LMA licurici de ian-feb2009(80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

la multi ani PAPACELU, sa fii sanatos si sa te faci mare. Te iubim mult si pe tine si pe mama ta.


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna dimi fetelor!

Multumesc din suflet pt urari.

AIDAN
ANDREI


SA CRESTETI MARI, SA FITI SANATOSI SI SA UMPLETI VIETILE PARINTILOR VOSTRI!!!!!!!

RAZVI, ANDREI Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si bucurosi.

Ma bucur IrinaC ca mergeti acasa, sa-l petreceti frumos azi si sa aveti o zi plina de bucurii.

Nu am cetit nik din urma Dar ma revansez eu.

Sa aveti o zi frumoasa!!! Noi azi taiem si motul Karinei si al lui Matei, al Ralucai Alexa...petrecere mare la noi.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Andrei Sa fii sanatos, fericit, sa le luminezi viata parintilor tai. Irina, ma bucur ca sunteti bine sanatosi. Motul la baieti se ia intre 1 si 3 ani, aveti tot timpul sa sarbatoriti. Eu pe Tudor l-am serbat dupa 2 saptamani ca nu era nasa disponibila.

Carmen Marieta,crysyana, ada_coman

Cristi, sper sa treci de perioada asta grea. De jucat cu copilul, eu sunt tot la gadilici, cucu-bau si eventual cu mingea si jucarii de ale ei. In rest, in scurtul timp pe care il dedic ei tot denumim obiecte. Cand va dori ea sa ne si arate ca stie, ne va arata.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Vero, eu intrebam cum e mai bine, dar sa stii ca si mie mi-e f greu. Am incercat sa nu-i dau sa suga in timpul zilei, dar nu pot, cand il vad ca nu mai pot sa-i distrag atentia cu nimic, sta doar atarnat de mine si ma imploea cu ochisorii aia mari sa-i dau..cedez. Si cand ajunge la san incepe sa-i povesteasca tot oful lui, sta cu nasucul bagat acolo si ii se vede doar un ochisor. Sper ca la tine sa mearga mai usor, iti tin pumnii
Naty, nadia e o fetita dulce care stie f multe vorbareata
Cristi, intrebai ce facem cu copiii, pai cam tot ce fac e si el prezent, daca fac ceva la bucatarie sta cu mine si ma ajuta, ii mai dau diverse obiecte sa alimente in manute, astfel incat sa fie interesant ce fac. Can bag la spalat sau scot rufele facem impreuna si vorbim, ii arat cum bagam sosetelele, bluzitele sa le spalam si cum le scoatem curate, si cat de bine miros....Daca nu avem treaba ne jucam, cantam, ne uitam pe carticele, pe fereastra, mergem afara si cautam pisu, cutu si puii si vorbim cu ei...
Eu nu insist f mult sa invete un anumit lucru si toata ziua sa il bat la cap cu acel lucru, din joaca, in timp le va invata pe toate, dar tot timpul vorbesc cu el si ii denumesc fiecare lucrusor. Asta pt ca si Vladut este f energic si trebuie sa ma adaptez.
Delia, felicitari pt mers
Selene, e o scumpa Dariuta, ma bucur ca e bine! Si are gusturi bune la muzica
Dark, trec repede orele de munca de azi. Ce mai face Mister?

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:



la multi ani andrei

la multi ani ada


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

La multi ani, Andrei! Multa sanatate si o viata fericita iti dorim!Irina, ma bucur mult pentru voi ca plecati acasa, cred ca e cel mai frumos cadou.

La multi ani Ada si petrecere frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

LA MULTI ANI,ANDREIUTUUUUUUUUUUUUUUUU!sanatate multa si sa te faci mare si voinic,sa-ti bucuri parintii!

Anna mama m-ai intrebat cum sa-l intarci...in primul rand iti trebuie multa putere,in al doilea rand,scoti sanul in timpul zilei-cand vine si tipa la tatica ii vb ca nu e papa,e pa,incerci sa-i dai apica sau ceiut cu biberon sau lingurita...mesele se scot cam una la 3 zile...ultima pe care tre s-o scoti e cea de seara...nu e usor deloc,mai ales cand vezi cum plang si indeasa capsorul la san...stiu...eu asa am facut,treptat,incetisor si nu am avut nici probleme cu sanii-lapticul s-a retras incet si nu am avut deloc probleme...apoi ii pui in biberon 30 ml lapte praf cu vreo 90ml lapte de al tau si incet ,incet schimbi proportiile,asa se obisnuieste cu gustul...vezi ca la mine singurul biberon pe care l-a acceptat la intarcare,a fost de la Nuk cu o tetina tesita,din cauciuc...acum suntem pe avent,de vreo luna l-a acceptat si am inceput si cu paharelul cu cioc...bafta multa!

amedeo 12ani,annamaria 8 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

AIDAN!
Uite ce scriam eu anul trecut, pe 15 :
"Miere - 20h travaliu? My God! Capos Aidan. Meriti o multime de". Si acum sunt impersionata cand ma gandesc la nasterea lui Aidan.
Asa suna mesajul lui Miere:
"22:42 s-a nascut bebe Aidan, 4.200kg dupa un travaliu de 30 de ore.Epidurala nu a prins bine, am impins 5 ore, au incercat si cu forcepsul si tot nu au reusit.Am facut cezariana cu anestezie totala.Aidan e bine, l-au scos tot cu forcepsul din burta, iar pe mine m-au deschis de doua ori fiindca dupa ce m-au cusut prima data au vazut ca mi s-a umflat burta, asa ca au deschis din nou operatia.Am avut dureri groaznice.. "

Ochila scump!
Acu' 1 an Rox ne anunta:
"gata am vorbit. deci Irina e ok, a nascut cu anestezie generala si a avut ceva reactii adverse de la ea dar acum incepe sa isi revina incet incet.
domnisorul Andrei Alexandru a avut 3100g si s-a nascut in jur de ora 11. bine ai venit printre noi!!"

Ada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Asaaa,am urat, am citit si nu-mi mai amintesc nimic, ca de obicei. Sunt convinsa ca neuronu' ala de l-am avut a plecat odata cu nasterea lui Andrei si nu se mai intoarce .

Aaa, mi-am amintit ceva.
Cristi - imi pare rau ca te simti asa, insa sa nu te indoiesti ca esti cea mai buna mama pt Carol. Te inteleg ca esti plictisita, obosita...eu, care m-am intors de la 7 luni ale lui A la serv, pot spune ca la servici e mult mai usor si mai putin solicitant decat acasa cu copilul, unde tb sa gatesti permanent, sa il distrezi, culci, plimbi etc, atuncii cand trebuie, cand cere, nu cand ai tu chef.
Solutie nu am, insa poate ar fi bine ca macar in we sa il lasi la bunici si sa te odihnesti si tu, sa plecati in 2 pe undeva, chiar si o zi.
Eventual cand doarme Carol sa citesti o carte/revista buna; sa postezi pe DC mai des , mie DC-ul mi-a folosit f mult in cele 8 luni de stat acasa (inainte si dupa nastere).
Fiecare copil e unic, uite Andrei nu facea nimic din ce citeam pe aici, cu toate ca e unul dintre cei mai mari (mai mare si decat Carol ):nu mergea de-a busilea, nu s-a ridicat pe patut (nici acum), nu mergea, nu statea in picioare nesustinut etc, e drept ca vorbea mult din cauza lu' vara-sa cu care sta toata ziua, insa duminica trecuta ne-a surprins cand a facut cativa pasi singur de la unul la altul sau a inceput sa se deplaseze intr-un fel cel putin ciudat, ca aia fara picioare care stau si cersesc in intersectii, adica mai mult in maini si genunchi, dar cu picoarele flexate (nu stiu sa explic, insa ciudat rau - bine ca l-a vazut un ortoped, pt altceva, si a zis ca e normal ), so...cand vor ei fac si ce vrem noi sa faca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Razvi!
Crisspy ai pregatit petrecerea de 1 an, ca mai e un pic ?

Mergi la inceput