Puiuti de Randunici 2008 !! (356)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Buna dimineata!
E clar ca imi lipsesc neuroni,am uitat in masa gravidutele.Bine ca ma atentionati pe parcurs!Gecko,ai o minte bricisi e clar ca trebuie sa re-invat sa numar,poate ma invata Sam
Ce domisorica frumoasa e Teodora,ce vrei Simo-Mimo,e absolut normal ca fata sa creasca,sa se schimbe,sa devina o frumusete de femeie
Gecko,tu ca de obicei-fara cap,dar buna tare
Cami,sigur isi va reveni copilu..si Sam a avut o perioada mai aiurea cu somnul,dar acum e din nou copilu ce il stiam.Rabdare
La noi nu e asa zapada,pe ici pe colo.
Ma duc sa papam

Simo cu ,mami de DAVIDsi de SAM

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

La noi a nins aseara si azi-noapte, era zapada pe masina de 10 cm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE SI NUMAI BUCURII CLODUTE SI VARUNA!!!SI MISHA!!
Sovi,eu folosesc ovule Contracept M,metoda calendarului nu am folosit-o niciodata fiindca nu am vrut sa risc,mai ales ca de cand ma stiu am avut CM-ul neregulat.Numai ca de vreo cateva zile ma dor sanii de mor si sunt umflati..ce incredere sa am in ovule??Sau sapunul sa fie de vina?
Ovulele trebuie puse cu 5-10 min inainte, e cam naspa,dar nu am ajuns sa cumpar gel Pharmatex.Uite ca Olga e multumita.
Nu stiu cum e cu spuma,Naty parca zicea.
Zoze,sa dea Domnul o sarcina de vis si o nastere si mai si!!!Va felicit pe amandoi pentru intelepciune mai ales!
Si la mine era a 2 a liniuta pala...abia mult mai tarziu s-a mai accentuat.
Si eu subscriu ca am avut greturi inspaimantatoare.Parca v-am zis cum mergeam cu coaja de lamaie lipita de nas in troleu de se uita lumea lung fiindca altfel nu puteam sta...si in final am mers la dr pentru perfuzii ca nu puteam manca mai nik de greata.
Sa fie loz?
Nico,pe tine te felicit pt curaj..dar cum ma sa plangi ca nu vine bb3??
Cuscra,sper sa nu vina contractia decat abia peste cel putin 2 saptamani!
gecko,poze bre,sa te credem!Daca tot ne amarasti.Pe aici e un viscol de mi-as lua avion pt Australia si as uita de tot.
Mimo,o,mama,lasa fata sa se dixtreze,doar supravegheaz-o si comunica mult cu ea..zic si eu.Ce o uram pe mama pe la 16 ani ca nu ma lasa la disco...dar ma furisam eu...si uite ca mai tarziu cand credea ea ca e cazul sa merg la disco nu am mai avut putere/timp/chef de disco...Si daca nu aveam creier as fi fost o pierduta,avand in liceu colega de banca drogata,apucandu-ma de fumat pt ca numai vreo 3 tocilare mai ramasesera nefumatoare..etc.etc.
Eu o vad pe Teo o tipa educata,desteapta,cu capul pe umeri.
Misha,of,ce mai speriat cu vanishul.Am notat si eu in agenda nr. de la Luny.Doamne fere,sper sa nu fie cazul.
Eu am bagat chimicalele in cutia frigorifica de picnic si am inchis-o bine.Ce credeti?Alaltaieri am prins-o deschizand cutia.Daca i-am spus ca nu e bine,ca face buba,blabla,am inversunat-o si mai tare.Asa ca am intors cutia cu deschizatura in spate,e plina de chimicale,deci e f grea sa o poata misca,deci deocamdata pot sta linistita?
Clemeeu nu concep sa mai primesc musafiri,din moment ce sufrageria a devenit a Teodorei si la 9.30 trebuie sa o bagam la culcare.Poate din cauza asta ne-am pierdut amicii,dar asta e.Cine vine la noi stie ca Tea trebuie sa se culce la 9.30.
Eu consider o mare nesimtire sa stea cineva pana la 3 noaptea,stiind ca aveti copil mic..Fii ferma si nu te invinovati cu nik..da-i in pisici.Succes mult cu CV-ul.
Bubu,ce haiosi baietii tai.Asa doarme Stef,cu talpile goale?Nu se dezveleste?La noi sunt vreo 23 grade si ziua si noaptea si simt un frig....dar se simte si curent pe sub geamuri.

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Cine stie: cum ajung la AFI Mall Cotroceni?Ce mijloace circula pe acolo?De la Razoare se ajunge pe jos usor?

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Moamaa Vali,ce burticoasa mare!Luny,e de belea Muful!Si am vazut si don-soara bella si Dudelul smecher cu cocoshelul la vedere.Si mi-am amintit de nea traznitul Oprescu care zicea:"si cad pantalonii si se vede cocoshelul etc"
Si mai zic: LA MULTI ANI CU SANATATE CRISTINA!

Si acum chiar inchid ca prea shomez.

Edit:Gecko,pun bota,pai tu doar rochia si burticutza ne arati?Fatza nu?Oceanul nu?Verdeata nu?Pasarele nu?

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stela, cine si-ar dori bebe 3 in situatia mea? Adica voit sa vrea sa ramana insarcinata? S-a inteles gresit, eu "plangeam" de stres. DAR daca va fi sa fie, cu multa dragoste il vom primi si pe el. Nu este momentul, dar eu avort nu fac, nici de-ar fi sa fac 100, nici de-ar fi sa stiu ca nu este "perfect" din punct de vedere medical! Na, ca scrisei si altele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Stela, cine si-ar dori bebe 3 in situatia mea? Adica voit sa vrea sa ramana insarcinata? S-a inteles gresit, eu "plangeam" de stres. DAR daca va fi sa fie, cu multa dragoste il vom primi si pe el. Nu este momentul, dar eu avort nu fac, nici de-ar fi sa fac 100, nici de-ar si sa stiu ca nu este "perfect" din punct de vedere medical! Na, ca scrisei si altele...

Nico,intelesesem ca plangi ca nu e bb3.Sorry.Sa fie cum vrea Domnul,ca el decide oricum am vrea noi sa fie.

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Stela, parca erau 2 statii de tramvai de la Razoare pana la Afi...ia un tramvai si tu...

Greu se mai incarca filmele mele........



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

moama, ce viscolete..nu pot sa ies chiar acum cu el..sper sa reusim totusi azi sa mergem in parc!
PSeu: multumesc ptr aprecierile despre Mufa celor care l-au vazut!:)


Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Nu va fi niciun trio... inca.

Mergi la inceput