu,Luny,Simo,,ELa ......si sa va cinstim cum se cuvine:



ma duc sa termin supica de vitel cu taitei de casa(preferata noastra), si sa bag o crema de zahar ars la cuptor ca ieri nu am avut timp sa-i fac buburuzei tortulet ca am alergat dupa cadou si pe seara am plecat la chef sa-l sarbatorim pe nasu ca a fost ziua lui......ne-am intors dimineata pe la 3

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

graba strica treaba, am uitat sa o puuuuuuuuuuuuuuuup apasat pe Butucica

saptamana asta si cealalata sunt in concediu, sa scrieti prin ce parcuri mai mergeti poate reusim sa ajungem si noi.....ca Antonia tot de doua ori pe zi doarme, era bine daca dormea si ea decat o data, dar daca nu poate ce sa-i fac???....poate pana la vara si-l scoate ca are zile cand nu doarme decat o data, ce-i drept atunci se trezeste dimineata in jur de 8.30......

mi-am salvat si eu link-urile cu poze...sper sa reusesc pana deseara sa le vad

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Luny sper sa fie bine si la mine, cand eram gravi cu Diana liniuta a doua era mai puternica ca cea de control, ma si distram c-o sa fie gemeni, acu vom vedea, n-am altceva de facut decat sa astept.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008) & 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

La multi ani Clodute!
La multi ani varuna!
La multi ani Antonia pui de bitza037!
La multi ani Antonia pui de nicol_conte!
La multi ani Antonia pui de tonic!
La multi ani Luca Anthony pui de Simonette!

Sa duduiti de sanatate, sa aveti noroc cu caru' si sa va impliniti cele mai arzatoare dorinte!








****************************************************************
Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)


excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

La multi ANi CLodute!!![b]La multi ani Varuna!!!

LA multi ani ANtoni

Simo[/b] fii pregatita ca sapt viitore o pun de un brasov , si vreau sa-ti vad burtica si baietii daca e posibil

GIANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

zoze felicitari!!!! Abia astept sa jucam la botez Si fa si tu o fata ca am un baiaaaat...

Io mi's nauca cu probleme existentiale hic! ca nu vaz bine tastele hic! da' poate ma remediez daca trag draperiile sau aprind lumina hic! hic! adica dupa 3 zile de chef ma intelegeti si pe mine daca vorbesc in dodii hic!
Ultimul an cu 3 in fata m-a gasit la dintzar cu freza in gura . Era imposibil de altfel ca, zaluda cum sint, sa nu ma programez la stomatolog drept de ziua mea, normal, fara sa-mi dau seama, asa ca io-te ce 300km facui io joi. Da' mi-am scos parleala ca m-am destrabalat in Real, la intoarcere....mama, mama! Pentru mine n-am gasit nik, da' i-am facut, in schimb, cadou lui Alex Cineva trebuia sa primeasca un cadou de ziua mea, nu?
Vineri, dupa munca, am luat colegele de-o aripa si ne-am restaurantacit ca-mi trebuia un preludiu pentru ziua de ieri, cand am avut fo 20 de musafiri cu kupii cu tot .
Drept pentru care azi am constatat ca:
- nu mai am covoare
- copilul a batut recordul la somn - s-a trezit la 12.30
- trebuie sa dau cu var daca nu vreau sa admir meniul forever.
- nu stiu unde e chiuveta sa ma spal si io pe ochi
- imi trebuie niste picioare de schimb ca pe astea le declar NULE
- cu capul stau bine, dar vederea e incetosata
- or mai fi dar inca nu le-am gasit
Mai caut!


****************************************************************
Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)


excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Sa inteleg ca fu ziua Mishai?! Pai da,ca in listuta apare-in dreptul puiului..La aniversati-ioc


La multi ani,Misha,mami fericita de Alexandru!!




Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!
@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

misha a fost ziua ta??? si noi nu am stiut?? nu esti in lista??? zi oficial sa te treaca Zoze!
deci, cu intarziere, se scuza ca nu am stiut, LA MULLTI ANI, SA FII IUBITA!!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Ah,deci nu-s singura cu linii pale! E drept,de data asta,testarile le incepui devreme rau

luny intra mai in revizie ca nu-i bine sa sezi asa

livi! Moaama,te inteleg cu chiftelele,am patit-o si eu odata

Mai uite ca eu n-am cunoscut pe nimeni care sa fi avut probleme cu "caciulita"!! Frumos Vlad a iesit!!

kitzy,vad ca si tu esti cu linia 2 mai slabutica Lasa ma,ca o sa vezi tu ce bebedoi grasani vom face

Oh,gecko,fa poze,te rog!! Ce-as mai mirosi si eu o briza sarata

Irina,crede-ma ca si eu simteam la fel ca tine! In niciun caz nu ar fi trebuit sa apara acum..

Wooowww,deja am pretendent pt.fiica-mea Treaba e ca eu simt ca-i cu oo,fata asta

Merg sa ma intind-sigur asta mi se trage de la gecko..



Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!
@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

oficial 14.01.1971 (neoficial: 1981, adica 29 de ani si 120 de luni )
Acu' pregatesc masa sa va serviti

Multumesc mult de urari

****************************************************************
Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)


excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput