Puiuti de Randunici 2008 !! (356)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Iata-ma din nou
Zoze felicitari. Mi-ai dat mult de gandit. Ceva de genul "ce ar fi daca..." Felicitari pentru decizia luata.
Gecko... m-ai lasat fara cuvinte. Dupa atata timp si sa-ti aduci aminte de mine.... imi pare rau ca nu merg emoticonurile
Mimo.. ce-o fi in sufletul tau..Linistea fie cu tine.
MIsha imi pare rau pt Vanish..
Si pentru cucuiul Iuliei si pt manuta lui Stef.
Pupici la toata lumea

Adriana, mamica unei minuni - Daria Maria - 2 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Doamneee , ca dragi imi sunteti
Am si poze, nu prea multe ca "n-a stat" asa ii e ei firea, nu-i prea "pozabila"
Nici nu stiu cum sa va explic, ea oricum s-a enervat inainte de a pleca si a bufnit pe aici, ca exagerez si "ce ma uit asa la ea, de parca cine stie ce-am vazut ? " si ce-o pozeze atat? si si si....
dar eu sunt atat de MANDRA si de BUCUROASA si de FERICITA si de INGRIJORATA si de PANICATA....habar n-am cum sa ma port, poate ar fi mai bine sa n-o prea bag in seama, dar pooot???
Ideea e ca ea a fost mereu baietoasa, nu s-a jucat cu papusele, cand era mica isi dorea adidasi cu crampoane , a facut mereu sporturi de forta si echilibru (cu bicicleta, cu rolele, cu patinele, cu schiurile) si pe toate le-a facut baieteste asa...ea de exemplu patineaza ca la patinaj viteza, in forta...Baietii au fost mereu prietenii ei cei mai buni, e "una de-a lor"...nici nu s-a pus problema de altceva vreodata...In rochie sau fusta a urat sa se imbrace de mica, parca era dezbracata asa se purta...se vedea pe fata ei chinul
Si deodataaaa....a devenit domnisoara ....are rochie, ciorapi, tocuri, inele, farduri...valeeeuuuu Nu e ea cea mai "diva", cea mai sexi, cea mai cea...dar pentru felul ei de-a fi e ceva nemaipomenit , d-aia sunt asa socata si tulburata!
Cu baiatul n-am nimic, doar ca e nitel cam mare si asta ma cam sperie (nu la fizic ma refer ) si ea e asa dornica sa faca ceva iesit din comun , sa straluceasca....va puteti imagina cum "pica" lumea pe spate vazand-o asa imbracata si la bratul galiganului, stiind ca ea e mereu in bocanci si blugi si rockeraste la greu...d-aia a si facut cred toate astea, ca sa etaleze si femeia din ea ....sau poate nu, cine stie ce poate fi in capul unei adolescente?
Pe de alta parte i-a lipsit si modelul feminin din casa, recunosc Pentru ca eu, jenata fiind de o boala de piele incurabila si inestetica cu care m-am procopsit in copilarie, toata viata mea am purtat pantaloni Tocuri nu, ca sa nu-l depasesc pe Mimu...si firea, care nu mi-a fost atat de moale...deci n-a avut unde sa vada eleganta, finete,feminitate prea multa...Doamneee, cate ganduri m-au napadit si cate lacrimi Ca la prosti
Oricum, memorabil a fost Dudu...care vazand agitatie, vazandu-i imbracati pe Teo si pe ta'su, a inteles ca-i rost de plecare si cine pleaca si a inceput sa se invarta printre picioarele lor in hol "immm, immmm, immmm" ei nimic. Si la un mom dat numai ce il vad cu bratele ridicate la ta-su si zice "IMBATZE" WHAAATTTT?Deci baiatul stie sa vorbeasca si nu vrea Oricum, a ajuns la mine in brate in final, si cand s-a intins Teo sa-l pupe s-a agatat de ea ca o meduza si nu s-a lasat zmuls de acolo decat cu greu si cu suspine I-am si pozat ca erau cevaaa!
Apoi a sunat fina mea sa ma intrebe daca stiu ce zi e azi O Doamne, stiam eu ca am pe cineva apropiat de felicitat dar am fost prea plutitoare si agitata si iaca .... am ratat!
Deci dragele mele:

La Multi Ani si voua, pui mici Antonia si celorlalti Antoni si Antonii!
La Multi ani fericiti Clodute si sa fie ultima oara in viata ta cand plangi de ziua ta!
La Multi Ani fericiti Varuna si numai bucurii!
La Multi Ani fericiti Misha si tot binele din lume!

Revin pe seara, cu cele cateva poze promise si va multumesc mult pentru intelegere!
PS Misha, inteleg din tonusul tau ca piciul e bine


Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ce frumos, mai Mimo! M-ai emotionat sa stii! tare frumos ai scris



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

mimo jos palaria in fata taesti o mamica suuupermegaextra...multe multe ca le meriti din plin...

cusrcanu ma bagi in seama?ce faci?ce face norutza?mi-ai promis niste pozici

mishanaspa cu vanishul..ce nebuna esti auzi ii mirosea gura a primavara..bine ca poti sa faci haz de necaz..brr doamne fereste si bine ca e alexutzu bine

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Cuscra voiam sa revin dar m-a monopolizat Dari.
EA e bine. A inceput sa vorbeasca dar nu ca alti copii. Ea spune "stai aici", "ia de aici", "papa si tu", "acolo" "aici" "acum" "aia" chiar acum zicea "una dupa alta" dar nu cuvinte uzuale: catel, purcel, etc.
Ce sa-i faci copil ciudat ca si parintii.
In rest e cuminte. Se trezeste noaptea pt laptic (apropo de sondaj) si e micuta 86 cm si cred ca sub 12 kg. Numara pana la 5 si recunoaste 7-8 litere cu care ma zapaceste toata ziua. Mi le arata peste tot.
Poze... tot nu pot sa pun pt ca am o problema cu calculatorul.
Sper sa ajung pe la serv saptamana viitoare si poate reusesc atunci.
Pupici lui ginerica care este un dulce si care stie atatea...

Adriana, mamica unei minuni - Daria Maria - 2 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Mimo, sper ca pui poze repede, sa nu ma tii treaza pana tarziu, da?
Despre cucuie, avem tot timpul..Matei face ce face si tot la cap se loveste..Nu rau, fara urlete, dar cand apar vanataile ne dam seama de unde...

Trebuie sa zic si eu LA MULTI ANI, CLODET SI VARUNA!!!! SI ANTONIILOR!

Avem de sarbatorit o luna de facut caca la olita dimineata... Se trezeste, ii dau jos pampersul si zice "caca oitza epide"- caca, olita repede...Uneori repede asta tine si o ora, dar cu succes..

Si de 2 nopti iar nu s-a mai trezit decat dimineata...sper sa nu cobesc

Vorbeati de "protectie" ..Mie mi-e tare frica dupa ce vom intra in normal, pt ca Matei s-a prins in prima luna de incercari, iar Luca intr-o seara..stiu exact, pt ca am avut dureri de ovare...Asa ca va trebui sa iau masuri extrasuplimentare, ca eu pe al treilea nu vreau sa-l mai fac... dar, dupa cum ziceati si voi, D-zeu hotaraste..sper ca la mine sa fie scris acolo sus: 2 copii..

Valentina cu Matei si 36+ cu Luca; DPN: 3.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Aseara am aranjat patuturile copiilor in dormitor...Si Matei a invatat care e patul lui si care al lui Luca, iar azi-noapte inainte sa adoarma a venit si mi-a ridicat bluza si din nou l-a pupat pe Luca... Sper ca lucrurile sa fie ok cand va veni Luca...

Cleme, fara cuvinte purtarea "prietenilor"

Valentina cu Matei si 36+ cu Luca; DPN: 3.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

hai ma Mimo, ca ne-ai emotionat pe toate, ce frumos ai scris..probabil ca toate vom trece prin asa ceva, indiferent ca avem fete sau baieti, sunt momente d-alea de revelatie, ca puiul a crescut, nu mai e copilul nazbatios, ci un tanar/a in toata regula, independent/a, cu fite si personalitate de adult..ce-o sa mai bocim noi in grup

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Am mai pus cateva poze...Si pentru ca toata lumea in ultimele zile m-a admirat: ca sunt slaba, ca sunt tanara, ca una, ca alta...m-am pozat seara asta, ca sunt si coafata
http://entertainment.webshots.com/photo/2111717100103382524LMyKXc

Valentina cu Matei si 36+ cu Luca; DPN: 3.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

hai ma Mimo, ca ne-ai emotionat pe toate, ce frumos ai scris..probabil ca toate vom trece prin asa ceva, indiferent ca avem fete sau baieti, sunt momente d-alea de revelatie, ca puiul a crescut, nu mai e copilul nazbatios, ci un tanar/a in toata regula, independent/a, cu fite si personalitate de adult..ce-o sa mai bocim noi in grup

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


Sau ne adunam si ne ducem dupa ei/ele prin cluburi. Un grup ii urmareste pe copiii celuilalt grup, ca sa nu ne recunoasca..Ei, ce ziceti, sunt tare, nu???? James Bond al anilor 2025-6-7

Valentina cu Matei si 36+ cu Luca; DPN: 3.02.2010

Mergi la inceput